Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2020 17:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Do toho by ta alternativa jít měla, to je právě alternativa k tomu, co odkazuješ... Prostě manuální nůž, u Portrait 2 je odlišnost v tom, že jako standard má autoblade...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2020 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Jak skladujete fólie? Když zpracuji přířez komplet, problém nemám, když ale z přířezu vyloupnu vyříznuté motivy a v ploše přířezu zbyde na další řezání, mám s uložením toho kusu fólie problém. Je už deformovaný od toho vylupování a když použiju podložku, tak je zdeformovaný od nalepování a slupování z té podložky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2020 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A o jaký fólii píšeš? Reklamce který kategorie? Žádnou nažehlovačku se mi vyřezat nikdy nepovedlo, malá atheze k podkladnímu papíru.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2020 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
reklamní samolepící


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2020 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak to se mi s Oracal 8300 nestává. Kvůli formátu plotteru musím fólii šířky 100 cm nařezat na pruhy 22 cm široký a třeba nápisy na takový malý šířce se vejdou tak akorát pokud jsou poskládaný na co největší využití plochy fólie. Ty zbývající nařezaný pruhy skladuju srulovaný všechny na sobě, tedy podkladní papír na vrchu role. Vyhrabal jsem nějakej srulovanej a vyřezanej a přenašečkou vyloupnutej zbytek po textu (okolí zůstalo na podkladu) a nijak to není zvlněný ani částečně odlepený, ten podkladní papír je dost tuhej.
Možná že máš problém s tupou kudlou a nebo řežeš moc hluboko do podkladního papíru, pak se trochu papír kolem řezu rozhrne a vyhrne nahoru a fólie se podél řezu odlepí.
A proč používáš řezací podložku? Pokud je správně nastavená výška kudly, tak se podkladní papír nemůže proříznout. Aspoň na tom mým Portraitu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2020 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Řezací podložku jen když řežu z malého zbytku. Eliminuji tím to zvlnění materiálu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.12.2020 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Cameo4 má v základu autmatický nůž a 4 redukce na starší verze nožů. Druhý držák nožů je ve většině případů k ničemu. Nemá takové využití a nedá se použít na pero nebo tužku.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 8:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Libor píše:
Jak skladujete fólie? Když zpracuji přířez komplet, problém nemám, když ale z přířezu vyloupnu vyříznuté motivy a v ploše přířezu zbyde na další řezání, mám s uložením toho kusu fólie problém. Je už deformovaný od toho vylupování a když použiju podložku, tak je zdeformovaný od nalepování a slupování z té podložky.

Koupím folií, obvykle je v roli. Co nejdřív z ní nařežu pruhy 380x1000 a ty pak mám pečlivě v narovnaném stavu naplocho na sobě v polici, nahoře a dole pod tím na tom mám kus mikrovlny, aby se na to neprášilo (protože prach je fatální problém).
Když pak chci něco řezat, sundám mikrovlnu, vyndám si pruh, uříznu délku co je správná a zbytek vrátím do police, přikryju zase tou mikrovlnou.
Folie obecně se mají tendenci nabíjet statikou, takže boj s prachem je bohužel stále nekončící truchlohra.
Že bych se pokoušel řezat do již zpracovaného pasu - no to fakt nedělám - stačí problémy, co vzniknou samy, nemám potřebu si ještě k tomu sám cíleně škodit.
Ne, že by to nešlo (pokud jsou nože perfektní, folie dobrá (tolerančně) a je perfektně seřízená tloušťka řezu, ale opakované zakládání je vždy riziko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 8:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Golfista píše:
Tohle je hlavní důvod proč tahle diskuze. Nože do plotru. Mám za cca dva týdny zničené 3. Ale jak zničené. Normálním řezáním papírového kartonu o gramáži 300 g/m. Podle návodu a popisů zvládne i podstatně víc. Já už tomu nevěřím. Nůž vyřízne několik kusů tohoto kartonu velikosti A4 dobře, ale potom musím neustále přidávat na tlaku a vysunutí a to po každém řezání. Po cca 5 až deseti řezáních papírové A4-ky je na vyhození. :evil:

řezání papíru je vždy problém, protože papír je vždy abrazivní (některé konkretní typy - například plněné křídou - čistá tragedie).
Prostě životnosti nožů závisí na typu papíru, u papíru jsou vždy špatné, u folie taky záleží na folií (tak odhadem na 20%) zbytek - tak k 80% životnosti nože dělá přesnost folie (tlouštka) a přesnost seřízení nože.
Proto taky někteří, některé šílené folie (typicky z číny, s výbornou :mrgreen: cenou, nechtějí řezat).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2020 22:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Jedena z mnoha konstrukcí co zkouším na plotru.
Červené čáry pouze lehce naříznout. Rubová strana je zespoda.
Používám papír cca 220 až 350 g/m. Ale jde to poskládat dobře i z 500 g/m. Je pevnější a příjemnější v ruce.

Příloha:
Vánoční krabička.dxf [135.59 KiB]
138 krát

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dobrý, ale Podorlickou kartonáž máš proti nám ostatním pár set metrů od středu města směrem na Mělčany. Tam maj krabiček všeho druhu a barev na metráky. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2020 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Nemáte někdo nápad jak ztišit provoz plotru? Zlatá 3D tiskárna. Ta opravdu jenom lehce pípá a neruší. Ale ten plotr, to je "symfonie" kombinací zvuků plastu a plechu. Někdy je to fakt síla. Dá se s tím něco udělat?

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2020 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Tak jsem obdržel nože z Aliexpresu. Samolepící folie více druhů v pohodě. Ale karton gramáže 400 a 300/m, ani ťuk. Naprořízne to ani při největším přítlaku a několika průchodech. Zkoušel jsem všechny tři čepele. Zklamání veliké. Pokud máte nějaký nápad, uvítám ho.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2020 19:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Golfista píše:
Tak jsem obdržel nože z Aliexpresu. Samolepící folie více druhů v pohodě. Ale karton gramáže 400 a 300/m, ani ťuk. Naprořízne to ani při největším přítlaku a několika průchodech. Zkoušel jsem všechny tři čepele. Zklamání veliké. Pokud máte nějaký nápad, uvítám ho.


dar přítele Lasera, to bude to pravé na kartonáž


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2021 15:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Z trochu jiného soudku - nákup fólií pro řezání... Nemáte někdo tip na prodejce, který je ochoten nabídnou i menší množství vzorky?
O co jde - běžné vinyl fólie si v pohodě koupím v obchodu jako je třeba golemreklama.cz, prodávají od metru a u běžného vinylu není cena za metr nijak tragická ani u materiálu dostupného jen v šířce 123 či 152cm, při 50/63cm pak vyloženě není o čem mluvit. Prostě se koupí a pak nařeže :-)

Aktuálně bych ale dost potřeboval otestovat něco s wrap fóliemi (3M1080 či Oracal 970) a tady už je to s cenou o dost horší, cena za metr v situaci, kdy to je zatím jen na test docela zabolí a třeba u varianty carbon už je to "na vyzkoušení" vyloženě mimo realitu :-(
Bohužel se mi zatím nedaří dopátrat nikoho, kdo by byl ochoten říznout rovnou užší pruh či dokonce vyloženě nějaké samply na otestování, nemáte nějakého dodavatele ochotného v tomto směru?

EDIT - ještě upřesním - zajímají mne opravdu definované fólie jasného typu, viz to zmíněné 3M1080... Našel jsem pár přijatelných nabídek v různých "car tuning" shopech a možná i něco využiju, ale vesměs tam člověk vůbec netuší, co to je vlastně za materiál atd :-(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz