Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2011 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2010
Příspěvky: 628
Bydliště: občas Pelhřimov, Vysočina, pak Rudná, Berounsko
Obrázky: 5
Tak nedávno jsem dodělal 2,45m akrobata... Zatim se na strané palubni elektroniky držim klasiky - nic jsem nekomplikoval dvojitymi přijmači, jednoduśe jsem použil MZK Decada 35mMhz, napájení NiMh Enelope 3000mAh zdvojeně, tj celkem dvakrat pojištěno a kapacita 6000mAh. U svych předešlych žhavíků jsem se naučil, jak zapojovat konektory u baterek. Nikdy nedávat jen dva piny v š pinovem konektoru. Vždy zasunout i ten 3ti. Kabely davam všude motany, i k vypinačum hitek jsem je připájel.

Teď řešim problém. Příjmač mám pékně na poličce v letadle v molitanu. Všecky kabely v ochranne spirale, pak vše svedené k příjmači. Všechny kabely jsou delší, aby nebyly napnuté.

Jen se bojím těch malých spojů servokonektor - příjmač... je nějákký způsob, jak tento spoj zajistit? tedy krom toho že bych kabely napájel natvrdo na příjmač, ale to samozřemě neudělám...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2011 21:46 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Na velkých vrtulnících obvyklá metoda je tavná pistole, nebo pak pokud u nás seženeš, takové to plastové lepidlo. Je to podobné tavnému lepidlu, jen v tubě :)
Přejedeš lepidlem konektory těsně u přijímače, takže se celý rošt konektorů slepí k sobě a ještě navíc k přijímači.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2011 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.3.2010
Příspěvky: 412
Bydliště: near Brno
Obrázky: 0
No ahoj. Kdosi tady před časem popisoval zajištění konektorů od serv a baterek v přijímači. Jednoduchý....provlečená nit, pochopitelně jak se říká "režná" čili pevná velice...provlečená mezi vodiči na konektoru a obtočená okolo přijímače a zasukovaná. Zkusil jsem to a už jinak nejdu se spalovákama do vzduchu. Je to opravdu jednoduchý a zdá se že aji stabilní a bezpečný. Nevím už kdo to tady popisoval, ale díky jemu...Já používám ještě sběrnu, kde mám vyvedený z přijímače pouze data (oranž. nebo bílý kablík) a napětí pro serva a na této sběrnici to jistím stejným způsobem. Přes kontakty v přijímači mě vůbec nejde napětí pro serva. Ty se napájejí z té sběrnice. Není to přímo oddělené napájení, neboť vše napájím z jediného zdroje. Ale přesto tímto šetřím v přijímači ty sběrnice pro napětí a samozřejmě i proud. Toto je ale kdesi velice dobře popsáno na nějakých stránkách. Musel bych hledat...vím jenom estranky.cz Laďa.
http://www.rcmodely1.estranky.cz/fotoal ... odne-desky
Sice to s tématem přímo nesouvisí, ale pro klid a vyloučení nějakýho stresování je to dobrý.


Naposledy upravil ladaxvx dne čtv 17.11.2011 22:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2011 21:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Ešte nikdy som nevidel, ani sám nemám nijako zaistené konektory v prijímači. Ak je to prijímač nejakej normálnej značky a kvalitné servokonektory (predlžovacie káble), držia dostatočne spoľahlivo bez zaistenia. Samozrejme musí byť prijímač uložený a zaistený voči pohybu, káble dlhé tak aby mali miernu rezervu a kúsok za (pred) prijímačom celý ich zväzok nejakým spôsobom prichytený k pevnému bodu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2011 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2010
Příspěvky: 628
Bydliště: občas Pelhřimov, Vysočina, pak Rudná, Berounsko
Obrázky: 5
maroslong píše:
Ešte nikdy som nevidel, ani sám nemám nijako zaistené konektory v prijímači. Ak je to prijímač nejakej normálnej značky a kvalitné servokonektory (predlžovacie káble), držia dostatočne spoľahlivo bez zaistenia. Samozrejme musí byť prijímač uložený a zaistený voči pohybu, káble dlhé tak aby mali miernu rezervu a kúsok za (pred) prijímačom celý ich zväzok nejakým spôsobom prichytený k pevnému bodu.


Samozřejmě, všecko kvalita. MZK pŕíjmač, konektory jsem dával z GMka, nechtél jsem utrácet za JR. Ale je to stejny... Nic se nehýbe. Jen to chci mít tisíckrát pojištěné,abych nemél při lítání stres...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2011 22:11 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Bucker131 píše:
Samozřejmě, všecko kvalita. MZK pŕíjmač, konektory jsem dával z GMka, nechtél jsem utrácet za JR. Ale je to stejny... Nic se nehýbe. Jen to chci mít tisíckrát pojištěné,abych nemél při lítání stres...

Vibrace jsou svině a dostanou se všude :) Raději si to za 10 minut pojistit, než táhnout domů mnohahodinovou práci v igelitce.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2011 23:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2009
Příspěvky: 384
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 105
Neviem si predstavit ako by sa mohli uvolnit servokable pripojene k prijimacu. Ale v zasade tavna pistol vyriesi vsetko... Kludne to opatlaj ale mam dojem ze vyriesis len dobry pocit pre seba

_________________
WW2


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2011 7:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2010
Příspěvky: 628
Bydliště: občas Pelhřimov, Vysočina, pak Rudná, Berounsko
Obrázky: 5
dnes pujdu do rybářských potřeb a koupim kevlarovou nit - stejně ji použiju na RCH ktere v zimě možná dodělám...


Igel píše:
Neviem si predstavit ako by sa mohli uvolnit servokable pripojene k prijimacu. Ale v zasade tavna pistol vyriesi vsetko... Kludne to opatlaj ale mam dojem ze vyriesis len dobry pocit pre seba


Ono to tak asi vypadá, ale jediné, co se mi u MZK nezdá, je to, že příjmač nema "chlívečky" pro konektory jako třeba Graupnerácký příjmače. JInak ovéřená supr kvalita a spolehlivost (vlastní zkušenosti i ostatních...). Taky mysli, že to je do 2,5m rozp. akrobata s 55ccm benzínem - vibrace jaxviňa (v porovnání s elektrikou)...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2011 8:01 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Igel píše:
Taky mysli, že to je do 2,5m rozp. akrobata s 55ccm benzínem - vibrace jaxviňa (v porovnání s elektrikou)...

To je presne to, benzinaky jsou vibracemi uplne nekde jinde, nez elektriky. V tom se uvolni i sroubky ze zavitu, pri trose stesti.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2011 8:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Oveľa väčším bezp. rizikom než samovoľné vytiahnutie konektorov je používanie 35MHz pásma. A to najmä v kontexte dostupnosti lacných setov...

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2011 8:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
TERAZKY píše:
Oveľa väčším bezp. rizikom než samovoľné vytiahnutie konektorov je používanie 35MHz pásma. A to najmä v kontexte dostupnosti lacných setov...


Tak tomuto bych celkem oponoval. Rozhodně jsem viděl mnohem více havárek na zblbané konektory a vypínače, než na rušení na 35MHz.

A hlavně - zajistit konektory je námaha nula celá nula prd, přičemž odstraní jednu z potenciálních možností selhání. Nějaký rozumný důvod proč to neudělat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2011 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2010
Příspěvky: 628
Bydliště: občas Pelhřimov, Vysočina, pak Rudná, Berounsko
Obrázky: 5
TERAZKY píše:
Oveľa väčším bezp. rizikom než samovoľné vytiahnutie konektorov je používanie 35MHz pásma. A to najmä v kontexte dostupnosti lacných setov...


Podle mne jsou nejnovejsi technologie 35mHz dost bezpečné a odolné proti rušení. Používám již řadu let bez nehody. Zastávám se názoru, že čim víc lidí přechází na 2,4gHz tak je 35mHz bezpečnější.

Mám ve svojí MC-19 zamontovaný modul 2,4gHz MZK Twin a jeden příjmač, ale ten používám jen na kondiční lítání na louce s krabicí na 8,5ku. za prahou, protože tam je dost jinejch vln, ktery se tam motaj...

Můj názor je, že 2,4gHz je HIT, jen proto, že někdo řekl, že tam neexistuje rušení...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2011 9:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Podle mých pozorování se na 2,4MHz padá více, jak na 35MHz. Ne sice na rušení, ale na zprasenou instalaci, slabé BEC, resety RX a podobně.

O co je 2,4 spolehlivější na přenosu, o to je háklivější na instalaci. A protože lide jsou čuňátka, která např. nezajistí konektory, spadnou stejně...

P.S. navíc jsou i možnosti z kombinací. Kámoš měl desítky let dvouplošníka, otloukánka. Už ho nemá. Pořídil rádio s výměnnými moduly na 35 i 2,4. V cennějších modelech vyměnil 35 za 2,4. A pak toho dvouplošníka na 35MHz rozfláknul, protože v TX sice modul vyměnil, ale anténu nenašrouboval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2011 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.3.2010
Příspěvky: 412
Bydliště: near Brno
Obrázky: 0
Ahoj.
Pro bucker 131:Můj názor je, že 2,4gHz je HIT, jen proto, že někdo řekl, že tam neexistuje rušení...
Tak tento názor nesdílím. Už jenom proto, že když si kdejaký hulvát stoupne na kraj letiště a zapne 35 MHz, tak deš na zem...když to udělá kdokoliv s 2,4 GHz, tak deš domů s letadlem a né s třískama...
Jinak zajištěný u takovýchto mašin by mělo být vše, nikoliv jenom konektory serv. Laďa.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2011 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2010
Příspěvky: 628
Bydliště: občas Pelhřimov, Vysočina, pak Rudná, Berounsko
Obrázky: 5
ladaxvx píše:
Ahoj.
Pro bucker 131:Můj názor je, že 2,4gHz je HIT, jen proto, že někdo řekl, že tam neexistuje rušení...
Tak tento názor nesdílím. Už jenom proto, že když si kdejaký hulvát stoupne na kraj letiště a zapne 35 MHz, tak deš na zem...když to udělá kdokoliv s 2,4 GHz, tak deš domů s letadlem a né s třískama...
Jinak zajištěný u takovýchto mašin by mělo být vše, nikoliv jenom konektory serv. Laďa.


Nechci se dostat do hádky. Máš pravdu, ale kdyby lidi nebyly hovada a nebáli se tak jdou na modelářský letiště. Používání 2,4Ghz v setech jo dobré, protože čínskej lítajcí plast si koupí jakejkoli blbec a jde lítat na parkoviště vedle letiště, kde lítaji obři...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz