Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2011 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
ahoj, pár týdnů se probírám vším kolem létání, abych si vybral pro mě nejlepší letadlo a tenhle SKY CLIMBER mě fakt zaujal. Líbí se mi možnost plachtění a motorového letu.
Takže fandím všem příspěvkům a postřehům. Rád si počtu další zkušenosti a shlédnu videa.

Snažím se rozlousknout dilema s RTF rádiem a samostatným rádiem. Je to přece jen finančně náročnější. Tak se snažím najít funkční kompromis.

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2011 23:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha, Jilemnice
Sky Cimber se u nas prodava jenom jako RTF sada, takze na vyber stejne nemas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2011 10:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2010
Příspěvky: 43
Bydliště: Nové Město Pod Smrkem
[quote="Adalf"]Tohle letadlo jsem si naprosto zamiloval. Lítá se s ním úplně samo. Sice jsem mu už dvakrát zlomil čumák a jak to vypadá, budu muset lepit při každém nevydařeném přistání, tak budu doufat, že jednou přijdu na lepidlo, které to vyřeeší trvale.

Dělal jsem dnes mimojiné takové malé měření. Chtěl jsem dosáhnout stavu, kdy letadlo letí ve stabilní výšce, tedy kolik potřebuje plynu, aby si při ideálním vytrimování výškovky udželo stabilní rychlost a výšku. Vyšlo mi to na 45% plynu, což mi na Amérmetru ukázalo nějaký 2 až 2,2A trvalé spotřeby. Tedy při ideálních podmínkách by mohlo letět 45 minut , aniž by kleslo. Na FPV a autopilota ideální :-) Na plný výkon si bere 14 Ampér.

Nyní následuje instalace FPV vybavení, tedy naložení, pak proběhne další měření, ale jestli se dostanu po vytrimování a pravděpodně zcednutému výkonu na 30 minut letu, ideální.

Jinak létání stylem vystoupání motorem a klouzáním jsem se dostal asi 1,5 hodiny letání a baterie stále dávala, to už mě pak přestalo bavit a jel jsem domů. Opravdu supr stroj.[/quot

Můžu se tě zeptat jsi ůplný začátečník,nebo jsi měl nějaké zkušenosti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2011 12:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2011
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
duchas píše:
Adalf píše:
Tohle letadlo jsem si naprosto zamiloval. Lítá se s ním úplně samo. Sice jsem mu už dvakrát zlomil čumák a jak to vypadá, budu muset lepit při každém nevydařeném přistání, tak budu doufat, že jednou přijdu na lepidlo, které to vyřeeší trvale.

Dělal jsem dnes mimojiné takové malé měření. Chtěl jsem dosáhnout stavu, kdy letadlo letí ve stabilní výšce, tedy kolik potřebuje plynu, aby si při ideálním vytrimování výškovky udželo stabilní rychlost a výšku. Vyšlo mi to na 45% plynu, což mi na Amérmetru ukázalo nějaký 2 až 2,2A trvalé spotřeby. Tedy při ideálních podmínkách by mohlo letět 45 minut , aniž by kleslo. Na FPV a autopilota ideální :-) Na plný výkon si bere 14 Ampér.

Nyní následuje instalace FPV vybavení, tedy naložení, pak proběhne další měření, ale jestli se dostanu po vytrimování a pravděpodně zcednutému výkonu na 30 minut letu, ideální.

Jinak létání stylem vystoupání motorem a klouzáním jsem se dostal asi 1,5 hodiny letání a baterie stále dávala, to už mě pak přestalo bavit a jel jsem domů. Opravdu supr stroj.[/quot

Můžu se tě zeptat jsi ůplný začátečník,nebo jsi měl nějaké zkušenosti



Spíš začátečník, s trochou sebekritiky. Jinak ten důvod pádu byl v prvním případě problém s baterkou, kdy se letadlo stalo neovladatelné a v druhém případě se vypl motor po dlouhém plachtění a už nenaskočil. Od té doby ho každou minitu jenom protočím, aby mi zase neusnul. Taková zkušenost.

_________________
FPV Raptor 2000
FPV Raptor 1600
FPV Blade MQx


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2011 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
ko44 píše:
Sky Cimber se u nas prodava jenom jako RTF sada, takze na vyber stejne nemas.



Lze to rádio, případně další elektroniku použít i na další model? Nebo RTF set znamená co letadlo to rádio?
děkuji

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2011 10:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2011
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Luboš ZLÍN píše:
ko44 píše:
Sky Cimber se u nas prodava jenom jako RTF sada, takze na vyber stejne nemas.



Lze to rádio, případně další elektroniku použít i na další model? Nebo RTF set znamená co letadlo to rádio?
děkuji


V setu je klasický šesti kanálový vysílač a přijímač. Můžeš ho nahradit jiným a tento použít zas jinde. Osobně jsem ho již vyměnil za jiný a samozřejmě není problém.

_________________
FPV Raptor 2000
FPV Raptor 1600
FPV Blade MQx


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2011 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Koukám že video už dal někdo za mě :wink: , Jinak postřeh - s tím regulátorem - důrazně doporučuju vyměnit za jiný - cca 30A standartní regl . Už mám za sebou první nouzové přistání - přesně jak je výše napsáno , po dlouhém plachtění již nenaskočil motor - přestože byla baterie ještě relativně nabitá 3,80 na článek. Bec fungoval normálně, tak přistání bylo bezpečné, akorát že nepříjemně daleko. Spolehlivost toho reglu bude asi mizerná (ale v každým setu se něco slabšího najde) , naštěstí tuhle slabinu vyváží letové vlastnosti Climbera , už dlouho jsem si takhle nějaký éro neužil.

_________________
Rádio a nabíječ = základ modeláře .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2011 10:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 3
Tento tyden mi prisel tento model a hned zklamani, ze nefunguje ovladani vyskovky (mode 1) a tim padem plynu v mode 2.
Projevuje se to tak, ze se na displeji vubec nemeji vychylka pri pohybu s packou ovladace. Kdyz je v modu 2 tak vyskoci na 100% plynu a at hybu jak hybu zustane tak.
Chtel sem to resit reklamaci, ale nakonec sem si rekl ze se mi nechce cekat a posilat to cele zpet, tak sem to rozdelal. To co sem vevnitr videl, me vubec nepotesilo. Dratek na prepinaci mezi velkou malou vychylkou drzel na poslednim vlakne lanka. Nekolik dratku prejeto pajkou pri pajeni, takze ruzne po sve delce prisly o izolaci. Dva plastove drzaky slouzici jako doraz pro prepinac modu 1 a 2 nalomene po cele sirce a tesne pred odpadnutim, takze pocet prepnuti mezi mod 1 a 2 nez dojde k jejich upadnuti na uplne nove vysilacce je cca 5, takze bych nedoporucoval pocitat s tim ze budete casto prepinat mezi mody (pujcovat nekomu kdo je zvykly na mod 2).
Zavada s vyskovkou vyresena pohnutim s malym aretacnim pliskem na potenciometru vyskovky do stejne polohy jako na druhe strane kde na plynu funguje a proverenim dratku, vycvaknuti nacvaknutim konektoru.

Kazdopadne kazdemu aspon trosku zrucnemu bych doporucoval vysilac rozdelat (jde to opravdu lehce) a vizualne zkontrolovat stav spojeny dratku se soucastmi vysilacky na ktere sou napajeny (prepinace, potenciometry). Protoze aspon v mem pripade bylo potreba prepajet minimalne dva spoje, abych si mohl byt jisty, ze neupadnou uz pri jizde autem na misto kde se bude letat.
Taky bych nedoporucoval moc tocit s 2,4gHz antenou, jeji kablik je jen nacvaknut do desky bez jakehokoliv jisteni, takze pri protoceni anteny tak 2-3x dokola by mohl vyskocit.

Ja mi jasne, ze jelikoz je to vysilacka v RTF setu, neda se od ni cekat nic zazracneho, ale v mem pripade nebyla uz jako nova, temer schopna provozu a to jen diky tomu, ze je sita horkou jehlou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2011 11:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2010
Příspěvky: 43
Bydliště: Nové Město Pod Smrkem
Alespon toto


Přílohy:
Poznámka: Alespon otevřená vysílačka
IMG_0016.JPG
IMG_0016.JPG
[ 115.06 KiB | Zobrazeno 3576 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2011 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
BOSS8 píše:
Koukám že video už dal někdo za mě :wink: , Jinak postřeh - s tím regulátorem - důrazně doporučuju vyměnit za jiný - cca 30A standartní regl . Už mám za sebou první nouzové přistání - přesně jak je výše napsáno , po dlouhém plachtění již nenaskočil motor - přestože byla baterie ještě relativně nabitá 3,80 na článek. Bec fungoval normálně, tak přistání bylo bezpečné, akorát že nepříjemně daleko. Spolehlivost toho reglu bude asi mizerná (ale v každým setu se něco slabšího najde) , naštěstí tuhle slabinu vyváží letové vlastnosti Climbera , už dlouho jsem si takhle nějaký éro neužil.


Ahoj, můžu se někdy přidal, když půjdeš létat? Přidat v mém případě znamená "pouze se dívat", zatím nejsem šťastným majitelem RC letadla.

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2011 18:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2011
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
BOSS8 píše:
Jinak postřeh - s tím regulátorem - důrazně doporučuju vyměnit za jiný - cca 30A standartní regl . Už mám za sebou první nouzové přistání - přesně jak je výše napsáno , po dlouhém plachtění již nenaskočil motor - přestože byla baterie ještě relativně nabitá 3,80 na článek.


Jak jsi mi to říkal na SObínce, nechtěl jsem věřit, že mi odejde tak rychle. Zítra budu dávat dové 50A ESC a odpoledne ho půjdu otestovat. Máš pravdu, to origo ESC je špatný. Při létání se mi neustále restartoval pořád dokola.

Jinak další postřeh, zejména pro FPVéčkaře. Originální přijímač se zahlcuje v případě blízho vysílače na 900MHz a přestane přijímat. Takže byl vyměněn.

_________________
FPV Raptor 2000
FPV Raptor 1600
FPV Blade MQx


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2011 8:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Luboš ZLÍN píše:
Ahoj, můžu se někdy přidal, když půjdeš létat?


Klidně , ale tenhle víkend mám pracovní. Tak snad to klapne ten příští.

_________________
Rádio a nabíječ = základ modeláře .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2011 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
BOSS8 píše:
Luboš ZLÍN píše:
Ahoj, můžu se někdy přidal, když půjdeš létat?


Klidně , ale tenhle víkend mám pracovní. Tak snad to klapne ten příští.


Já můžu jen út, st (každý týden) - jinak jsem mimo Prahu.
Ono to někdy klapne ;-)
dík

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 1:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Hmmm v út,- st, si zalítám jen když mám dovču.

_________________
Rádio a nabíječ = základ modeláře .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2011 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
BOSS8 píše:
Hmmm v út,- st, si zalítám jen když mám dovču.



:cry: :)
Tož, co už. Třeba se někdy podaří výjimka.

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 54  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz