Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2020 11:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Tak coptery jsem zapomnel, to mas recht, mimochodem i s Jumperem a Radiomastrem.

Co se tyka radia Carson, to bych na klasicky model cehomoliv pozemniho doporucil jako posledni.
Mel jsem v ruce tu s tim lcd displayem a na kanalech, na kterych jsou 2 nebo 3pol prepinace, nejdou omezit krajni mody (treba na -80/80), coz je uplne spatne.

Jinak s Tebou souhlasim :)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2020 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
jyrry píše:
Vypadá to že místo 12-ti volných mixů budou stačit 4.
Řekl bych že mám podobně dobré rádio jako je T16IZ :-D

Na futabě pravděpodobně žádné volné mixy nebudou potřeba, vše se uděla ve standardních funkcích. Airbrake se po jeho správném nastavení jen namapuje na knipl směrovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2020 19:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
MomoBrut píše:
... Na futabě pravděpodobně žádné volné mixy nebudou potřeba, vše se uděla ve standardních funkcích.
Ano, na Mz-16 už to mám také na stańdardních funkcích.

MomoBrut píše:
Airbrake se po jeho správném nastavení jen namapuje na knipl směrovky.
Tady je zádrhel, Airbrake mám aktivní jen když v dané letové fázi mám deaktivovaný motor (což ovšem považuju za logické). Kdybych nastavoval větroně, mám tedy hotovo.
Nastavuju ale motoráka a tak přece jen použiju 4 volné mixy (směrovka do čtyř kanálů). I tak to je pokrok, když jsem to zpočátku měl na 12-ti volných :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2020 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Aspon vidis, jak ti je Futaba napomocna... Nahodila v tobe cervika, jak to udelat lépe.. A jde to.
Radio mas dobre, o tom neni pochyb. Neboj.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2020 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
OTX Frsky coptery.No jo ale jak o něco jde tak je u toho Futaba. :mrgreen:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2020 21:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
graup15 píše:
...

Asi bych na to časem přišel sám, ale u mě je zádrhel ta angličtina; help je v rádiu skoro u každé položky, ale englicky umím jen Ctrl+C ... Ctrl+V do translatoru :-D No a taky nebyl čas se v tom vrtat, byly jiné aktivity.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2020 21:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Roman_rc.pilot píše:
... Jejich popularita tkvi hlavne v ...
jyrry píše:
hlavně v brutálních diskuzních "mediálních" masážích. Stačí se podívat kamkoli, kde se někdo zeptá jaké rádio si má koupit :-)
A dodám podle J. Cimrmana - všude vám vlezou a strašně rychle se množej :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2020 8:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
tomashr píše:
S OpenTX máš stejný problém jako s COVID19 - problém s exponenciálním růstem, akorát v tomto případě ne viru, ale náročnosti...
Když vezmeš jednoduchý model jako třeba ACES combat, tak rozdíl náročnosti mezi oTX a Futabou skutečně nestojí za řeč, v podstatě stejné (jediný mix na dvě serva křidélek fakt problém není). Když se začne mixovat více a kombinovat víc funkcí, tak se to zhorší, třeba naladit dobře průběh brzdicích štítu proti výškovce u RESky už je na Futabě jednodušší, ale i v oTX pořád OK - křivka šíření (pardon náročnosti) narostla, ale pořád to vypadá v pohodě. Pak zkusíš elektrovětroň jako je třeba stará dobrá Optima - jen dvě křidélka bez klapek, ale už to chce butterfly, kompenzaci motoru na VOP - pořád to jde, ale tady už je rozdíl náročnosti proti Futabě docela citelný a popírat to už je trochu sebeklam (ale pořád to ještě jde).
Pak vezmeme třeba F3K, kde je serv stejně, ale režimů řádně přibyde a ejhle, tady už se křivka zlomila zatraceně hodně, dovolím si tvrdit, že tady už nadpoloviční většina uživatelů program nedá ani náhodou a zachrání je už jen F3K skript s LUA třeba od jfrickmann.
U F5J už slušný program nedá 90% uživatelů a i při použití něčeho hotového jako základu (vim o dvou přijatelných šablonách) to prakticky nikdo nedá bez poznámek na papíře, malování a přemýšlení. No jo, ale u Futaby to pořád jde docela v pohodě přímo ve vysílači bez jediné poznámky stranou - tady už jsou ty křivky růstu náročnosti zatraceně daleko od sebe.
No a nakonec si třeba zkus F5J program upravit pro PlusX s šestiservovým křídlem - vím že někomu v Taranisu natvrdo došly volné mixy, nakonec to udělal za cenu kompromisu. Prostě zase ta zatracená exponenciála, u Futaby jsou dvě další serva jen drobná lineární komplikace, ale v oTX je to rozdíl daleko větší, než by se zdálo.

Konečně trochu konkrétní argumenty proti OpenTX. Ostatní říkají jen "složité".
Otázka je, jestli dotyčný, co narazil na limity OTX to třeba jen neuměl?
Chci to nastavení osobně zkusit, abych mohl psát "OTX si nepořizujte, protože F5J s tím, na rozdíl od Futaby nenapípáte". Takže co všechno je potřeba na F5J? Nikdy jsem podobné letadlo neměl a asi mít nebudu (nemám s tím kde lítat), ale to nastavení bych zkusit chtěl z výše napsaných důvodů.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2020 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Jen k náročnosti Otx - je spousta modelářů, kteří otx zvládají, a nemají důvod diskutovat o tom na fórech. Otx je složitější v tom, že modelář musí vědět, co chce nastavit, jak se mají ovládací prvky v daném režimu chovat. To je to, co u ne otx rádia vědět modelář nemusí - prostě trotlfest rádia. To, že něco v otx nejde je jen výmluva lidí co se nechtějí učit něco nového, a mají raději již něco, co jim připravil výrobce. Ale chápu to, někdo raději věnuje čas stavbě, jný pilotáži. Proto je dobře, že existuje více výrobců a systémů rc souprav, a že si každý může vybrat.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2020 19:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
To chceš říct, že uživatelé Futab nastavují své modely, aniž ví, co nastavují a tipují to podle obrázků? To je blbost. Pokud nevíš, jak "to něco" funguje nebo má fungovat, tak to nenastavíš s ničím. Nebo se pletu?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2020 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
prikrylm píše:
To chceš říct, že uživatelé Futab nastavují své modely, aniž ví, co nastavují a tipují to podle obrázků? To je blbost. Pokud nevíš, jak "to něco" funguje nebo má fungovat, tak to nenastavíš s ničím. Nebo se pletu?
Nic takového jsem samozřejmě v tématu o Futabách nepsal, nejsem sebevrah. A samozřejmě, na rozdíl od ostatnich uživatelů neotx systémů, se nebudu dopouštět podceňování znalostí a zkušeností těchto neotx uživatelů.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2020 19:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
prikrylm píše:
To chceš říct, že uživatelé Futab nastavují své modely, aniž ví, co nastavují a tipují to podle obrázků? To je blbost. Pokud nevíš, jak "to něco" funguje nebo má fungovat, tak to nenastavíš s ničím. Nebo se pletu?

Samozrejme, že musíš vedieť čo chceš nastavovať a ako. Iba v tej Futabe, Gr, Jeti... je to oveľa jednoduchšie, intuitívnejšie.
Proste si zvolíš X servové krídlo, klik, Typ chvostu, klik... a soft ti tam hodí všetky možné mixy. A iba nastavuješ dráhu, smer, pomer... A pre fajnšmekrov tam máš voľné mixy, kde si môžeš mixovať čo chceš a letové režimy kde si môžeš nastaviť hoci protichodné nastavenia.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2020 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
LV píše:
Iba v tej Futabe, Gr, Jeti... je to oveľa jednoduchšie, intuitívnejšie.
Proste si zvolíš X servové krídlo, klik, Typ chvostu, klik...

skoda ze na Futabe si nezvolis 3 serva na kridelko, klik, 2 serva pol vyskovky, klik...

co Gr a Jeti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: ned 18.10.2020 6:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
mac píše:
... 3 serva na kridelko, klik, 2 serva pol vyskovky...
co Gr a Jeti?

Já ti nevím, takový éro nemám, ale snažím se na Gr/SJ Mz-16 o tohle a je to docela nářez:
https://www.youtube.com/watch?v=LfdBu7wsVrw
Zatím jsem to udělal přes 12 volných mixů, lítá to, ale teď se pokouším o nativní mix delta se čtyřma řízenýma plochama ale pořád mi kolidují smysly výchylek v některém režimu.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: ned 18.10.2020 7:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
jyrry píše:
Já ti nevím, takový éro nemám, ale snažím se na Gr/SJ Mz-16 o tohle a je to docela nářez:
https://www.youtube.com/watch?v=LfdBu7wsVrw
Zatím jsem to udělal přes 12 volných mixů, lítá to, ale teď se pokouším o nativní mix delta se čtyřma řízenýma plochama ale pořád mi kolidují smysly výchylek v některém režimu.

Moc to do vlákna o Futabě nepatří, ale Grapuner umi jednoduché(?) mixy přímo v přijímači. Nedalo by se použít std nastavení šablony samokřídla a zbytek domixovat v přijímači?

LV píše:
Samozrejme, že musíš vedieť čo chceš nastavovať a ako. Iba v tej Futabe, Gr, Jeti... je to oveľa jednoduchšie, intuitívnejšie.
Proste si zvolíš X servové krídlo, klik, Typ chvostu, klik... a soft ti tam hodí všetky možné mixy. A iba nastavuješ dráhu, smer, pomer... A pre fajnšmekrov tam máš voľné mixy, kde si môžeš mixovať čo chceš a letové režimy kde si môžeš nastaviť hoci protichodné nastavenia.
Tomu rozumím. Pokud chci lítat a ne se zabývat tím, jak funguje rádio a moc neřeším peníze (i když čas jsou peníze, takže i nějaký peníz za např T18SZ může být vlastně levnější, jak se začít učit něco nového), tak Futaba, Graupner, Jeti.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], marcels, tomashr a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz