Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přistávání
PříspěvekNapsal: sob 23.12.2006 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2006
Příspěvky: 1185
Bydliště: Olomouc, přechodně Brno
Ahojte začátečníci jak vám jdou přistání?
Já mám už něco nálétáno, ale to přistání nic moc. Jo někam přistanu, letadlo celkem dobře dosedne, ale ne tam kam jsem chtěl. Jak se daří vám ostatním?

_________________
Extra VA330
Toro 900 Brtutale


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.12.2006 22:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.7.2006
Příspěvky: 616
já občas přistávám do ruky :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.12.2006 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
ja obcas pristavam do ruky primo z visu :D hele ja sem se tak dvoje, mozna troje baterky ucil jeste na sharkovi jenom pristavat, vzletel sem, udelal pulkolecko a pristal, a ted se dokazu trefit kam chci:)v zime se trefunu na cestu kde mam na kazde strane kridla mezeru tak 20 cm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.12.2006 22:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
no, moje první přistání bylo do drátů vysokýho napětí :D Naštěstí bylo půl metru sněhu,tak se o drát urhly jen lyže a pak si to žuchlo střemhlav do snížku. Ono mě to ulítlo proti slunci a jak jsem později zjistil,je nějakej divnej přijímač. Já se coby začátečník domníval,že když je to nový,tak musí být 100%.... Ehm... no.. nebylo :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.12.2006 23:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2006
Příspěvky: 1216
moje prve pristatie...hmmm kolmo cumakom do zeme... som si myslel ze to nemoze lietat s takymi malymi vychilkami vop a tak som ich dal naplno a ked mi brat hodil lietadlo tak isla vyskovka naplno a ono to zrobilo taky pekny oblucik a otocilo sa to kolmo k zemi :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.12.2006 23:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2005
Příspěvky: 1406
Bydliště: Prague
Jaks kterým érem..začátky byli hlavně rychlé přistání se šíleným dojezdem ale postupem času to šlo...nedávno jsem si tak věřil že jsem neodhadl rychlost při přistání a zatočil si k bedně a tu i se startérem žhavením a palivem vydal na pospas vrtuli :)) všechno nasekaný a 3list. nelevná vrtule v prd... takže i když už si myslíš,že to umíš občas se to prostě nepovede :))


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2006 0:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2006
Příspěvky: 1216
to ja este nemam na tore kryty na serva a ked som pristal na trave tak som ho zdvihol a dawal dole gulu travy z pak serv :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2006 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2006
Příspěvky: 631
Bydliště: Litoměřice
G0tik píše:
moje prve pristatie...hmmm kolmo cumakom do zeme... som si myslel ze to nemoze lietat s takymi malymi vychilkami vop a tak som ich dal naplno a ked mi brat hodil lietadlo tak isla vyskovka naplno ...


Byl sem na tom hoodně podobně...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2006 0:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2006
Příspěvky: 410
Bydliště: Brandýsek-okr. Kladno
MOje prvni pristani bylo hezky do obili...Ale pak jsem ho v tom obili hodinu a pul hledal :)

_________________
Moje modely :-)
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=44


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2006 0:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.2.2006
Příspěvky: 1173
Bydliště: boRn to 3D
mne to islo pre zmenu necakane dobre.Sice som s tym newedel ani poriadne lietat pristal som vzdy celkom slusne.po par hodinach na Aerofly professional deluxe som uz vedel pristat kam som chcel.Teraz to tiez s visu do ruky,alebo tak ze mi pristane akurat ku noham na cestu kam chcem teraz sa uz trafim vsade ale zaciatok pre mna nebol nejaky zdrcujuci...

_________________
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přistávání
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2006 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
Billy Bob Bean píše:
Ahojte začátečníci jak vám jdou přistání?
Já mám už něco nálétáno, ale to přistání nic moc. Jo někam přistanu, letadlo celkem dobře dosedne, ale ne tam kam jsem chtěl. Jak se daří vám ostatním?

Ja som sa učil pristávať hneď na to, ako som sa naučil odštartovať a ako tak orientovať vo vzduchu.
S kamarátmi sme si urobili depronové Juniory 400. Kamaráti sa síce kochali lietaním, ja som sa dal na tvrdú drinu. Oni majú nalietané, ja mám napristávané :lol:
Zobral som tri sady aku, nabíjačku a šiel na letisko. Máme k dispozícii agroletisko s 500 m dlhou asfaltovou dráhou a trochu trávy okolo a potom polia, 500 m na každú stranu úplná rovina. Lietame na jej konci, na otočke. Takže som model zobral a hodil z ruky. Stúpanie, stiahnutie plynu, otočka a na pristátie. Donemoty som robil okruhy cca 45 sekundové a snažil sa nie len bezpečné pristáť, ale hlavne pristáť tam, kde som si zaumienil a stále bližšie a bližšie "k nohe" :wink:
Najskôr som pred pristátím úplne stiahol motor, neskôr som sa snažil pristávať s motorom na nízke otáčky. Občas som znova pridal a naletel nový okruh na pristátie. Boli dni, kedy som vylietal 6 bateriek, zámerne som si vyberal dni, kedy nebolo len bezvetrie. Kamoši sa síce čudovali, ale ja som si povedal, že radšej tento model olietam pri učení sa pristávania, ako potom nejaký lepší po peknom lete len tak "nejak" dostať na zem.
Občas trénujem na futbalovom ihrisku, teda na jeho polke.

Budúci rok ma čaká tréning pristávania s malým elektrovetroňom. Lietať s ním viem už teraz, ale na pristátí som vždy nejak dlhý....

Myslím si, že pristávania naozaj treba trénovať. Štartovať je ľahké, udržať sa vo vzduchu tiež nerobí problém ani začiatočníkom u nás v klube, ale pristáť naozaj treba vedieť. A treba sa to naučiť, najmä pre prípad ukážok pred verejnosťou alebo v prípdae nejakej krízovej situácie.

Tréning robí majstra 8)

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2006 14:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.5.2005
Příspěvky: 895
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, já jsem jednou na širém letišti asi tak kilometr na kilometr trefil jediný válec na válcování plochy, jindy zase dveře vlastního auta. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2006 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
Joker píše:
Zdravím, já jsem jednou na širém letišti asi tak kilometr na kilometr trefil jediný válec na válcování plochy, jindy zase dveře vlastního auta. :D

Na mne nemáš :lol:

Poprvé sem trefil SPZ, resp. zelený terčík emisní kontroly duralovým unašečem vrtule.
Podruhé otevřenou přední kapotu, naštěstí zevnitř. :roll:

Vždy se jednali o moje auto (a nosím brýle).
Stačilo to na to, abych věděl, že kolem auta a nad ním se nelítá 8)

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2006 16:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.10.2006
Příspěvky: 63
Moje prve pristanie bolo na modelarskom letisku a s mojim učitelom cez konektor učitel žiak a po par letoch ked pristaval len on a ja som vedel už niak tak ovladat model tak ma nehal pristat. Ked som dosadol na zem dostal som od stareho pana facku, nie po lici ale taku po vlasoch, dosť som sa divil že začo lebo moje pristanie bolo iba par metrov odomna a ja som pekne pristal tak som sa naňho otočil a on povedal že vyborne jak profesional tak som sa potešil je to pekny pocit keď vas niekto pochvali a otvtedy som už lietal sam a nemal som žiadnu havariu pri pristani ale pristanie na bod pri suťažiach ma ešte furt trapi takže ja stale pristania trenujem aby som mal za ne len a len plny počet bodou. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.12.2006 0:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2006
Příspěvky: 1216
Joker píše:
Zdravím, já jsem jednou na širém letišti asi tak kilometr na kilometr trefil jediný válec na válcování plochy, jindy zase dveře vlastního auta. :D


btw: presne tak ze kilometer/kilometer plocha a v strede jeden stlp tak ten presne trafil kamarat ked sa ucil jazdit na babete 8)

ale k veci : ja som mal stale pristania take ze "len uz richle pristan" a vzdy to skoncilo fontankou polystyrenu :lol: (asi 4 X ale potom uz boli v pohode)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz