Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 7:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 193
Bydliště: Kutná Hora
Zdravím,
nedávno se mi podařilo sehnat starší ale pravděpodobně nepoužitý motor MVVS 1.20 nebo 1.44 Twin, tak bych k němu rád sehnal nějaké informace, případně alespoň kopii originálního návodu s karburátorem Walbro. Již jsem psal o informace přímo do MVVS ale bohužel návod nemají a další informace byly jen všeobecné. Ještě zkusím sundat jednu hlavu a spočítat obsah, tím si alespoň ujasním o který typ se jedná. Přikládám fotku.


Přílohy:
IMG_20201103_174016.jpg
IMG_20201103_174016.jpg
[ 90.34 KiB | Zobrazeno 3841 krát ]

IMG_20201103_174028.jpg
IMG_20201103_174028.jpg
[ 94.66 KiB | Zobrazeno 3841 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 8:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2018
Příspěvky: 159
Bydliště: ČR, v blízkosti Olomouce
Když už budete sundávat jednu hlavu válce, sundejte pravou (při pohledu po směru letu a při montáži karburace směrem dolů), jelikož je pootočená o 90°.

_________________
danielskop.xf.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 8:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 193
Bydliště: Kutná Hora
Přesně tu mám v plánu sundat a pootočit do správného směru. Asi už se do motoru někdo koukal. 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 8:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 193
Bydliště: Kutná Hora
Ještě jsem se dočetl, že musí mít motor neustále přižhavování obou svíček, tak by se asi v případě jeho použití dalo použít tohle: https://www.aliexpress.com/item/3281641 ... jooqw&mp=1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
vypadá to na fajnovou dvacítku, pěknej motor


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 9:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 193
Bydliště: Kutná Hora
Však mi to taky dalo shánění. Tenhle přišel z Ameriky. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 10:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Taky mám jednu mvvs 20twin.
I jsem s ní něco nalítal. Co chceš vědět?
Návod nemám.

Motor chodil hezky ale přižhavování je naprostá nutnost. Bez toho ani nezkoušej startovat motor.
Žere to jak tank. Nádrž cca půl litru 8minut.
Palivo standart 80/20 ricín. Syntetiku bych ani nezkoušel.

Jinak má nádhernej zvuk a docela pěkně startuje.

Teď už s tím nelítám. Dneska bych do stejného letadla dal raději benzín. Nechávám si ho z nostalgie v ratě.


Přílohy:
306E1D66-9779-483D-8156-D45B25252A98.jpeg
306E1D66-9779-483D-8156-D45B25252A98.jpeg
[ 81.81 KiB | Zobrazeno 3733 krát ]


_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ty Brna jsou předpokládám podle předsazení válců pravý boxery. Čím to tedy je, že na rozdíl od jednoválců, ze kterých jsou složený potřebují přižhavování? Velkým prostorem klikovky? Brno 10 ccm jsem ladil kámošovi a 12,7 ještě mám, oba chodily jak brus na volnoběh jak bylo potřeba dlouho.
Mám ASP FT160 čtyřtaktní twin a ten bez přižhavování na malý otáčky taky chcípal. Tedy skoro vždy jen jeden válec, myslím, že levej po směru letu. Zajímavý bylo, že druhej válec s motorem dokázal celkem slušně točit. Ale bez přižhavení ten chcíplej už nikdy nechytil, jen strašně slintal. :wink:
Originál OS Max prý přižhavování při použití 4taktních svíček OS nepotřeboval. Pokud ano, je to divný, pajc, nachlup stejnej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2020 20:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2011
Příspěvky: 524
Bydliště: Ostrava-Poruba ČR
Ahoj. Také mám tento motor. Po pár letech nečinnosti mi na karburátoru popraskala taková plastová bublina která měla funkci nastříkaní paliva do motoru před startem. Použil jsem dvoujehlový karburátor pro 12 ccm motor a novou přírubu jeho uchycení. Také jsem zkoušel přižhavování, kvůli velké spotřebě jsem to ale zavrhl.
Při pokusech dosažení co nejnižšího volnoběhu stále zhasínal jeden válec, to jsem vyřešil odebráním podložky z pod hlavy válce. Palivo na rozdíl od kolegy si míchám sám. Metanol a 8% syntetického oleje, ricinový olej už mnoho let nepoužívám.
Boxer má jenom asi 1/3 vibrací než jednoválec, to je další jeho kouzlo. Celkový výsledek, spokojenost.


Přílohy:
IMG_9344.JPG
IMG_9344.JPG
[ 91.98 KiB | Zobrazeno 3475 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2020 13:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
U těhlech boxerů je problém v tom že se nestejnoměrně vyplachují válce. Proto je jeden chudší a druhý bohatší.
Zkrátím to. Nejde se toho zbavit, mají to všechny dvoutaktní boxery. Na benzínových to ale není na první pohled poznat. Jde to poznat podle rozdílných teplot na hlavách.
Mám dvoutaktní boxery od 20ccm do 521ccm.

V době kdy u žhavíku jeden válec chcípne tak už nikdy nenaskočí. Proto přižhavování.
Stačí aby fungovalo od volnoběhu do půl plynu. Na plný plyn a letový režim je motor velice spolehlivý.

Paris Ivan. Odebrání jedné podložky může být dobrý tip. Změní se parametry spalování ale taky náchylnost k detonacím a zvýšení teploty. Takže riziko propálení pístu a zlomení ojnice.
Já osobně proto raději řeším to přižhavování. Je to příjemnější i pro starty. Nepotřebuju startbox. Stačí mi kanystr a čerpadlo. Motor chytá snadno rukou.
A dneska s lipolkama je to úplná sranda. Dřív jsem tam měl jeden článek nimh 5000mAh.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2020 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Taky jsem dával dříve NiCd. Předpokládám, že máš odizolovanej přívod na oba kolíčky svíček a žhavíš je sériově přes kostru motoru na jeden článek. Mám tady lichej 1S2P (2x2,6Ah), že bych ho použil. Používáš nějaký udělátko na modulaci intenzity žhavení podle otáček a nebo jen RC spínač s Fetem přímo na svíčky? Spousta Fetů na takovýmhle malým napětí nechtěj spínat, či mají na malým napětí velkej Ri, musí se vybrat vhodnej typ.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2020 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Možná, že tady je řešení: http://www.akroforum.cz/viewtopic.php?f ... win#p18258


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2020 7:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Celeron. Já mám nějaký profi přižhavování na dvouválec. Už nevím od koho a je tak 15-20 let staré. Ale chodilo to perfektně.
Má to kabel ke svíčce a mínus připojíš na kostru motoru.
Dokonce se to přižhavovaní připojilo jen přez Y kabel na servo motoru a šroubkem se šteloval rozsah kdy to žhaví.
Něco podobného posílam v odkaze. https://www.modelmax.cz/modelmax2/eshop/21-1-Prizhavovani-a-Osvetleni/0/5/163-Prizhavovani-GLOW-4BB

Ty problémy které všichni popisují skutečně velice elegantně řeší přižhavování. Motor pak běží naprosto spolehlivě.
Navíc dneska v době lipolek je to sranda.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2020 18:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Rosta2 píše:

Taky mám tento motor, zcela nový a já ho koupil na bazoši ruského fóra.
Dostal jsem ho před rokem a hned se začal zajímat a hledat informace k nĕmu. O tom příspĕvku na akroforu vím, hned jsem mu napsal, ale rok se sešel s rokem bez odpovĕdi :( , tak nevím jestli dotyčný ještĕ žije. :?
Taky na RCmanii se to řešilo zde http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?p=67568#p67568. Abych se dovĕdĕl víc tak jsem poslal SZ uživateli Max před víc jak rokem a dodnes mi ta zpráva visí v odeslaných/nepřečtených. :(
Vzhledem k tomu, že letos mám jakýsi modelářský útlum, tak motor leží v krabici a jen čeká až přijde jeho chvíle. :roll:
Zajimavé však je, že o té potřebĕ přižhavování v tĕch starých vláknech ani na RCmánii, ani na akrofóru, není vůbec žádná zmínka, tohle tam nikdo neřešil. :o Možna že při použití nitrovaného paliva s tím zhasínáním jednoho válce takové problémy nejsou. :roll: Co tam vlastnĕ oni řešili tedy nevím. :(

Já mĕl podezření, že by to mohli být časem nĕjaké problémy s Walbrem. :?
Jde o to, že Walbra jsou stavĕna primárnĕ na benzín a metyl jeho membránám nemusí prospívat. Tak jsem si pro jistotu objednal v MVVS nahradní sadu membrán.
Ale já mám vĕtši problém s tim jak přizpůsobit výfuky. Ty původní se už nevyrábĕjí a jak starší, tak i novĕjší desítkové tlumiče pro jednoválce se použít nedají právĕ kvůli tomu rozmĕrnému Walbru. Tedy snad kdybych oba válce otočil výfuky na druhou stranu, nebo dozadu, jejich použití by možné bylo. :roll:

Každopádnĕ současné osazenstvo MVVS nemá ani nejmenší zájem řešit problémy tĕchto motorů, pro nĕ je to dávná minulost. :x

:idea: V souvislosti s nestejným plnĕním válců mě napadlo, že by tomu mohlo pomoci otočení válců výfuky vzad, co myslíte? Jen pak může být problém s jejich vyvedením z trupu.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS Twin
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2020 20:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
ponornik píše:
Zdravím,
nedávno se mi podařilo sehnat starší ale pravděpodobně nepoužitý motor MVVS 1.20 nebo 1.44 Twin, tak bych k němu rád sehnal nějaké informace, případně alespoň kopii originálního návodu s karburátorem Walbro. Již jsem psal o informace přímo do MVVS ale bohužel návod nemají a další informace byly jen všeobecné. Ještě zkusím sundat jednu hlavu a spočítat obsah, tím si alespoň ujasním o který typ se jedná. Přikládám fotku.

Jak jsem psal, současné vedení MVVS považuje éru žhavíků a detoňáků za uzavřeniu kapitolu a nemá zájem se nimi zabývat a poskytovat informace a už vůbec nĕjakou podporu nebo servis. To je vidět i z koncepce jejich webu, kde zcela chybi jakákoli data o již nevyrábĕných motorech a na stránce o historii značky/firmy, je tato dost ledabyle odbyta krátkým textem a pár ČB fotografiemi nevalné kvality. Ještĕ že se našlo pár z nás, co si jejich stránky uložilo do *.mht v dobách kdy tam ty informace byly, tedy o celém bohatém sortimentu žhavíků a detoňáků.
Myslim, že to bylo v tomhle příspěvku http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=8 ... 3#p1230311 a pak ještě zbytek na strane 5. To tam dal do placu náš nebohý kamarád Lark.
A na 4. stránce toho samého vlákna dal blembondo zajímavou fotku detonačního Tvinu 1,20.

Originální papíry od motoru mám (jinak ten můj je 1,44), mohu seskenovat a poslat, nebo přiložit sem do vlákna. Ale že by tam bylo nějak hodnĕ cenné informace :roll: - no nevím. Užitečný je obrázek s rozstřelem dílů a nĕco k nastavování toho Walbra, jinak je to prakticky stejný univerzálni text, který se dával ke všem žhavíkům MVVS.

Zajimalo by mne kolik jsi za nĕj dal, jestli to není tajné. Já to kupoval pomocí kamaráda z Moskvy (často jezdíciho na Slovensko), který mi ho tam převzal, i vyplatil v rublech, i dovezl sem a já mu ho pak vyplatil v €. Myslím, že mne to nakonec vyšlo na 220€.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne ned 13.12.2020 8:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz