Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Baterie proTrex 500
PříspěvekNapsal: ned 05.09.2010 20:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2008
Příspěvky: 190
Bydliště: Přerov
Zdravim,napřed hlavně doufám že sem nepřehlídl stejné téma...:o)
Zatím lítám v Rexovi 6S A123 a základní akro už zvládám,tak pomalu přemýšlím že už bych ocenil vyšší výkon a zvažuju které baterky koupit ..
Důležitý parametr je nabíjení 5C takže asi jedině Hyperion G3 VX 2600-6S případně i vyšší kapacitu-pokud se to vyplatí a prodlouží to letový čas....nebo mám i jiné možnosti?-(teď myslím značku) Ocením případně radu jestli ta nebo ona baterka je dobrá.Díky
..jo motor a régl mám setový z ESP

_________________
Logo 600SX
mini Vbar 5.3 PRO


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie proTrex 500
PříspěvekNapsal: ned 05.09.2010 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
emf píše:
........takže asi jedině Hyperion G3 VX 2600-6S případně i ........


Pokud o tomhle uvažuješ asi neni co řešit :D

PS: větší kapacita by mohla být problém.... musíš prubnout co se tam ještě vleze a co pod habnu už bude moc. váhově by to asi vyšlo jak těžiště tak i jako celek jenže málo místa jest.. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.09.2010 20:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2008
Příspěvky: 190
Bydliště: Přerov
tady u těch HK uvádí 8C
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... _Lipo_Pack
...takže nabíjení supr..ALE jde o to jestli se opravdu vyplatí...
Má někdo zkušenost s nano turnigy ?

_________________
Logo 600SX
mini Vbar 5.3 PRO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.09.2010 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Ja bych videl jako idealni tak 2400mAh - kuli tezisti. Mam 2200mAh G3 a je to tezke na zadek, baterka se musi nacpat co to jde dopredu a pak se soupe o kabinu. 2600 se podle me uz nevejde (nebo vejde blbe), snad napise nekdo kdo to zkousel. Tohle plati pro verzi s reminkem.

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie proTrex 500
PříspěvekNapsal: ned 05.09.2010 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
emf píše:
Zdravim,napřed hlavně doufám že sem nepřehlídl stejné téma...:o)
Zatím lítám v Rexovi 6S A123 a základní akro už zvládám,tak pomalu přemýšlím že už bych ocenil vyšší výkon a zvažuju které baterky koupit ..
Důležitý parametr je nabíjení 5C takže asi jedině Hyperion G3 VX 2600-6S případně i vyšší kapacitu-pokud se to vyplatí a prodlouží to letový čas....nebo mám i jiné možnosti?-(teď myslím značku) Ocením případně radu jestli ta nebo ona baterka je dobrá.Díky
..jo motor a régl mám setový z ESP

A jaký máš nabíječ? Těch 5C představuje u Tebou zmiňovaných baterek 13A a výkon cca 325W. Nabíječů co tohle udýchají zatím ještě moc není. :( Vyšší kapacita je řešení pouze částečné, déle létáš - ale také déle nabíjíš.Pokud teda nemáš nabíječ co se na to má.Přece jenom na trhu už nějaké super výkonné jsou. Takový výkonný nabíječ se ale zase na letišti dost obtížně krmí. :D Tady se moc času neušetří. A vyšší váha se negativně projeví na letových vlastnostech, taky to bude mít o něco vyšší odběr.. Je to tak trochu začarovaný kruh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.09.2010 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Nabíjení super -ale to máš při 8C přez 21A proud a přez půl kW výkon nabíječe. :wink:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.09.2010 22:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 412
Bydliště: Neratovice
doporucuji 2.6 mAh nebo 3.0 mAh, 2,2mAh jsou strsne lehke a nesedi teziste...

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... _Lipo_Pack

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... _6S1P_30C_

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... _6S1P_40C_

_________________
JR DSX7, T-Rex 450PRO FBL beastX , T-Rex 600 EFL beastX , RC-Factory Sbach , DJI f550 naza-m V2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2010 7:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Na 6S A123 jsem používal ( a stále mám ) Hyperion 0610i net. Dá do 6S 10A z 12V na vstupu. A dělá se i 0720.
Toho bych se nebál nabíječky na rychlé nabití 6S ( 2,2 - 2,4 Ah ) už dneska jsou celkem dostupné. Problém začíná až s vyšší kapacitou a vyšším počtem článků. Pravdy je, že jsem to z auta nabil 4x a dost.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2010 7:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Já k tomu mohu napsat pouze toto:

Mám T500 klasickou verzi -tu strou s řemínkem.
Od začátku lítám na 2.6Ah G3 VX a jelikož tam byli i původní bočnice (ty co maji uložiště baterek vyšší) tak jsem si docela zničil kabinku. Nešla dost dobře nasadit a dole v tom "caplíku" se lámala - teď to vypadá dost hnusně.
malinko jsem se nasr..... a pořídil tohle http://www.rcshop.eu/cf-bocnice-16mm-h5 ... 25742.html (podotýkám jednu věc .... to co já mušel kupovat zvlášť (bočnice) nový ESPéčka maji rovnou v "kjabičce" :evil: )

Baterky tam vklouznou jak prd - kabinka se ničí pouze když s tim jebnu o matičku zem :D a jsem spokojený........... toť fše ;-)

PS: k tomu těžišti........ 2.2Ah je málo 3.0Ah už je moc....... toť má zkušenost .... :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2010 8:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 1764
Bydliště: Ustí nad Labem
Mám do T600 jednu Turnigy 25C a jednu Nanotech 25-50C a musím říct, že ta nano je luxusní. Je to znát ve výkonu, hlavně tak ve 4. minutě letu, kdy obyč 25C už nestíhá a dusí se to, nano jede až do konce. Ale nevim jak je to z dlouhodobějším používáním, mám na ní zatím jen pár cyklů.
Jinak v T500 nejradši lítám 6S 2200mAh, je to s tím lehký a výkonu dotatek, další baterii mám 2450mAh a ta už se dost blbě umistuje. Chce si to dopředu zjistit rozměry a odzkoušet...

_________________
T-rex 600EFL, Prôtos 500, Miniprôtos, Solo Pro 180, Ansmann X2, Beatle110BS
Futaba T8FG,GT3C


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2010 8:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.3.2010
Příspěvky: 110
Bydliště: Louny, Děčín
Petistovku nemam, ale postupem casu se na ni chystam. Ale rikam si, ze jsem drive vsude cetl, ze tam lidi pouzivaji 2x 3S 2.2Ah. Ehm? To tu nikdo nezminil. To nejde, byla to blbost nebo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2010 8:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 412
Bydliště: Neratovice
OPR píše:
Já k tomu mohu napsat pouze toto:

Mám T500 klasickou verzi -tu strou s řemínkem.
Od začátku lítám na 2.6Ah G3 VX a jelikož tam byli i původní bočnice (ty co maji uložiště baterek vyšší) tak jsem si docela zničil kabinku. Nešla dost dobře nasadit a dole v tom "caplíku" se lámala - teď to vypadá dost hnusně.
malinko jsem se nasr..... a pořídil tohle http://www.rcshop.eu/cf-bocnice-16mm-h5 ... 25742.html (podotýkám jednu věc .... to co já mušel kupovat zvlášť (bočnice) nový ESPéčka maji rovnou v "kjabičce" :evil: )

Baterky tam vklouznou jak prd - kabinka se ničí pouze když s tim jebnu o matičku zem :D a jsem spokojený........... toť fše ;-)

PS: k tomu těžišti........ 2.2Ah je málo 3.0Ah už je moc....... toť má zkušenost .... :)


ja jsem tuhle upravu na ramu udelal sam a nestalo to ani korunu....

2.2 je malo 2.6 akorat 3.0 bez problemu :-) ... s 2,6 baterku musis sesunout trochu dolu aby ti vychazelo teziste u 3.0 ji das nahoru tam kde ma byt a teziste sedi jak prdel na nocnik...

:lol:

_________________
JR DSX7, T-Rex 450PRO FBL beastX , T-Rex 600 EFL beastX , RC-Factory Sbach , DJI f550 naza-m V2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2010 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
dj_krata píše:
OPR píše:
....... toť má zkušenost .... :)


ja jsem tuhle upravu na ramu udelal sam a nestalo to ani korunu....

2.2 je malo 2.6 akorat 3.0 bez problemu :-) ... s 2,6 baterku musis sesunout trochu dolu aby ti vychazelo teziste u 3.0 ji das nahoru tam kde ma byt a teziste sedi jak prdel na nocnik...

:lol:


Ono tohle je debata zase o ničem. :D ..... by jsme mušeli mýt oba své ventilátory stejně naložené - takhle je to jako na jarmarku s tím těžištěm.

2.2 Ah - "doporučuje" výrobce
2.6Ah - je fakt na těsno - ale dá se (bez úpravy)
3.0Ah - po úpravách použitelné

jako viděl jsem kluka kterej lítal v polomaketě 4.2Ah aku. Slušný těžítko ;-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2010 9:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Na Protosovi (stejná třída) vozím 6S 2600mAh Hyperion G3 a jsem s nimi maximálně spokojený. Baterky mám posunuté hodně dozau kvůli těžišti, takže věřím, že bych větší baterky s klidem uvezl + váha bude pořád luxusní.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2010 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Mám G3 taky v pětistovce,vhodnější baterky snad už ani do rexe 500 nejsou,tady není co řešit :!:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz