Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.09.2009 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
Pohodlnější na celodenní práci rozhodně ano - velmi šetří ruce, respektive namáhání šlach. Přeci jen je přirozenější držet klasické pero, než mohutnou myš s jejím nepřirozeným pohybem.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.09.2009 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2006
Příspěvky: 1185
Bydliště: Olomouc, přechodně Brno
Blesk: Přečti si diskuzi pod tím tabletem, podle některých příspěvků za moc nestojí, tak pozor ať blbě nekoupíš.

_________________
Extra VA330
Toro 900 Brtutale


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.09.2009 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
já prozatím jen sbírám info k tomu jestli to má cenu vůbec kupovat,teprve potom budu řešit jaký,ale dík za upozornění :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.09.2009 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Kup Wacom. Obecně je to asi nejlepší co je na trhu. Sice si připlatíš, ale vydrží. Navíc nemusíš mít v peru baterku jako např v Geniusu.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.09.2009 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
rampa_mckvak píše:
Kup Wacom. Obecně je to asi nejlepší co je na trhu. Sice si připlatíš, ale vydrží. Navíc nemusíš mít v peru baterku jako např v Geniusu.


JJ - naprostý souhlas.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.09.2009 23:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 523
Bydliště: Valmez
Jednu dobu jsem dělal hodně grafiku a tablet si půjčil. Asi 14 dní jsem nepřetržitě trénoval, pak s díky vrátil a opět uchopil myš.
Buď mi to nesedlo, nebo to bylo krátce.

_________________
http://model.ypsi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2009 15:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
ještě jsem našel tento:

http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=15357


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2009 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
to blesk:
cau, mam ten samy tablet.
jsem novacek v CADu tak o ber s rezervou, nemam zkusenosti s jinym tabletem

kupoval jsem ho kvuli velikosti, A4, je fakt docela skladny a presne pasuje na muj notebook Dell D600. Neni to nic moc, ale pro zakladni tahani car staci. Moje Win XP maji s nim obcas problemy, sem tam se seka kuzor kdyz "hrabe" disk, podezrivam WinXP, chtelo by je to preinstalovat. Za ty prachy jsem spokojeny, ale jak rikam - kupoval jsem jen kvuli cene a velikosti.

Podle mne - jestli se hodlas CADem zivit, tenhle tablet si nekupuj a investuj do neceho lepsiho, pokud to mas pro zabavu a mas hluboko do kapsy tak proc ne, tablet si porid, za ty penize je to docela rozumny hardware.

Zkousim s tim neco kreslit v CATIA - bohuzel jsem neprisel na to, jak emulovat treti tlacitko mysi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2009 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
pp píše:
to blesk:
cau, mam ten samy tablet.
jsem novacek v CADu tak o ber s rezervou, nemam zkusenosti s jinym tabletem

kupoval jsem ho kvuli velikosti, A4, je fakt docela skladny a presne pasuje na muj notebook Dell D600. Neni to nic moc, ale pro zakladni tahani car staci. Moje Win XP maji s nim obcas problemy, sem tam se seka kuzor kdyz "hrabe" disk, podezrivam WinXP, chtelo by je to preinstalovat. Za ty prachy jsem spokojeny, ale jak rikam - kupoval jsem jen kvuli cene a velikosti.

Podle mne - jestli se hodlas CADem zivit, tenhle tablet si nekupuj a investuj do neceho lepsiho, pokud to mas pro zabavu a mas hluboko do kapsy tak proc ne, tablet si porid, za ty penize je to docela rozumny hardware.

Zkousim s tim neco kreslit v CATIA - bohuzel jsem neprisel na to, jak emulovat treti tlacitko mysi.


Tak jestli živit nevím,ale prozatím v tom hodně dělám ve škole a taky hlavně letadla,co si budem povídat že :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2009 8:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Jestli tablet, tak Wacom.
Dělám s tabletem (taky) už hodně let (cca 15), pár jsem jich už vyměnil. Wacom jsem nikdy nedával pryč protože by "odešel" ale protože přestal vyhovovat velikostí nebo připojením. Pera ty jo, ty se občas při mlácení vzteky poškodí, hroty se dají měnit běžně.
Kvalitní tablet použiješ tam, kde uživíš nejen pohyb v ose X a Y, ale i Z a to s měřením "přítlaku", snímání rotace, náklonu... Myslím že na CAD použití to není. Myslím že to je na "šop", Painter a podobné využití. Tam je to luxusní. Při dlouhodobé práci s velkým tabletem u velkého monitoru bolí ruka dřív a víc než s kvalitní myší! Tak bacha na fámy že s tabletem ruka nebolí. Můj první tablet byla A3 s elektrostatickou adhezí (pro "přicucnutí" předloh) a to už je dálka než to úhlopříčně přejedeš... :D
Moderní Wacomy mají různé fičurky, guma na druhé straně je samozřejmostí, mají pera odpovídající tvarem skutečným nástrojům (fixírka apod.), tablety podporují a rozpoznávají víc per, tzn. když potřebuješ fixírku, vezmeš fixírku, když potřebuješ pero, bereš pero. Nepřepínáš v menu, volíš volbou správného nástroje, tak jako ve skutečnosti. Přepnutí v menu hotkeyem je rychlejší, ale podle názoru mnohých (ne mého) tím přerušuješ tvorbu něčím technickým. Prostě umělci když malují tak na klávesnici nesahají :D :D Já nejsem umělec, jsem dělník poč. grafiky a na retuše je tablet super, je to jiná liga.
Ale na vektorování i zlom už používám myš, ta je přesnější. Nejpřesnější na přesnou práci je trackball (a podobné spec. nástroje), ale dlouho jsem nepoznal takový, který by mi vyhovoval. Ten co jsem používal dřív se už nevyrábí.
Tož tak...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tablet
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 9:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Tohle vlákno sice začíná "blesk" na téma "dělám v Cadu a Inventoru - vhodnost tabletu"
ale postupně se dostalo i na výhody a nevýhody různých "polohovacích zařízení" počítačů
pro různé činnosti, v různých aplikacích, na různých počítačích. Jedním z těchto ZAŘÍZENÍ je i "TrackPoint"
KURZOR + DVĚ TLAČÍTKA v současné době je jeho používání dost na ústupu. A je jen u pár značek.
Potřeboval bych aby se mi ozval účastník, který na TrackPoint nedá dopustit (zcela plní jeho potřeby)
V původním vlákně to nejde nemám přístup Bylo tam asi něco proti pravidlům I když šlo o OBECNÉ VAROVÁNÍ
(Kdybych nebyl sklerotik řešil bych to přímo SZ.) Zprávu prosím sem nebo do SZ.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz