Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: čtv 22.07.2021 17:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Mám tuhle páku serva, nevíte někdo kdo to vyrábí? Zajímá mě taky počet zubů a na jaký serva to má být. Na fotce to nějak podezřele nedrží a povoluje se to :roll:


Přílohy:
46D7E74D-1B7C-4013-BEA9-3DC0F91C3D5D.jpeg
46D7E74D-1B7C-4013-BEA9-3DC0F91C3D5D.jpeg
[ 81.31 KiB | Zobrazeno 2939 krát ]


_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: čtv 22.07.2021 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nevím, jestli je to přesně ona, ale podívej se sem https://www.houska-modelar.cz/shop/prod ... ed41rvbos2, případně prostě musíš hledat dál.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: čtv 22.07.2021 21:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
do 25 snad počítat umíš, ne ? :lol:
spočítej si zoubky na servu a i v páce
tyto používám i v autech a nemá se co povolit
nasadíš na servo, utáhneš svírací šroubek a nakonec přitáhneš šroubkem k servu - popřípadě kápni modrý lepidlo na závity


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: pát 23.07.2021 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Vzhledem k tomu, že servo na obrázku je Hitec, probral bych nejprve stránky Wasserftáka (kde jsem třeba našel tuto pátku https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=100004), no a pak bych hledal na netu dál.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 6:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 209
Bydliště: Svitavsko
Dovolím si využít toto téma, abych nemusel zakládat zbytečně nové vlákno.

Prosím o radu - koupil jsem si ALu páky 25T na servo Savox 1270TG. K mému prekvapení pouze 1 z celkem 6 pák sedla na tisícihran serva, ostatní jem tam tam vůbec nemohl dostat a násilím do toho mlátit nechci bo bych zmrvil páku nebo ještě hůř tisícihran samotného serva.
Reklamoval jsem u prodejce (zde v ČR), který mi napsal, že záleží na průměru tisícíhranu serva! To mě překvapilo, ještě jsem neslyšel, že by se při specifikaci páky serva musel brát v potaz průměr tisícihranu. Já myslel, že průměr je daný počtem zubů, ne?
Ale samozřejmě skutečnost, že jsem to neslyšel, neznamená, že to tak není.
Dle čeho tedy vybrat správnou páku pro dané servo? Případně, máte nějaké reference na spolehlivé páky pro Savox s roztečí cca 4 - 5 cm?
Předem díky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 7:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
ikdyž je to prodejce v ČR tak to vůbec nic neznamená - páky koupil jako všichni okolo v Číně a jen přeprodává
taky mi to nešlo nasadit, protože to bylo na h...o udělaný - hodně eloxu nebo malá vůle
řešil jsem to postupným navikláváním páky na servo až se vymačkal přebytečný materiál a dosedla
nebo si kup origo za několik set ta dosedne přesně :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 7:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 209
Bydliště: Svitavsko
@Laco - má poznámka o lokálním prodejci nebyla myšlena tak, že mu slepě důvěřuji a naivně si myslím, že to není z Číny :D Zrovna tento prodejce se ani nijak netají, že to jsou všechno věci z hobbykingů a různých hobbby e-shopů na východě.
No já jsem jednu páku zkusil upravit - vyšrouboval jsem ten svírací červík a opatrně jsem zkoušel roztahovat. Moc to nešlo a násilím to fakt nechci brát, mám strach že to pak nesedne správně na tisícíhran serva a pak se to protočí zrovna v ten nejblbější moment :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 7:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
vem šupléru a změř to
kdyby to bylo diametrálně jiný tak to poznáš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 10:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Koupil jsem nové páky se 24T pro Hitec serva. Tamty byly opravdu vymlácené a zubů měli 25. Sranda je, že mi ani ty nové páky nedrží a bez Loctitu se asi neobejdu. Taky to musíte lepit na benzínech? Já s hliníkovýma páčkama zkušenosti nemám tak se tak ptám.

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 10:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Honza71 píše:
Dovolím si využít toto téma, abych nemusel zakládat zbytečně nové vlákno.

Prosím o radu - koupil jsem si ALu páky 25T na servo Savox 1270TG. K mému prekvapení pouze 1 z celkem 6 pák sedla na tisícihran serva, ostatní jem tam tam vůbec nemohl dostat a násilím do toho mlátit nechci bo bych zmrvil páku nebo ještě hůř tisícihran samotného serva.
Reklamoval jsem u prodejce (zde v ČR), který mi napsal, že záleží na průměru tisícíhranu serva! To mě překvapilo, ještě jsem neslyšel, že by se při specifikaci páky serva musel brát v potaz průměr tisícihranu. Já myslel, že průměr je daný počtem zubů, ne?
Ale samozřejmě skutečnost, že jsem to neslyšel, neznamená, že to tak není.
Dle čeho tedy vybrat správnou páku pro dané servo? Případně, máte nějaké reference na spolehlivé páky pro Savox s roztečí cca 4 - 5 cm?
Předem díky.


Prodejce mele. Udává se počet zubů aspoň teda u serv standartní velikosti.

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 11:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
používám jedině kov/AL v 1/8 autech a nikdy jsem nepotřeboval lepit páku - je pravda, že na zuby mi sedne natěsno bez vůle (upřímně si myslím, že ti v tomto případě Loctite nepomůže)
maximálně lepím jistící šroubek co jde do páky ze shora - jen modrým !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 16:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
f4u píše:
Koupil jsem nové páky se 24T pro Hitec serva. Tamty byly opravdu vymlácené a zubů měli 25. Sranda je, že mi ani ty nové páky nedrží a bez Loctitu se asi neobejdu. Taky to musíte lepit na benzínech? Já s hliníkovýma páčkama zkušenosti nemám tak se tak ptám.

Hitec řady HS má 24 zubů a řady D mají 25 zubů jako Futaba. Samozřejmě to nejde do sebe, v jednom případě vůbec, v opačným se to dá narvat ale všeljak se to "kejklá". Znám borce, co to zkombinoval, nacpal tam lepidlo a šel lítat. Dopadl tak, že dopadl. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2021 20:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 209
Bydliště: Svitavsko
No tak jsem rád, že jsem si ověřil svou domněnku, prodejte mi páky snad vyreklamuje, ale stále stojím před problémem jaké 25T páky koupit. Nemáte prosím nějaké reference na kvalitní páky, které nebudu muset na tisícíhran natloukat kladivem nebo naopak zalévat Loctitem? :lol: Díky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 10:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Celeron píše:
Hitec řady HS má 24 zubů a řady D mají 25 zubů jako Futaba. Samozřejmě to nejde do sebe, v jednom případě vůbec, v opačným se to dá narvat ale všeljak se to "kejklá". Znám borce, co to zkombinoval, nacpal tam lepidlo a šel lítat. Dopadl tak, že dopadl. :wink:


Pokaždé jinak, prostě blázinec. Mám HS a 24T páky. Pokud povolím ty šroubky co svírají tu drážku v páce tak to rozhodně nejde těsně a prostě se to kvejklá. Prostě to musím přitáhnout stranách (nějaká mezera ještě zbyde) a pak to drží. Dokud nenastartuju a chvilku nevrčím, pak se povolí šroub na tisícihranu. :roll:
Páky jsem bral na Aliku, nikde jinde jsem nenašel nic normálního. Jen páky za 400-500 kus :lol:

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace páky
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
ahoj, zeptám se asi blbě, ale už ti někdy praskla, nebo se protočila, plastová páka na benzínovém letadle? Já je totiž všude používám. Pokud tam časem nějaká vůle je, tak v převodech, tisícihran se nehne. Na jaké to bude letadlo? Kov na kov se těma vibracema právě vymlátí, plast nalisuješ v pohodě bez vůlí. Mluvím o nějakých pořádných plastových pákách, jsou třeba k servu D645MV, příklad.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz