Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vlies a barevné dopňky
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2021 11:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2006
Příspěvky: 32
Zdravím, mám model (spalovací) potažený obarveným vliesem a chtěl bych dodělat nějaké doplňky. Napadají mě tyto postupy
- dodělat je opět barevným vliesem (nemám ale všechny požadované barvy vliesu)
- nastříkat je modelářskýma Humbrolkama
- použít klasickou nažehlovací modelářskou fólii

Kloním se zejména k té modelářské fólii, ale jde to, bude držet na nalakovaném (zatím jen lakem) povrchu?
Díky za názor


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlies a barevné dopňky
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2021 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nejsem si jistý, jestli kombinace dvou rozdílných materiálů je to pravé ořechové. Oboje má zcela rozdílné vlastnosti. Já jsem např. na základní potah Vliesu přilakoval barevné doplňky - https://daf64.rajce.idnes.cz/Pluto_2019 ... 1353878425.
Nástřik Humbrolkami či Revellkami půjde, tam problém nevidím, použil jsem v minulosti na Solartex (viz https://www.rcalbum.cz/fotka?id=146-pip ... 4248186895). Jen kapota je potažená fólií, zbytek Revellkou (nebo Humbrolkou?, už nevím), včetně imatrikulace. Mají výhodu, že je to syntetika a je proto docela odolná palivu. V případě opravy jen odmastíš povrch a dolakuješ.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlies a barevné dopňky
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2021 12:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Postup je asi fakt na Tobě, já jen doplním další známé možnosti :

- doplňky barevným papírem (dá se barvit tuší na skle, podle libosti namíchat barvu - nebo klasickými metodami... a přilakovat)
- doplňky airspanem, litespanem (podmáznout balsalockem či cover gripem, a nažehlit na malou teplotu)

A pak to schovat pod lak (lodní, syntetiku, balakryl, polyurex - podle toho co používáš a potřebuješ, jakou odolnost před palivem potřebuješ).

Jestli nemáš všechny potřebné barvy vliesu - je to taky řešitelné, stejně jako u papíru (barevné tinktnury, tónovací malířské barvy, tuš) - výhodou je, že lze použít nažehlení jako u airspanu/litespanu = čistá přesná práce.

Rozhodně se za mě (či ve mě ) nehodí mít vliesový potah, a na něm folii (jiná struktura, jiný lesk, transparentnost).
Papír, vlies i airspan/litespan (máš-li, jinak asi bohužel už nesehnatelný :( ) je strukturou podobný či stejný jako potah celého modelu + jde udělat uzavření a sjednocení tím lakem.

Ať se dílo podaří :wink: Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlies a barevné dopňky
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2021 9:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2006
Příspěvky: 32
Zdravím, děkuji za názory, zkusím udělat nástřik Humbrolkama, snad to nepokazím :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlies a barevné dopňky
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2021 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já nedělal nástřik (nemám pistolku), ale lakoval jsem klasicky štětečkem. Model už byl jinak vylakován nitrolakem. Maskování jsem udělal běžnou izolepou. Pokud chceš mít jistotu, že ti barva nezateče pod masku, můžeš to před barvením ještě jednou na hraně přetřít nitrolakem.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlies a barevné dopňky
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2021 19:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2020
Příspěvky: 17
Je to sice možná prasárna, ale na ochranu trupu a doplňky u EPO modelu jsem použil tenkou barevnou lepenku https://www.mall.cz/kancelar-lepici-pas ... 0013878964

Je tenká a lehká, drží velmi slušně na EPO a lze z ní vyřezávat překvapivě detailní věci. Stačí opatrně natáhnout přes zelenou řezací podožku a vyřezat, co je třeba. Když se moc netlačí, jde pěkně odlepit. A podle mě půjde rozumně dolů i z modelu, kdyby bylo třeba.

Nevýhoda je, že jak je tenká, je trochu průhledná (což mi na bílém modelu nevadí).

Použil jsem jí i na EPP model (bílé EPP nebylo proti šedé zimní obloze skoro vidět), na kterém ale nedrží už vůbec nic a tak bylo třeba křídlo i trup vzít jednou dokola, aby se chytla sama sebe (stačí 2cm přesah).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz