Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ka8b-1/5 polomaketa
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2010 0:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2009
Příspěvky: 121
Bydliště: Jeseník
Zdravím všechny
Začínám stavět 1/5 Ka8b a chci to tentokrát nafotit celé od začátku.
Mám plán od Leopolda Walka na rozpětí 3m, který budu jen v detailech upravovat podle svých možností, zkušeností a rád si nechám i poradit.
Teď mám ve svém hangáru 2 letuschopné větroně : ASK 13 (ze stavebnice v rozsypu - celodřevěná konstrukce, rozpětí 2,7m, hmotnost 2,3 kg) a Ka6e (z ARC stavebnice - trup-laminát, křídlo PS/dýha, rozpětí 3,2m, hmotnost 3,2kg).
S oběma jsem letos něco nalítal a s oběma jsem celkem spokojený, ale je mezi nimi dost velký rozdíl - každej má nějaké plus a nějaké mínus, v užitných - letových vlastnostech, takže nový model má být nejen další krasavec :D , ale i nějaký snad ideální kompromis.
Jde mi o relativně termický model vhodný i na svah, jednoduchý transport a montáž, start s gumicukem, žádné velké divočiny - spíš relax, nízké náklady a nenáročné technologie - moje dílna je kus kuchyně v bytě 2+1 - ostrov svobody :D
Materiál mám už třetí týden ve stavu objednávky - vyřizuje se, takže jsem začal alespoň něco rozkreslovat.


http://hellmut.rajce.idnes.cz/Ka8_-_web_foto


Naposledy upravil hellmut dne ned 13.02.2011 8:50, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2010 7:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Pěkný. Mám dojem, že plán p. Walka byl bez křidélek, já bych je udělal. Já mám výkresy ASK-18, což je dost podobné. Výkres byl kdysi v 70. letech vložený zmenšený do FMT (asi jako prostřední dvoustrany v Modeláři). Mám ho zvětšený na 3,5m (původní navrhovaná velikost) a na 3m (pro případ elektromotorizace). Stejný původ má výkres Spatze, který už je v provozu. Snad mi Alzheimer nezabrání v dalším modelování.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2010 8:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2009
Příspěvky: 121
Bydliště: Jeseník
Ano, ano, to jsou právě ty "detaily", křidélka samozřejmě budou, s tím souvisí i úprava vzepětí atd.
Ten plán jsem bral hlavně kvůli trupu, vykreslovat sám všechny přepážky se mi nějak nechtělo, p. Walek to nakreslil docela hezky a mně to poslouží jako výbornej základ pro jakékoliv úpravy. Plán stál i s dobírkou 175,-Kč :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2010 10:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
ASK18 4m
4x Lipol



5xLipol


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2010 12:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
hellmut: ...tak tfuj tfuj, ať se dílo daří a na jaře se potkáme na kopcích!!!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2010 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
jozefbb: Krásné video. Já bych se neodvážil házet a držet vysilač najednou. Na tom videu to taky nebylo akorát.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.12.2010 10:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Tu je 5m a 5,1 kg hod z ruky. vsetko boli prve hodenia , teda zalet , pri tomto som mal veru aj v gatiach, ale zvyknes si. Dalsie hodenia uz idu same . Pri tom prvom mi trochu zafukal bocny vietor a ak pustis plyn tak sa to uz neda zastavit. to ho naklana dole a trha z ruky. to sa uz neda jednou rukou udrzat. teda pustis plyn a hned musis aj hadzat. A nech si nik nemysli, ze su to nejake silne hadzania , je to niac menej posunutie dopredu a nadhodenie 700W ho viacmenej vytrhne hned z ruky musi to mat len spravny smer.



Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2010 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Měřítko jsem nezkoumal, ale co tenhle: http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=86479 . Je už hotový a měl by být brzo k mání. Jen ty prašule :( .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2010 12:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2009
Příspěvky: 121
Bydliště: Jeseník
DAF : Tohle je přesně to co nechci :
Koupit za 8000,- Kč ARF, během týdne nainstalovat RC a čekat na jaro :x
Můj rozpočet je 3000,- Kč a zhruba 4 měsíce nenucené práce po večerech.
Na konci by mělo být "MOJE" letadlo a další pokrok v mých stavitelských schopnostech a to už se tak lehce koupit nedá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2010 12:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
to jsme na tom stejně, také raději stavím od prkénka, ne jen namontovat serva a "jít to rozbít".Já si dám na čas, dva roky patlání a pak ta chvilka pravdy. Dal jsem to sem proto, že jsem to zahlédl v katalogu. Robbe (nebo kdo) tento typ větroně prodává také, v celkem slušném zpracování, ale ta jejich mrcha stojí snad dvanáct kolíků, to už ej opravdu darda :evil: . Byla na to reklama v RC Revue někdy v létě.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: větroně "samodomo"
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2010 13:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2010
Příspěvky: 113
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Také řeším otázku větších větroňů s vlastní invencí a za malé peníze,zatím jsem realizoval dvě zvětšovací přestavby z trosek a dospěl k závěru že 4m jsou už na hranici praktičnosti,nicméně,3000 kč se mi zdá jako nereálný ač hezký cíl. V současnosti se pokouším o Racka,zdá se mi modelářsky šikovný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2010 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Já jsem zakoupil na inzerát na Modelbazaru postupně několik pozůstatků po zmizelé firmě S2G. Šlo o nekompletní stavebnice - bez kabiny (tu sehnat nebo udělat je největší problém), bez výškovky, spojky křídla , křídélek, brzd, nepotažené - vždy chybělo jen něco z vyjmenovaného. Vždy v ceně od 3000,- do 3500,- Kč.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2010 14:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
DAF píše:
to jsme na tom stejně, také raději stavím od prkénka, ne jen namontovat serva a "jít to rozbít".Já si dám na čas, dva roky patlání a pak ta chvilka pravdy. Dal jsem to sem proto, že jsem to zahlédl v katalogu. Robbe (nebo kdo) tento typ větroně prodává také, v celkem slušném zpracování, ale ta jejich mrcha stojí snad dvanáct kolíků, to už ej opravdu darda :evil: . Byla na to reklama v RC Revue někdy v létě.
Chvalozpěv na Spatze jsem četl a taky ho viděl na MH na vlastní oči. Připadá mi to jako značně fórová záležitost, taky snad každý výkres Špačka a fotky ukazují něco trochu jiného. Na nějakém fóru (RC Groups nebo Retroplane) jsem ho taky viděl ve stavu po ráně (rozložený na prvočinitele). Kdyby to byl rozsyp za 3000, tak to koupím a zesílím, ale 12 až 14 k bych za to nedal.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2010 14:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Na mysli mas tohto Racka??? 3-metre



Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2010 14:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
jozefbb píše:
Na mysli mas tohto Racka??? 3-metre

Nevím, zda dotaz byl na mne. Já píšu o větroni L55 Spatz (Špaček). Ve FMT v 70. letech vyšel zmenšený výkres na Špačka r. 2,6m, bez křidélek a brzd. Já jsem výkres zvětšil asi na 3,6m, taky na K + brzdy, kolega na 4m. Ukázalo se, že proti přesné maketě má zvětšenou plochu křídla asi o 25%. Výkres na Racka mám taky, taky zřejmě pochází z FMT, i když je to česká konstrukce. Na tom výkresu se mi nezdá strašně tlustý profil křídla, ten se dá ale změnit.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz