Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2022 9:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Pánové ,
prosím vás pěkně , víte někdo kde by se dalo zakoupit smrkové prkénko tl. 8 mm. Minimální rozměr 80 x 300 mm. Potřebuji 10 ks do modelářského kroužku pro příští školní rok, pro stavbu kluzáků ( Hlavice trupu ).
Děkuji za informaci Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2022 10:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Musí to být ze smrkového prkénka? Já na takové věci používám topolku, dá se (v hobby marketech - Bauhaus ad.) sehnat v tloušťkách až asi 10 mm. Lepil jsem to třeba i ze tří trojek, vnitřek se pak dá ještě odlehčit, nebo se odlehčí celek a přeplátuje se to tenkou překližkou 0,4 - 0,6 mm, nebo balsou 1,5 - 2 mm.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2022 10:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Není to sice odpověď přímo na otázku, ale zašel bych do nejbližší stolařské dílny. Nahoblovat to je otázka několika minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2022 16:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Truhláři jsou jistota...
Já pro hlavici Vosy použil z prodejny "ŘemPo - domácí dílny - pro kutily" smrkové přířezy 8x50x1000mm.
A pro potřebnou šířku fošny na hlavici 110x300 jsem to řízl na 3 díly, slepil a pro sichr (spíš zbytečně) hrubě natiploval (čepoval) kousky bambusové špejle.
Trochu levou rukou za pravým uchem, ale bylo to po ruce, dřevo je super vyschlé, hezky jsem si vybral a sladil kresbu - a nemusel někoho ukecávat :-)
Navíc po předchozí zkušenosti fošny vcelku, která se mi zkroutila (prohnula po letech), tahle "spárovka" to neudělá.
Cena určitě do 40 Kč/ks? Vida, musím koupit další (pro další Vosu) = upřesním...
Jinak jsem hledal podobné i v UniH.. a i jinde, ale nebyla tl.8mm (6,7 a pak 10mm = asi jsem neměl štěstí). Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2022 18:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Co třeba zde:
https://www.obi.cz/podkladove-desky/spa ... /p/6340277
https://www.spalensky.com/d/h-5208-240- ... t-1002939/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: sob 11.06.2022 0:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Smrkové prkénko na hlavici je nutno vyříznout tak aby se nekroutilo. Volil bych raději překližku na plát
4x600x1200 (1.43kg) se 300x80 mm vejde 2x15 = 30 krát Pro hlavici slepenou ze dvou kusů 4mm tloušťky
plát by tedy stačil na 15 hlavic, Po výrobě 10 hlavic zůstává zbytek překližky 4x600x400mm
HORBACH - Překližky /-/ buková 4 x 600 x 1200 mm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2022 5:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
guchar píše:
_ Smrkové prkénko na hlavici je nutno vyříznout tak aby se nekroutilo. Volil bych raději překližku na plát
4x600x1200 (1.43kg) se 300x80 mm vejde 2x15 = 30 krát Pro hlavici slepenou ze dvou kusů 4mm tloušťky
plát by tedy stačil na 15 hlavic, Po výrobě 10 hlavic zůstává zbytek překližky 4x600x400mm
HORBACH - Překližky /-/ buková 4 x 600 x 1200 mm

Hlavici na Vosu z bukovky 8O ? A z dvou čtyřek lepit osmičku? To si děláš prxxl a nebo to jako myslíš vážně?
Tiše předpokládám, že jako další "nápad" navrhneš potáhnout to pískovanou lepenkou a lepit (kostru) tavkou :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2022 10:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ @ MPml Máš pravdu Vhodnější než 4mm buk. překližka je slepit prkénka na hlavici z vhodné 4mm balzy
_ Spodní hranu hlavice pak zpevnit smrkovou lištou 1.5x8mm dle veka1 RCrevue RC KLUZÁK VOSA-S (190)
_ Vzhledem k problémům se smrkovými prkénky mají některé Vosy hlavici z topolové překližky 8mm
(Nevím zda chyba, ale pláty stejného rozměru 4x600x1200 z Hornbachu buk i topol 1,43 kg)
Takto vyrobená hlavice by se musela odlehčit výřezy a potáhnout, pro dosažení rozumné váhy

_ Spec. hmotnost HORNBACH Překližka modelářská DIN A4 4 x 210 x 297 mm, topol, 5 ks jsem nepočítal
@MPml Máš něco i proti slepení materiálu, pro hlavici Vosy, ze dvou destiček 4mm?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2022 10:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Možná jsem nechtěně a nezáměrně mystifikoval, že se tu jedná o hlavici na Čížkovu Vosu - ale to napsáno nebylo a patrně tomu tak není !!!
Ač za to vlastně nemůžu - omlouvám se... (Vosa byla jen mým příměrem - původní dotaz byl na SMRKovou desku 80x300 = na Vosu málo).
Nicméně i za mě: když je dotazován smrk, nebo i třeba výkres žádá smrk - rozhodně by se mi echtovalo suplovat to překližkou a ještě lepit 2ks na sebe. Nehledě na "kroužkový způsob" a návyky práce s materiálem smrkový masiv x překližka, to je jak víme ouplně jinej materiál...
Ale možná jde o žákovský cvičný kluzáček, a pak je to tam třeba i jedno - nicméně to ať si vyhodnotí sám Kiwira, přeju mu ať pro kroužek sežene co žádá, já svoji cestu už napsal (a pokud nebude jiná možnost, klidně a rád i zařídím a pošlu) :wink: Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2022 10:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Bayeux Máš pravdu: Masiv je masiv. Za druhé: "Truhláři jsou jistota..." Ještě bych pátrání, v místní okruhu,
rozšířil o včelaře pracující se dřevem. Ti mívají použitelné odřezky z lipového dřeva.
_ Lipové dřevo nemá léta. V ohybu je křehčí než smrk, ale snadno se opracovává. Používají je hlavně řezbáři
Zejména za třetí: Zvážit si to hlavně musi sám Kiwira. (edit)


Naposledy upravil guchar dne pon 13.06.2022 23:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2022 11:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kiwira píše:
Pánové ,
prosím vás pěkně , víte někdo kde by se dalo zakoupit smrkové prkénko tl. 8 mm. Minimální rozměr 80 x 300 mm. Potřebuji 10 ks do modelářského kroužku pro příští školní rok, pro stavbu kluzáků ( Hlavice trupu ).
Děkuji za informaci Mirek

Pokud to nemusí být nutně smrk, pak spousta firem staví sauny z prken abachi.
Zkus napsat uživateli vladimir32 ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrkové prkénko tl. 8 mm
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2022 19:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Co budeš s dětmi stavět? Hlavice dětem frézuji z 3mm tlusté "překližky" na obaly z Číny, slepujeme na F1H tři vrstvy s léty kolmo na sebe a k tomu z každé strany leteckou překližku 1mm.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz