Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: sob 12.06.2010 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Jenda_84 píše:
Na poslední straně RC revue 6/2010 se objevila reklama na nový EPP větroň od Alpha 1500 Pelikána... Proto se ptám: Má s ní už někdo nějakou zkušenost :?:


Je to absolutní novinka, zatím s tím těžko bude mít nějaké dlouhodobé zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.06.2010 22:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.8.2009
Příspěvky: 579
Bydliště: Plzeň
No,tak dnes jsem to byl zalítat.Koupil jsem to bez rc soupravy.Tak nějak to odpovídá popisu,na plný plyn to stoupá pod úhlem 45°,Na směrovku dost tupé,Musí se to pořád řídit,opravdu reaguje i na slabou termiku,když se dostane do stoupáku začne to samo kroužit,dnes vyzkoušeno.Pro úplného začátečníka to asi není.Pro pohodové létání,můžu doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.06.2010 8:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
Na nějakou moc akrobačku to taky není. Ty křídla jsou dost málo vyztuženy. Je tam jen nějaký drát, aby to drželo vzepětí. Při trochu větším potažení výškovky se křídla dost prohýbají. Předek letadla je dost křehký (tenké stěny) a i menší pád to dokáže dost sešrotovat. To jen pár postřehů ze sledování létání úplného začátečníka, který s námi teď lítá.

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: slušný ero
PříspěvekNapsal: čtv 24.06.2010 10:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Slatiňany (Východní Čechy)
Chvilku jsem na to koukal, když s Alfou na sídlišti pánové lítali. Je to vzhledově docela pěkné éro a létalo to taky obstojně. Jsou to ale profíci, tak nevím, jak by s tím cvičil začátečník. Motor byl dostatečně výkonný. Přišlo mi to jako trošku divočejší větroň. Já na mém Radianovi křidélka nemám, takže takový psí kusy s ním dělat nemůžu...

_________________
Wild Hawk -> Radian -> P-51D Mustang BL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.06.2010 7:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Míra 66 píše:
Musí se to pořád řídit,opravdu reaguje i na slabou termiku,


To jako, že třeba padá po křídle dolů, nebo zatáčí? Nebo to má souvislost s tou termikou? Můžeš to přiblížit?

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.06.2010 7:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
zdekar píše:
Předek letadla je dost křehký (tenké stěny) a i menší pád to dokáže dost sešrotovat.

To už s tím spadnul? Tenké stěny? Tenčí než má třeba EasyStar?

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.06.2010 10:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.8.2009
Příspěvky: 579
Bydliště: Plzeň
Na termiku reaguje tak že,nechal sem to letět rovně,když to něco našlo začelo to samo kroužit.Zkusil sem to víckrát,vždy se to chovalo stejně,motoroví čas byl 10min celkoví hnedle hodinu..Ale musí nějaká termika být :D Jinak,už mě odešel regulátor.Posílám na reklamaci.Je pravda že křídla se prohýbají,zkoušel sem přemety,výkruty,není to tak hrozný.Tuhost trupu při havárii jsem ještě nezkusil :D Opravdu ,pro úplného začátečníka to není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.06.2010 13:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
rampa_mckvak píše:
zdekar píše:
Předek letadla je dost křehký (tenké stěny) a i menší pád to dokáže dost sešrotovat.

To už s tím spadnul? Tenké stěny? Tenčí než má třeba EasyStar?

Nevím jestli než ES, protože ho nikdo v okolí nemá. Ale řekl bych že tak o 2mm tenčí než Parabolic :) , ale ten má ještě předek vyztužen plastem narozdíl od Alphy.

No řeknu to takhle... párkrát s tím už spadnul předtím sám, ale co jsme byli naposled lítat, tak si jen zkoušel starty a klouzat bez motoru a tak z 1m přistál na čumák ve hvězdici a zderfomalo se to a kus stěny se vylomil. A pak si vymyslel že by si na naučení ještě koupil ASW 28 8O . To už jsme mu naštěstí vymluvili a bude teď trénovat na nějakém Piperu od Multiplexu (už je to starší typ a přežilo to dost pádů, tak snad i jeho :) ). To jen tak malá odbočka.

Na páčkách jsem to neměl, takže nemůžu říct jak snadně/těžce se to řídí, ale úplnýmu začátečníkovi (potom co jsem viděl) bych to nedoporučoval. Radši EasyStar nebo WildHawk nebo i Aerobird 3, na kterém jsem začínal já (motor vzadu, gumový čumák, dost pádů to přežilo).

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.06.2010 14:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Našel jsem na YouTube jedno video z letu Alphy 1500
http://www.youtube.com/watch?v=r9nPGlbWHB0

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.06.2010 15:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.8.2009
Příspěvky: 579
Bydliště: Plzeň
No,takoví postřeh,při přistání v trávě sem ulomyl výškovku,přitom to bylo jedno z podařených.Tak sem to prohlížel proč,závěr následující.Na výškovce jsou na koncích vyrovnávací plošky,No a tam se dostanou stébla trávy,stéblo projde,ale když má na konci květ nebo lístky už ne.No a to zastaví výškovku ale trup jede dál,tak sem ty konce uříz a udělal klasickou.A ještě něco,včera sem to nechal v autě,docela to pražilo,to sem ještě nevyděl jak se to zkroutilo.Dvě hodiny sem to večer rovnal fénem,šlo to.Jinak spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2010 7:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 24
Bydliště: Trnava SK
Noooo tak ja som vcera bol prvy krat lietat s niecim takymto a musim povedat ze zatial som spokojny - male videjko som spravil tak si mozte pozriet - prva cast je uplne prvy let :-D

http://www.youtube.com/watch?v=SCN9eGVdKL4

inak podla mna to ma nadbytok vykonu - clovek aby to stale skrtil na regulatore - potom sa mozme divit preco akoze nevydrzia ne :-D
a dalej pri dopade "na cumak" sa unasac dostane medzi sroby drziace motor a nejde potocit vrtulou - tie sroby su moc blizko:-)

Ale myslim si ze pre zaciatocnika to asi nieje - pre zaciatocnika by som skor doporucil neco do haly nakeho takeho maleho pomaleho skratka :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2010 9:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
redkofka píše:
...a dalej pri dopade "na cumak" sa unasac dostane medzi sroby drziace motor a nejde potocit vrtulou - tie sroby su moc blizko:-)


Tak tento problém jsem měl na skylady,na belance480,aj na dalších 2 větroních ale to už jsem stavěl sám. Vždycky na pole se šroubovákem a trošku zapáčit.
Možná by to šlo vyřešit tak,že odmontuješ unašeč,na hřídel nasuneš nějakou plastovou trubičku, a ta by to měla držet.. Zkusit to mužeš :wink:

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2010 9:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 24
Bydliště: Trnava SK
to ma tiez napadlo - ALE - keby sa ten unasac nezastavil na tych sroboch (skrutkach) tak by nebola uz ziadna deformacna "zona" a mohol by sa ohnut hriadel motora :-)

inak xcem spevnit prednu cast lebo je vazne vetcha - neporadite mi niaky postup ? ja som uvazoval ze si spravim kopyto a potom si spravim taky laminatovy obluk do tej vnutornej strany - vyplnit to s polystyrenom je hovadina kedzeby som asi upiekol regulator ........

najlepsi by bol niaky plast ktory sa da formovat za tepla a za studena vytvrdne ale mal by aj niaku pruznost :-)

Btw - na nabezne hrany mi neodporucite niaku kvalitnu pasku ? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2010 10:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
s tim vystužením špice mě napadla jedna věc,ikdyž by asi nevypadla zrovna nejlíp. Nyní jsem dělal kabinu na větroně z pet flašky,dá se to na polystyrenove kopyto a bud se to strčí do vařící vody,nebo se to ofouká horkovzdušnou pistolí.
Ten kryt by byl tedy zvenku,ale nevim jestli by to pevnostně vubec nějak pomohlo a jestli by sa ti to "páčilo" 8)

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2010 10:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 106
Bydliště: Náchod
Zakoupil jsem si tento model s obrovskou radostí, že se po 30-ti letech vrátím k modelařině pro radost.Po sestavení hurá na první let, a výsledek jinak nemohl dopadnout,( let cca 20 sekund), rozlomený trup hned za motorem, na místě jsem ho opravil vteřinovým lepidlem , a hurá na druhý pokus.Udržel jsem ho ve vzduchu tak 3 min. a známka za akrobacii,( samozřejmě nechtěná),by byla vysoká-větroň jsem sundával asi hodinu z patnácti metrové břízy. Kabina opět na kaši, ulomená část vyškovky. Opět jsem to vše slepil vteřiňákem, výškovku uříz podle druhé strany. Další den pokus č.3, a opět nezkušená pilotáž, a náraz do země, výsledek trup totálně zkrácený a deformovaný v prostoru kabiny. To už jsem se naštval, a celý trup uvnitř vyztužil lepidlem PUREX vlepením dýhy , musel jsem vlepit znovu i motorové lože, opravit kabinu. Další pokus jsem provedl následující den, a štěstí bylo že jsem narazil na modeláře , a poprosil ho jestli by mě nepřesvědčil o tom , že to letadlo je schopné letu:Radost neměl protože měl už sedmé pivo, ale ukecal jsem ho , a kupodivu to létalo, sám byl překvypený jak to dokáže svižně létat, ve vzduchu mi předal řízení , a dal pár základních rad, jak se orientovat kam model letí, s tím jsem měl největší problém , a věřím tomu že nejsem sám ze začínajících modelářů, nejen oči ,ale pamatovat si taky kam byl poslední pohyb páček na vysílači.Teď už se mi podaří vylétat baterku, a krůček po krůčku zkoušet nové věci a seznamovat se z řízením modelu. Není to vůbec jednoduché, ale pomalu se to zvládnot dá,určitě jsem měl začít úplně jinak, beru to tak, že za blbost se platí,ale ta radost že to létá je jedinečná. :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz