Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2021 14:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.2.2014
Příspěvky: 288
pokud si nebudeš trup a jet pohon navrhovat a dělat celý sám, tak vstupní otvor příliš řešit nemusíš.
Uděláš je dle nasávacího potrubí koupeného jet pohonu, které je jeho součástí. Bohužel tady v počítači
nemám nějakou fotku. Ale mrkni se tady tuším na stránku č.5 na odkaz Azimut Atlantic Challenger a tam je pár fotek ze stavby.
Bohužel kvůli mé lenosti zbytek stavby tam bohužel není, ikdyž loď je dávno hotová, ale zástavba jet pohonů i s pár fotkami tam je.
Jsou to jet pohony Graupner 40 mm, ale stejná zástavba je i u jiných pohonů jako Kehrer a pod.

_________________
Mini Titan, Velocity 90, Azimut Atlantic Challenger, Mangusta 65 Open, Futaba T 14 MZ


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2021 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
dík za odkaz, je docela výživný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2021 15:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.2.2014
Příspěvky: 288
tak to jsem rád, že ti to pomohlo.
Jak jsem již psal, tak zástavba samotných jet pohonů do trupu je téměř stejná.
Pohony se liší spíš velikostí a použitým materiálem. K některým jde dokoupit i obraceč tahu
a tím je vyřešeno i couvání lodi.

_________________
Mini Titan, Velocity 90, Azimut Atlantic Challenger, Mangusta 65 Open, Futaba T 14 MZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2021 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
podle čeho určím velikost jet pohonu? Je nějaké srovnání průměr/tah, nebo průměr/hmotnost ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2021 19:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Tak v první řadě jde o to, čemu říkáš rychlejší :lol: .



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


nebo pomalý jet pohony



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Pokud tam dáš couvací záklopku, ještě to zpomalíš víc.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2021 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
Nóó, pěknýýýýýý :D . Ten první případ se mi zamlouvá, ale myslím, že budeme skromnější. Asi bude stačit 200km/hod. :D . Ne, kecám :D .Přece jen jim to lítá na čudák. Ale jsou to teda pecky.
To druhé video, to už tu máme a prý je to pomalé. Vnuk se s tím do vánoc vyřádil docela dost, až ulomil kormidlo. Proto ten jet pohon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2021 20:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
To nejsou spalováky, ty tohle nedaj.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2021 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
no tě pic. To je masakr. 8O . Bych nevěřil, že to elektrika dá. Ty kontakty, tak to je tedy něco.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2021 9:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.2.2014
Příspěvky: 288
jo,jo. Je to pěkný. Viděl jsem něco podobnýho na jedný akci a byl to mazec.
Ale třeba pro mne jen na to podívání.Jezdilo to rychle, to teda jo, ale to bylo dá se říct u těch hydro všechno.
Zatáčet se s tím téměř nedá, takže jen jízda tam a zpět a to ještě cca jen pár minut. A pak zase nabíjet a nabíjet.
A to všechno za několik desítek tisíc. Ale koho to baví proč ne. Všechno je to o investici a o tom čeho chceme dosáhnout.
Jinak jak jsi se ptal, no nevím jak to napsat, musíš si ujasnit jaký typ a velikost lodi si představuješ a co od ní očekáváš.
Například ten Azimut je velký cca 1 300 mm a pohání jej dva 40 mm plastový jet pohony Graupner se zpřevodovanými motory
SPEED 700 BB turbo. Rychlost je cca 20 km za hodinu. Kdybych se k tomu dokopal a vyměnil motory za silnější stříďáky s točkama
cca kolem 15 - 20 000 tak by to jelo sqmozřejmně daleko rychleji. Ale tyhle plastový jet pohony by byly na hranici sebezničení.
Ale i těch cca 20 km za hodinu na relax jízdu je dostatečných a nějaký vítr a vlny na loď o téhle velikosti nemají vliv. Zkrátka
pohodový ježdění za celkem slušný peníz. V současný době je vybavena cca 2 uvedenými motory, třemi digi servy Hitec, jedním regulátorem JETI 600 Navy, regulátorem napětí pro zdroje s Li-pol 2S1P 2 600 a pohonnou baterií Li-Pol 3S1P 5 500. Doba jizdy je cca kolem 30 min.Co se týká mé druhé lodi tak se jedná o model luxusní rychlé motorové jachty, protože tyhle lodi se mi líbí. Je o něco větší
( necelých 1 600 mm ) a protože se jedná o polomaketu tak očekávám podobnou jízdu. Jet pohony jsou 2 ks již větší a daleko kvalitnější a výkonnější koupené od Zawarski.de. Také tomu samozřejmně odpovídá cena, která je v úplně jiné relaci. Jsou vybaveny i obraceči tahu.Protože loď je již celkem velká a tak i náklady na vybavení jsou amozřejmně daleko větší. Cca 2 motory, 2 regly, 3 x velké servo, 2 x baterie 6S1P.Tak to pro nějaký ten příklad. Zkrátka napřed si ujasni jaký model lodi a co od něj čekáš a pak hledej vhodný jet pohon, nebo opačně. Najdi jet pohon podle velikosti a ceny jakou si představuješ a potom hledej vhodnou loď. Ale já bych se řídil tím prvním příkladem. Napřed si ujastnit loď,její velikost a druh pohonu. Jeden jet nebo třeba 2 jety. A pak se po nějakých podívat.

_________________
Mini Titan, Velocity 90, Azimut Atlantic Challenger, Mangusta 65 Open, Futaba T 14 MZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2021 10:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
K tý zábavě.
Moje zkušenost je, že děcka nic dlouho nebaví, pokud jezdí samotné.
Situace se okamžitě změní, pokud se jezdí ve dvou a více a pokud se může závodit a soutěžit.

Takže mám doma 20 let 1,2m loď, kterou syn kdysi řídil jednou a pak dvě autíčka, s kterými jsme jezdili závody ještě se sousedem a docela často.

Takže pokud je to pro syna, je lepší za pár korun koupit dvě stejné loďky, často mají ochranu šroubu vyřešenou včetně sklopného kormidla a závodit s ním kolem bójek. Ideálně když se pro to nadchne i kluk ze sousedství.
Pokud to děláš pro sebe, tak pak je to na tobě :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2021 11:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.2.2014
Příspěvky: 288
velice správný a výstižný názor, nenapsal bych to líp.

_________________
Mini Titan, Velocity 90, Azimut Atlantic Challenger, Mangusta 65 Open, Futaba T 14 MZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC jet člun
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2021 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
pánové, díky za vaše názory, se kterými se dá jedině souhlasit. Protože jsem se v lodičkách prakticky nikdy neangažoval, tak o této kategorii modelů toho moc nevím. Potřeboval jsem proto informace a názory od zasvěcených modelářů, což jste mi dali. Díky za ně. Teď už alespoň přibližně vím, o čem to je a jak se k tomuto druhu modelů stavět.
Je pravda, že děti baví každou chvíli něco jiného. Proto bych nešel do něčeho za xxx peněz. A pokud to vnuka zaujme tak, že se tomu bude chtít věnovat i později, tak to budu řešit víc. Pokud tady ještě budu.
Pánové, velké díky. S.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz