Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: čtv 04.02.2021 22:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2008
Příspěvky: 158
Bydliště: Hořovice, CZ
Kdybych dostal trysku extruderu níž, tak by to bylo taky bez problémů. Jen se mi to stále nedaří. :roll:

_________________
Letadla, lodě a taky vlaky :-)
www.http://hank61.rajce.idnes.cz/
https://hankovystranky.eu


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: čtv 04.02.2021 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Příloha:
cura.jpg
cura.jpg
[ 41.58 KiB | Zobrazeno 2665 krát ]

Tak si nastav výšku té první vrstvy menší.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 0:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2008
Příspěvky: 158
Bydliště: Hořovice, CZ
Diky. Zitra vyzkouším. H.

_________________
Letadla, lodě a taky vlaky :-)
www.http://hank61.rajce.idnes.cz/
https://hankovystranky.eu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 1:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Golfista píše:
Na to sklo bych použil lak na vlasy. Silný od Rossman, nebo jak to je. A paradoxně je nejlevnější.
Na ABS zase používám jedině tuhé lepidlo, Glue stick gel, zelené, ne Kores.

Já na sklo namatlám čerstvou Koresku, musí se táhnout jak med. Pokud je vyschlá a nedělá za sebou takový fousy, tak nefunguje. Nechá se usušit na 110 st.C. Navrch za studena nastříkám těsně před tiskem Nivea MegaStrong lak na vlasy. Nesmí se zaprášit prachem ze vzduchu. Před dalším tiskem stříknu lak jen lehce aby zmizela stopa po předešlým tisku. Vydrží to tak 10-15 tisků, pak odmočit a znova. Tisknu na tom všechny materiály jen je rozdíl v teplotách bedu. Za tepla to drží jako sfiňa, po schladnutí odskočí samo. Bez MegaStrongu při tisku přímo na Koresku se to muselo po každým tisku mejt a patlat znova a párkrát mě pod ABS ze skla pnutím vylítla při chladnutí čočka. Jo a místo skla je asi lepší používat 3 nebo 4 mm zrcadlo amalgánem dolů. Přijde mi, že má rovnoměrnější teplotu povrchu. Ale všechno to platí pro tiskárnu strčenou do termoboxu s teplotou 35 st.C.
V průvanu je jakejkoliv tisk samej problém.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Záleží na materiálu, ABS byl problém vždy, PetG v boxu docela dobrý, bez se odlepovaly rožky, PLA tisknu "venku" a i větší kusy v pohodě, podložka 55 a tryska 200-225 (podle toho co a i podle výrobce matroše)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
blesk píše:
Já mám nějaké originál 3D sklo co bylo na AnyCubic I3Mega a PLA i PETG bez čehokoli, celkem mě to v tom paneláku vyhovuje.
Já mám celou Anycubic Mega S s tou podložkou (oficiální označení Ultrabase) a přilnavost bez jakéhokoli patlání velmi dobrá. Jen je třeba pravidelně čistit isopropanolem, a tak jednou za měsíc vzít čističem na gril.
První vrstvu tisknu většinou nízkou rychlostí 10mm/s a vyšší teplotou, sice se trošku roztéká (po sundání třeba odhrotovat po obvodu), ale za tepla to drží jak přibité, po vychladnutí lze snadno sundat.
Na desce používám 50 stupňů pro TPU, 60 stupňů pro PLA a 95 pro PETG, první vrsva vždy v rozmezí 0,1 - 0,25mm při 0,4 trysce. U tenkých věcí teplotu trochu snížit, drží pak až moc a blbě se potom sundavají.
Ohledně té výšky, hlava nastavena na tloušťku papíru nad deskou za tepla, a ve sliceru nesmíš mít nastavený offset na Z. Většina slicerů umí nastavit výšku první vrstvy samostatně, buď absolutně (Cura) nebo relativně S3D.
Z materiálů používám jednoznačně nejvíc PETG od Devil Design - s tím zatím největší spokojenost, ověřeno 8 různých barev této značky.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 13:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 64
Bydliště: Neverice
Ahoj tak ti sem šupnem nejaké moje skúsenosti, tiež mi to chvíľku trvalo než som sa zorientoval. Ja používam slicer ULTIMAKER CURA 4.8.0 tlačiareň mám síce Ender 3 pro ale to bude plus mínus rovnaké s tou tvojou. Na začiatku je dobré aby si si našiel svojho výrobcu filamentov lebo od toho tiež dosť záleží kvalita alebo nekvalita výsledného produktu. Tak napríklad tiež používam filament od fi. Devil Design zatiaľ len PLA ale výsledky sú super , mám aj PETG ale od Gamebird ale stým sa mi stále nedarí musím objednať od DEVILU . Takže prvá dosť dôležitá vec je výrobca aký kvalitný je filament.
S tým nastavením je to ako ti písali kalibrovať to znamená najskôr vrátiť hlavu na základnú polohu potom s papierikom v každom rohu , mal by trocha šúchať o trysku na to po čase prídeš, potom nastavenie v CURA posielam aj foto najprv si musíš pridať svoju tlačiareň / všetko zakrúžkované/ v pravo na druhom obrázku je nastavenie podľa toho ako už vieš narábať aj z inými funkciami , skús si na začiatok nastaviť BASIC budú tam len hlavné nastavenia pre prvú tlač by to malo stačiť ostatné sa postará softvér. Po zvládnutí BASIC si skús medzi nastaveniami prepínať budú sa ti rolovať nové okná s novými nastaveniami.
Na poslednom obrázku si skontroluj hlavne akú máš nastavenú trysku musíš mať zapnuté PREPARE , keď prepneš PREVIEW / zmizne aj zmena trysky ak chceš nastavovať trysku musíš mať vždy prepnuté PREPARE/ tak si môžeš už simulovať tlač a tam ti niekedy ukáže aj chyby potom sa musíš pohrať s nastavením ale najskôr začni z jednoduchými vecami. V pravo máš potom nastavenie tlačenej vrstvy LAYER HEIGHT a tam si nastav 0,2 mm ako ti písali na 0,4 trysku maximálne keď chceš tlačiť z väčšou vrstvou tak výška 0,25mm . Ak sa cez toto prebojuješ tak v ďalších nastaveniach je veľa volieb a napríklad sa doporučuje prvá vrstva menšia ako ostatné napríklad pri tej 0,2 základnej nastavujem prvú buď 0,16 alebo 0,12mm , je tam toho veľa treba pomaly a postupne, možno ti trocha týmto pomôžem.


Přílohy:
1.jpg
1.jpg
[ 50.56 KiB | Zobrazeno 2616 krát ]

2.jpg
2.jpg
[ 48.1 KiB | Zobrazeno 2616 krát ]

3.jpg
3.jpg
[ 51.07 KiB | Zobrazeno 2616 krát ]

4.jpg
4.jpg
[ 51.35 KiB | Zobrazeno 2616 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 13:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Jiri píše:
Já mám celou Anycubic Mega S s tou podložkou (oficiální označení Ultrabase) a přilnavost bez jakéhokoli patlání velmi dobrá. Jen je třeba pravidelně čistit isopropanolem, a tak jednou za měsíc vzít čističem na gril.
První vrstvu tisknu většinou nízkou rychlostí 10mm/s a vyšší teplotou, sice se trošku roztéká (po sundání třeba odhrotovat po obvodu), ale za tepla to drží jak přibité, po vychladnutí lze snadno sundat.
Na desce používám 50 stupňů pro TPU, 60 stupňů pro PLA a 95 pro PETG, první vrsva vždy v rozmezí 0,1 - 0,25mm při 0,4 trysce. U tenkých věcí teplotu trochu snížit, drží pak až moc a blbě se potom sundavají.
Ohledně té výšky, hlava nastavena na tloušťku papíru nad deskou za tepla, a ve sliceru nesmíš mít nastavený offset na Z. Většina slicerů umí nastavit výšku první vrstvy samostatně, buď absolutně (Cura) nebo relativně S3D.
Z materiálů používám jednoznačně nejvíc PETG od Devil Design - s tím zatím největší spokojenost, ověřeno 8 různých barev této značky.


Tak kecám, taky mám Skovou verzi. Jen bych to sklo potřebovat sehnat nové, na dvou místech mám tu vrstvu i s kusem skla odlouplou.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Např: Heatbed:Banggood[url]
https://www.banggood.com/Anycubic-240x2 ... &rmmds=buy[/url]
Aliexpress z ČR samotné sklo 220x220 https://www.aliexpress.com/item/32921371607.html?af=366284&aff_platform=link-c-tool&cpt=1558005205015&dp=uid_472632&spm=a2g17.10010108.1000001.12.56aa44d2lKKWRi&cv=d54b6-aa698aba-87f22a-18e3&pvid=00fe3f5b-405c-49be-8912-1f80e65af802&sk=cTej9CrI&aff_trace_key=e950a435fd3e47eeaaf1be1994690826-1558005205015-01165-cTej9CrI&rmsg=replace_same_item&scm=1007.23534.124737.0&terminal_id=b7dfbe7f2c174ed08a05e62c85980601
Samotné sklo 220x240 https://www.3djake.cz/3djake/sklenena-deska-s-chemickym-povlakem
Případně lze řešit nějakou fólií s podobnými vlastnostmi.
Sklo se většinou poškodí při použití různých 'zlepšovačů' adheze - tyčinky, 3dlac apod.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Jak to tady sleduji - zlatý Průša

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
BoŠ píše:
Jak to tady sleduji - zlatý Průša

A proč? Nic proti Průšovi, je to borec, ale to co se tady řeší může být klidně i na něm, myslím že se mnohdy přeceňuje a stala se z něj v jistém směru modla. A ten jeho slicer mě třeba moc neoslovil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 23:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
blesk píše:
A proč? Nic proti Průšovi, je to borec, ale to co se tady řeší může být klidně i na něm, myslím že se mnohdy přeceňuje a stala se z něj v jistém směru modla. A ten jeho slicer mě třeba moc neoslovil.


Ale nemusíš řešit jak našroubkuješ desku, nemusíš řešit čím a kdy ji napatláš...

Slicer sem tam něco nezvládá úplně ideálně, mám výhrady k support a následném čištění. To třeba Simplify3D umí líp. I tak převážně používám Průšu, v případě divokých podpěr Simplify3D. Na druhou stranu čištění trysky a retrakce umí Průša lépe a mnohem míň stringuje. Cura mám, spustil jsem asi 3x a zase zavřel. Přijde mi to nepřehledné a zatím jsem nenašel jediný argument proč se to učit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 23:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Tak vyrovnání podložky je otázka toho zda člověk má, nebo nemá sondu, osobně by se mi třeba líbila, ale zase to nepovažuji za nutnost, její použití je samozřejmě komfortní, ale já třeba rovnám desku 1x za měsíc když moc. Ohledně "patlání" osobně nic nepatlám, ale Průša třeba taky prodává (nebo aspoň prodával) svůj extra lak pro lepší přilnavost.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: sob 06.02.2021 6:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Sorry za trochu OT. To s tím Průšou jsem už chtěl napsat dávno, ale nechtěl jsem tím provokovat. Ale je to naprostá pravda. Sice člověk připlatí, pak je ale pohoda. Stačí výškově doladit první vrstvu třeba pomocí vytisknuté kalibrační kostky a pak už se o nic nemusí starat. A právě díky té sondě pak tryska přesně výškově kopíruje podložku. Nuda. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení 3D tiskárny ANET A4 PRO
PříspěvekNapsal: ned 07.02.2021 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Průša není "lepší" než ostatní tiskárny. Máme v kroužku dvě od Průši a moje Anet A8 tiskne lépe. Nemyslím si to, zkoušel jsem je obě.
Pro šťouraly: to lepší neznamená o desítky procent, ani to že by netiskl dobře. Tiskne skvěle, jenom moje doladěná A8 je na tom o malinko lépe. Podložky jsem nezkoušel jiné než sklo. Nemám důvod, protože mě to funguje.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz