Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RCGF
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2011 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2010
Příspěvky: 628
Bydliště: občas Pelhřimov, Vysočina, pak Rudná, Berounsko
Obrázky: 5
Tak sem ve fazi, kdy doopravuji akrobata, kteryho jsem dostal od znameho a potrebuju motor. Premyslim nad motorem RCGF 65ccm. MOdel ma rozpeti 236cm, vahu vyhlizim na 8,5 - 9,5max. Kilo. Je to muj prvni benzinak, takze do toho nechci tolik investovat - je to taakovej experiment. Mate nekdo tenhle motor, popripade jiny RCGF? Jaka je kvalita zpracovani, jak to běhá, máte nějáká doporučení?

A nakonec, myslíte, že to bude na toho akrouše stačit?
Dikes


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2011 21:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Ahoj Mám RCG50 a som spokojný. Výkon ako bežný 50ccm motor. Myslím že ak sa vieš trochu starať o benz. motory tak nebudeš mať s týmto motorom problém.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2011 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 1216
mam RCG 26ccm, zatial iba v zabehu no vyzera to fajn,pokial chces vela muziky za malo penazi, tak ja by som do toho siel :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: čtv 15.01.2015 20:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.1.2015
Příspěvky: 5
Ahoj, teď řeším koupi motoru této značky a zjistil jsem že jsou dvě značky, teda alespoň mi to tak připadá, a nevím jaký je v nich rozdíl? Má s tím někdo zkušenosti?
Konkrétně mně zajímá motor: RCGf 15cc http://www.rc-dragon.cz/eshop/spalovaci ... -rcgf-15cc
a jemu hodně podobný (ale papírově horší) RCG 15cc http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _54kw.html

Budu vděčný za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: pát 16.01.2015 7:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Rozdíl vidím v uložení - RCG na motorovou přepážku a RCGf na lože. Jestli jsou další, to nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: pát 16.01.2015 10:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Další rozdíl je ve výkonu a v mezních otáčkách, a taky ve váze. (jestli se tomu dá věřit)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: pát 16.01.2015 13:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.1.2015
Příspěvky: 5
To jsem koukal taky, ale máte někdo praktické zkušenosti s timito motory?
A také si nejsem jist jestli se těm údajům co píší dá věřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: sob 17.01.2015 10:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 385
Bydliště: Javornice-Orlicke Hory
Mam RCG 50. Starty v pohodě,vrtule 22-8,palivo ben.95+olej 1/40.

_________________
v provozu-Miles Magister 3,2 m,ZDZ50ng, Ka6e 4200mm, Avia BH3 2700mm a ruzne poletuchy +Aurora9


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: sob 17.01.2015 20:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2010
Příspěvky: 127
Bydliště: Ostrava-Poruba
Mám RCG 15 ccm z HK. Rozdíl je v uložení jak píše Jarda Růžička. Po roce provozu konstatuji, že to je bezproblémový motor odpovídající své ceně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 19:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.3.2016
Příspěvky: 5
Ahoj potřeboval bych pomoc
Koupil jsem motor rcg 15cc a nenasaje benzín,když cvrknu trochu přímo do válce tak se chytí a už jede.
čim by to mohlo být.dík za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2018 16:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Vyschlé membrány karburátoru.
Vyměnit.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: ned 30.09.2018 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nepíšeš, jestli jsi koupil novej, nebo použitej. Nejdřív bych posoudil, jestli jsou membrány opravdu ztvrdlý, nebo ne. Taky třeba může být zacpaný sejtko nebo benzínovej ventil sraženinou z benzínu. U novýho motoru je ale obojí dost málo pravděpodobný, u použitýho vysoce pravděpodobný. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: ned 21.07.2019 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Včera na letišti měl kámoš problém s RCGF 26CC. Celej let OK, při přistání na volnoběhu najednou chcípnul. No a při pokusu ho znova nastartovat s ním nešlo otočit, v určitý polože se zaseknul.
Doma ho rozebral a zjistil, že v klikovce je zašprajcovaná jehla, co vypadla z ložiska pístního čepu. Nojo, ale tohle se mu už jednou stalo na předešlým RCGF 26CC, taky vypadla jehla ale ta se šprajcla přes sací kanál a motor zcela zničila. Tenhle motor se vysypal asi za polovinu času, co ten předešlej.
Není mě jasný, co je na tom motoru blbě, jehly z ložisek by přece neměly jen tak vypadávat. Není to nějaká standardní vada tohodle motoru?
Na HC mají ložisko náhradní. https://hobbyking.com/en_us/rcg-26cc-replacement-small-end-bearing-and-washers.html Vypadá to na plastovou klec a ta se asi rozpadne. Ty červený podložky je vymezení na střed pístu?
Na netu je spousta ND na RCGF 26CCBM ale na RCGF 26CC skoro nic. Netušíte prosím někdo, v čem se ty dva motory liší?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: pon 22.07.2019 21:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kdyky to náhodou někoho zajímalo, tak ta RCGF 26CC má výrobní a nebo spíš konstrukční vadu. Na pístním čepu mají být z obou stran ojnice plastový vymezovací kroužky, který zabraňují posunu jehlovýho ložiska a ojnice do strany v sukni pístu. V tom starým RCGF 26CC ty plastový kroužky nebyly vůbec a v tom novějším byl jen jeden a ten se při demontáži rozpadl. No a když tam ty kroužky nejsou, tak se dokáže ojnice a ložisko tak posunout, že jehly vypadnou z plastový klece. Takže chybějící jehly se doplnily ze starýho motoru a místo plastových podložek se daly kovový.
Motor běží jako dřív. Otázka je, jestli stejnej problém nemají i další kubatůry RCGF. Pokud jsou podobně udělaný i jiný benzíny, stálo by to za kontrolu.
Teď mě napadá, že v tom je možná číňan nevinně ale můžou za to burešsračky v N95, který mohou ten plast narušit. Bádat nad tím nehodlám.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCGF
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2019 17:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.1.2016
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno venkov
Ahoj,takže nový motor radši rozebrat a mrknout na to uložení jehlových ložisek. Pro sichr jsem objednal 2 pro strýčka příhodu..... Ještě jedna otázečka, označení RCGF 26cc MK2 je nová verze?
https://hobbyking.com/cz_cz/rcgf-26cc-mk2-side-exhaust-gas-engine-w-cd-ignition-and-walbro-carb-2-6hpat7500rpm.html
Na HK jsem ho bral do Yaku https://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?polozka=92405


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz