Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2007 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2006
Příspěvky: 845
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Reaguji na 2 body diskuze:
1. Kámoš má Optica a Horneta a lítá bez problémů.
2. Je to věc názorů,ale párkrát jsem se na něho byl podívat a musím říct že mě se spíš zdá nuda lítat s vrtulníkem. Než mě helimaniaci sežerou musím napsat , že jsem nikdy vrtulník neřídil , ale jako divák - pět minut pěkný ale potom nuda nuda šeď. Pajax


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2007 8:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
pajax007 píše:
...musím říct že mě se spíš zdá nuda lítat s vrtulníkem. Než mě helimaniaci sežerou musím napsat , že jsem nikdy vrtulník neřídil , ale jako divák - pět minut pěkný ale potom nuda nuda šeď. Pajax


To jsem si myslel taky, než jsem si to vyzkoušel. Když se máš naučit vyviset celou nádrž na jednom místě, tak pro diváka je to total nuda. Ale pilotovi stříká adrenalin z uší a po kniplech teče pot...

A letáme proto, abychom si užili. Ne proto, aby divák šel do kolen. Divák tomu stejně nerozumí. Klasický komentář rodiče k dítěti u 3D akrobacie s heli: Tomu pánovi se to nějak pokazilo, ale nakonec s tím přece jen jaksi přistál!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2007 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Je pravda, ze divat se a ridit je sakra rozdil. Me naprikald ani moc nebavi sledovat trebas neci akrobaticka videa (a to i kdyz lita pekne). Ale sam jsem celej pryc, kdyz udelam premet - a co teprve pristani... :lol:

Prave proto chci vrtulniky vyzkouset. Divacky to je fakt hrozny. Zvlaste, kdyz dotycny visi 20 minut metr nad zemi uprostred pristavaci drahy a blokuje cele letiste. To bych vrazdil. Ale verim, ze on je v sedmem nebi... :twisted:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2007 16:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: rožnovsko
Lítal jsem rekreačně letadla.Pak jsem si pořídil T-rexe a na letadla jsem celý minulý rok ani nesáhl. Vrtas mě chytl a lítám jen sním.
Jinak jak bylo řečeno:pro diváka nuda-pilot mokrý až na pr...i :D .
Optic pro začátky určitě stačí.já mám ECLIPSE a tuning na helině,přijimač obyčejný MZK mikro6-zatím žádné rušení,tzn spokojenost.
Z mého pohledu bych do Horneta nešel.Zdá se mi moc divoký.Raději Maxir,t-Rex,Mini Titan. Samozřejmně zaleží na každém jak se rozhodne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2007 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Ja premyslim o Maxirovi - zakladni verze (tedy ne SE). Podporim tim ceskeho vyrobce a ohlasy jsou na nej vcelku dobre.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2007 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2006
Příspěvky: 845
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Pánové opravuji nemá Horneta ale MAXIRA. Nevím jaký je mezi nima rozdíl, jen upřesňuju. Pro ZDZD a ostatní maniaky- nemáte strach když visíte u nosu, že se na vás helina vrhne a pokouše?? Já sledoval kámoše jak visí asi půl metru od frňáku a bál se za něho. Pajax 007


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 18:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2006
Příspěvky: 410
Bydliště: Brandýsek-okr. Kladno
mipr píše:
Lítal jsem rekreačně letadla.Pak jsem si pořídil T-rexe a na letadla jsem celý minulý rok ani nesáhl. Vrtas mě chytl a lítám jen sním.
Jinak jak bylo řečeno:pro diváka nuda-pilot mokrý až na pr...i :D .
Optic pro začátky určitě stačí.já mám ECLIPSE a tuning na helině,přijimač obyčejný MZK mikro6-zatím žádné rušení,tzn spokojenost.
Z mého pohledu bych do Horneta nešel.Zdá se mi moc divoký.Raději Maxir,t-Rex,Mini Titan. Samozřejmně zaleží na každém jak se rozhodne.

A jak te eclipse s tim chodi? slysel jsem o nakych chybach v softweru co je na tom pravdy?....jinak jsem si pujcil simulator a nahodou sem si zkusil helinu a uplne me to chytlo :oops:

_________________
Moje modely :-)
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=44


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 20:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
pajax007 píše:
Pánové opravuji nemá Horneta ale MAXIRA. Nevím jaký je mezi nima rozdíl, jen upřesňuju. Pro ZDZD a ostatní maniaky- nemáte strach když visíte u nosu, že se na vás helina vrhne a pokouše?? Já sledoval kámoše jak visí asi půl metru od frňáku a bál se za něho. Pajax 007


Z MaxiRa ani ne. A le z větší mašiny jde opravdu respekt. Stačí už jen jak tě ofoukne ten průvan.

Helina je sekačka a musí se s ní fest opatrně. Jinak je těžký problém...

http://www.heliguy.com/nexus/dangers.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 20:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
kokoumes píše:
mipr píše:
Lítal jsem rekreačně letadla.Pak jsem si pořídil T-rexe a na letadla jsem celý minulý rok ani nesáhl. Vrtas mě chytl a lítám jen sním.
Jinak jak bylo řečeno:pro diváka nuda-pilot mokrý až na pr...i :D .
Optic pro začátky určitě stačí.já mám ECLIPSE a tuning na helině,přijimač obyčejný MZK mikro6-zatím žádné rušení,tzn spokojenost.
Z mého pohledu bych do Horneta nešel.Zdá se mi moc divoký.Raději Maxir,t-Rex,Mini Titan. Samozřejmně zaleží na každém jak se rozhodne.

A jak te eclipse s tim chodi? slysel jsem o nakych chybach v softweru co je na tom pravdy?....jinak jsem si pujcil simulator a nahodou sem si zkusil helinu a uplne me to chytlo :oops:


Je to pravda. Helisoft v Eclipse je špatně. Některé mixy jsou odvozeny od špatných ovladačů a dokonce se v krajních výchylkách kniplu může zreverzovat servo a přejet na opačnou stranu. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 21:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2006
Příspěvky: 410
Bydliště: Brandýsek-okr. Kladno
no ja mam uz tu novejsi verzi je u ni taky te problem?

_________________
Moje modely :-)
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=44


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2007 7:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
kokoumes píše:
no ja mam uz tu novejsi verzi je u ni taky te problem?


Pokud vím, tak ve všech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2007 21:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: rožnovsko
No já jsem tam měl úpravu od p.Palíka. Z mého pohledu bez chyb. Žádné problémy. Pravda,nejsem žádný 3D pilot :lol: . Teď už ji nemám,tak uvažuji co koupit. Ale asi se vrátím zpet k Eclipsce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 23:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2006
Příspěvky: 410
Bydliště: Brandýsek-okr. Kladno
A dela jeste ten p.Palík ty upravy? asi by se to vyplatilo ne?
A co je lepsi CCPM nebo HDE cyklika?

_________________
Moje modely :-)
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=44


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2007 2:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: rožnovsko
Dnes jsem si s p.Palikem psal.Upravy dělá. Podívej se na jeho stránky. Googluj. Po úpravě je to úplně jiné radio. K druhé otázce se musí vyjádřit odborníci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2007 8:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
K Palíkově úpravě a Eclipse je zapotřebí dodat několik věcí, které je si třeba uvědomit:

- Palík je sice borec, když ten soft překopal, ale je to přece jen neautorizovaný zásah do rádia.
- Z toho vyplývá ztráta záruky.
- Z toho vyplývá porušení http://www.ctu.cz/1/download/Opatreni%2 ... 005_27.pdf
- Z toho vyplývá neplatnost speciální modelářské pojistky, která dodržení vyžaduje.
- Já osobně bych rádio, které má chyby v softu, výrobce na to prdí a je třeba to opravit amátersky, rozhodně nechtěl.

Konečné rozhodnutí je na každém jednotlivci, ale je dobré si uvědomit všechny souvislosti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz