Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2021 18:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2690
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
wiston píše:
Teda, rozpoutala se tu slušná diskuze. Mně se CO2 motory prostě tak nějak líbí víc než elektrika. Mám to zažité z dětství, takže pro to nemám nějaké relevantní důvody. Prostě se mi to líbí. Ale nebránil bych se klidně úpravě na spalovací motor - ten mini vlastní výroby z videa je super! Ale asi to opravdu vypadá tak, že bych to celé postavil znovu. Toho starého modelu je mi asi líto, abych se pokoušel to předělat.

Dají se ještě sehnát plánky, případně celá originální stavebnice Messengeru? Kdyby někdo měl, klidně bych koupil - moc si neumím představit, že mám objednávat balzu jen podle plánku letadla, na to nemám dost zkušeností a ani nevím, jestli stavebnice neměly speciální díly - žebra v křídlech apod? Asi nic co by se nedalo vyrobit, ale rád bych to udržel v nějaké formě koníčku a ne, abych strávil týdny sháněním dřeva a výrobě dílů, které byly původně ve stavebnici.


A co zkusit sehnat nějaký menší MVVS třeba 1ccm neno nevím jestli se dělají/ly i menší obsahy? Třeba i starší z bazaru. Podle mě to poletí déle než s CO2 motorkem asi půl minuty.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2021 19:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 466
Bydliště: Český Těšín, ČR
wiston píše:
Dají se ještě sehnát plánky, případně celá originální stavebnice Messengeru? Kdyby někdo měl, klidně bych koupil - moc si neumím představit, že mám objednávat balzu jen podle plánku letadla, na to nemám dost zkušeností a ani nevím, jestli stavebnice neměly speciální díly - žebra v křídlech apod? Asi nic co by se nedalo vyrobit, ale rád bych to udržel v nějaké formě koníčku a ne, abych strávil týdny sháněním dřeva a výrobě dílů, které byly původně ve stavebnici.

Odkaz na plánek už tady je. Balsa je na celém Messengerovi jenom ve dvou tloušťkách, 1,5 a 3 mm, když koupíš po dvě prkýnka (max 3) s rezervou zbude, na lišty shora na trupu a šikmé vzpěry na bočnicích trupu je dobré mít pár zbytků balsy 2 mm. Pak kousek 1,5 mm překližky na motorovou přepážku, ocelový drát na podvozek. Kozlík horního křídla jsem lepil ze smrkových lišt 2x4 mm. Jinak bude třeba nějak vyrobit motorový kryt, mám v plánu na kopytu z XPS udělat z papíru (kašírování?) válce motoru asi XPS, jinak samozřejmě koupit kola, bukový kolík nebo uhlík na gumičku spodního křídla, výbava, atd. Žebra jsou stejná, stačí udělat dvě z překližky, plechu a podobně, mezi nimi pak vybrousit najednou po více kusech balsová, určitě znáš. :wink:
Nic speciálního tam není. Ovšem není to stavba úplně vhodná na první seznamování s balsou. Neodrazuji ani nenutím, ale není to nic, co by nemohl zvládnout trpělivý šikula. :wink: Druhá věc je, naučit ho bez předchozích zkušeností, nebo cizí pomoci i létat.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2021 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Domnívám se, že jakýkoliv jedničkový motor by byl pro tuto velikost moc velký. Navíc MVVS 1,0 je prakticky nesehnatelný, jen náhodně přes bazary. Vyrábí se, a je zatím na trhu, motor MP Jet .061 - https://mpjet.com/shop/cs/902-motory-061. Čínské WASPy .061 už nejsou k sehnání delší dobu (jak krachla firmy ASP). U MP Jetu je k sehnání ještě tenhle krásný motůrek - https://mpjet.com/shop/cs/900-motor-040-classic. Mám doma, chytá dobře, ještě na něj musím postavit modýlek (tip by byl). Ale domnívám se, že by bylo nutno Messengera zvětšit o takových 10 %. Kolega ho (ten motor) třeba dával do Maraba, jen nevím jaké verze, snad El Maraba, a byl spokojený.

Winstone, zkus si dát do profilu místo, kde se pohybuješ. Třeba se s někým spojíš a ten ti poradí s výběrem a nákupem věcí na stavbu, stavbou samotnou, osazením a pak i se záletem. Případně se porozhlédni po okolí, kde se modeláří schází a létají. Věřím, že tam bys mohl pomocnou ruku také najít.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2021 19:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 358
Bydliště: Ruda nad Moravou
Velikost modelu a o váze, o které se bavíme, vyžaduje spalovací motor tak 0,3-0,5ccm. Nic českého této kubatury seriově není.

Napadl by mě z první COX 0.020 Pee Wee (0,33) - případně ještě menší Tee Dee, ale to je vysokootáčková pila a provoz žhavícího motoru potřebuje jinou povrchovku (metyl je svinstvo).

Detonačních motorů pár také je, zvláště anglické - nejznámější asi DC Bambi a jeho větší bráškové (viz třeba tady https://bamopro.co.uk/product-category/ ... le/page/2/ ) - ale to se posouváme do úplně jiné kategorie...
CO2 = čisté ruce i model :-)

PS: sám mám v provozu detonační Clan 0,24 ccm - ten zvládne model tak do 70 gramů, rozpětí 500-700mm.
Šikula z videa je Jindra Hála. ale jeho motory (z dílny HENRY Vehicles :-) ) byly buď prototypy nebo malosériové, rozhodně klobouk dolů před nimi...


Přílohy:
Clan_Dwarf.jpg
Clan_Dwarf.jpg
[ 71.83 KiB | Zobrazeno 1122 krát ]


_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Naposledy upravil Bayeux dne sob 17.07.2021 19:36, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2021 19:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Miro_V píše:
Je to pekny prijimac ale nachylny na cistotu ..


Ano souhlas

Ano ale nejen na čistotu, ale hlavně na používání :lol: .

Jsou to šroty, který maj za chvilku velkou vůli. Je to špatně udělaný.

To už je lepší nějaký gram obětovat a třeba Taranis RX6R bez napájených pinů má celkem 2 gramy a plný dosah. Dvě serva emax ES9251 se odlehčí přímým napájením od konektoru na 3 g a běžně dávám pryč i patky uchycení. Jsem na osmi gramech ve dvou servech a přijímači.
Ale jistotu velmi slušných serv a přijímače, který nemusím vyhodit s letadlem, když se rozhodnu jít do velkých modelů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.07.2021 6:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Vůbec nevieme či tazatel ma RC supravu tak je vela veci od veci radit. Je to len :idea: inšpiraciou mu može byť aj tu na rc manii modely do 250g.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.07.2021 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Wistone, já tady budu za toho zlého ale i tak Ti něco napíšu. Já toho Messengera stavěl když mi bylo nějakých 12-14 let. Ani zdaleka to nebylo moje první éro, něco už jsem uměl. Byl jsem kluk, žádný zkušený expert jako ti, co Ti radí. Ani v nejmenším nepochybuji, že se Messenger dá postavit hezky létající na rádio s motorem na CO2. Přesto odhaduji, že ta moje stavba se asi nebude moc lišit od té Tvé pokud je to Tvoje poprvé. Stavebnici bych nedoporučoval, balsa v ní byla tvrdá a těžká jako prase, potah, lepidlo a naprostá většina všeho co ve stavebnici bylo zrovna tak. Což jsem tenkrát ve sladké nevědomosti vůbec netušil. Výsledkem bylo éro těžké tak, že místo propagované minuty běhu motoru jsme musel nastavit otáčky tak, ,že po cca 30 sec bylo po plynu a stejně to žádnou oslnivou výšku nedosáhlo. To letadlo pro mne bylo zklamání, dvouplošník má velký odpor a tenhle byl ještě k tomu těžký. A docela jsem se potrápil se seřízením aby to lítalo dobře a neplácalo se to ve vzduchu. Létalo to, ale žádné extra potěšení jsem z toho letu neměl. Já bych Ti poradil začít s nějakým účelovým jednoplošníkem , žádnou polomaketu. Ten bude lehčí, snáze uveze rádio a o dost snadnější na nastavení .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 6:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Winstone, máš SZ.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz