Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: P51 Hacker Kombat.
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Ahoj,idem osádzať túto poletuchu a mám pár otázok.

1. Je nutné servo smerovky, resp. má jeho absencia zásadný vplyv na let. vlastnosti :?:
2. Je potrebné diferencovať výchylky na krídielkach :?:
3. Robili ste niečo inak ako je uvedené v návode :?:

http://www.hacker-model.com/cz/mustangP51d.html

Dôraz kladiem najmä na príjemné let. vlastnosti.

Dík.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 8:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
1. lita to dobre i bez nej, je to zbytecna hmotnost
2. je to vhodne
3. udelej to poradne podle navodu, psal jsem ho ja !!! :-D :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 8:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
3. vlastne jo - rozhybej EPP "panty" - placacky otoc "naruby" a prezehli pant zehlickou, teplota 1 puntik - EPP se mirne spece a pant se ohyba podstatne lehceji nez bez tehle upravy. Kdyz ti budou radit smirek, posli je ....
Hlinikove draty odmasti nebo lepe osmirkuj jemnym smirglem, bude to lip drzet vterinakem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Som rád, že mám tú česť pan vývojár :!: :!:

Ešte sa vrátim k tej smerovke, nebude bez nej výkrut brutál sudovytý a zatáčanie nepríjemné - s nutnosťou intenzívneho páčkovania s výškovkou :?:

Viem nie je to presný akrobat alá F3A, no uvítam trošku kultúry v tých výkrutoch.... :roll: :roll:

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
:D gratuluju k výběru a držim palce při montáži, já to včera dokončil a dneska - zejtra to chci jít otestovat :)

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
a ano, jednu věc jsem jinak udělal, ale nerad bych se dotkl zdejšího vývojáře, spíš to bylo kvůli mé nešikovnosti (první skládání jakýhokoliv letadla) a sice, že servo na křidýlka jsem chytl obráceně, tzn. ne do trupu, ale do spodního křídla - stejně jako to má třeba decathlon (vývojář bude vědět) :-)

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
CharlitoCZ píše:
:D gratuluju k výběru a držim palce při montáži, já to včera dokončil a dneska - zejtra to chci jít otestovat :)


Pohoda, dík lietať by to malo samé, má to určité vzopätie, tak to bude mať nádych autostability. Na začiatok si nedávaj veľké výchylky a skontroluj tažisko.

Verím, že sa ozve i pán vývojár k problému tej kultúry pri lietaní ako som písal vyššie.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
CharlitoCZ píše:
a ano, jednu věc jsem jinak udělal, ale nerad bych se dotkl zdejšího vývojáře, spíš to bylo kvůli mé nešikovnosti (první skládání jakýhokoliv letadla) a sice, že servo na křidýlka jsem chytl obráceně, tzn. ne do trupu, ale do spodního křídla - stejně jako to má třeba decathlon (vývojář bude vědět) :-)


No kua, ako s ním budeš pristávať priamo na servo :?:
Alebo máš podvozok, či pristávaš do ruky :?:

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 9:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mustang musi :-) delat sudovite vykruty jako predloha, vzepeti taky ma podle skutecnyho - s rovnym by to byla zruda.... Nejakou autostabilitu jsem nepozoroval, musi se to porad ridit :-) A to jsou kridla rezany s negativama, jinak mel zaludne vlastnosti pri pretazeni.
Tenhle gumolet lita i bez rizene smerovky slusne (subjektivni pocit).
Servo ma sice ve spodnim kridle, ale NAHORU :-) A i kdyby ho mel dolu, nic se nedeje - Mustang tam obycejne ma chladic. :-D
Mam servo dolu a vyrez v chladici pro paku. Pred chladicem mam jeste lyzinu z 2mm Alu dratu (uz si nepamatuju, jestli je ve staebnici standardne) aby to o nej nezakopavalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
TERAZKY píše:

No kua, ako s ním budeš pristávať priamo na servo :?:
Alebo máš podvozok, či pristávaš do ruky :?:


nn, přistávat normálně, servo je táhlama na křídlech, takže spodek je stejej :)

ale nad podvozkem, nebo něčim takovym jsem přemejšlel.. uvidim, spíš se na to ale asi vyprdnu a budu přistávat na to břicho no :)

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
jyrry píše:
Mustang musi :-) delat sudovite vykruty jako predloha, vzepeti taky ma podle skutecnyho - s rovnym by to byla zruda.... Nejakou autostabilitu jsem nepozoroval, musi se to porad ridit :-) A to jsou kridla rezany s negativama, jinak mel zaludne vlastnosti pri pretazeni.
Tenhle gumolet lita i bez rizene smerovky slusne (subjektivni pocit).
Servo ma sice ve spodnim kridle, ale NAHORU :-) A i kdyby ho mel dolu, nic se nedeje - Mustang tam obycejne ma chladic. :-D
Mam servo dolu a vyrez v chladici pro paku. Pred chladicem mam jeste lyzinu z 2mm Alu dratu (uz si nepamatuju, jestli je ve staebnici standardne) aby to o nej nezakopavalo.


drát tam neni, ale dobrej nápad, něco tam dám, jsem si právě řikal jak se bude přistávat, aby se to o ten spodek nezadrhávalo :)

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
jinak včera jsem to vážil a s S2 1300 20C jsem se dostal na 455g ještě to trošku stáhnu až mi přijde menší přijímač (teď tam mám 8k) :D

Vim, že to neni málo, ale tak lítat to bude, včera jsem zkoušel tah kolmo nahoru a super :)

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Mustanga přímo nemám, ale mám FW 190 a kluci z klubu mají MIGa, Mustanga, Zero, Mezka.

Obecně to lítá krásně, ale občas jsme museli udělat něco trochu jinak.

Směrovka - tu máme všichni a s ní je to větší sranda. S FW bez problémů můžu dělat v nožáku osmičky. Vím, že to není maketové, ale je to legrace. Krásné souvraty a podobně. Prostě éro na blbnutí, jak se patří, kombat a podobně. Tedy já osobně bych tam tu směrovku udělal.

Diferenciace na křidélkách - pokud to budeš stavět s jedním servem, moc si to představit nedovedu, ale už jsem viděl lidi, co si místo jednoho serva dali 2 malé serva HXT 500 pro každé křidélko jedno a je to zase o level dál. Hlavně když při kombatu potřebuješ zatočit na fleku, tak si namixuješ výškovku do křidélek, které se sklopí souběžně dolů, když přitáhneš výskovku. Neuvěřitelné, co té éro pak ve vzduchu dokáže.

Křidélka a panty - rozhodně přežehlit, jak tady radili. Já to na začátku nevěděl, tedy neudělal a pak jsem měl problémy, protože se mi křidélka po půlroce mírně zkroutily a éro bylo neovladatelné. Na radu kombaťáků jsem panty tedy nežehlil, ale zbrousil a lítá a drží to zatím výborně, nicméně to přežehlení je super věc a dnes bych to přežehlil.

Co jsme dělali jinak?
Vyztužení křídla - nepoužili jsme ten drát, ale dali jsme tam uhlíkový pásek 3x0,5mm. Jeden shora, druhý zespod - přímo proti sobě. Tuhost křídla se neuvěřitelně zlepšila.

Vyztužení trupu - opět pásky uhlíku 3x0,5mm po celé délce.

U FW 190 dodatečné vyztužení trupu od křídel až po ocas - ten trup je tam dost dlouhý a úzký a byl na namáhání nahoru/dolů dost gumový. Tedy uhlíkový pás 5x0,5mm zaříznutý zespod do trupu. Výrazné zlepšení.

Zajímavé bylo, že nám nikomu nevyšly táhla od serva v trupu ke křidélkům, vždy nám kousíček chyběl, tak jelikož jsme nepoužili ty dráty na vyztužení, tak jsme si táhla udělali z nich.

Co jsme doplnili na zimu jsou lyže (je to maketové asi jako Porsche na celoprotektporech), ale v tomto počasí boží zábava. Lyže se dají během 2 vteřin nasadit či sundat, takže paráda.

Snad jsem na nic nezapomněl.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 11:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2009
Příspěvky: 69
Bydliště: Nepál
CharlitoCZ píše:
jinak včera jsem to vážil a s S2 1300 20C jsem se dostal na 455g ještě to trošku stáhnu až mi přijde menší přijímač (teď tam mám 8k) :D

Vim, že to neni málo, ale tak lítat to bude, včera jsem zkoušel tah kolmo nahoru a super :)


Ahoj, chtěl bych také použít dvojčlánek, mám 1800mah a chci to dát do zera. Jaký jsi vybral motor?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
kluci z klubu a teď už i já stavíme Hacker kombaty na klubové lítání,
dáváme směrovku je to pak kulturnější ale zase jenom jedno
servo abysme řekněme předešli tomu co se dělá a to pylonový mic pro otáčení na fleku :)

Milan

ps rozdíl 12 gramů za směrovku mi přijde v pohodě

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz