Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 17:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2011
Příspěvky: 23
Bydliště: Mariánské Lázně
Ahoj, mam toho docela naletano, ale na 3 kanalovem koaxialu.
Chtel bych si koupit novou heli, sice bych radeji motorovou, ale ty ceny... takze jsem skoncil u elektra a zaujali me:

Walkera M120D01
Walkera 4F200

Procital jsem si zdejsi forum a pry jsem se stal objeti marketingu, takze bych si rad nechal doporucit ktery z techto dvou, pripadne jakou alternativu.

Kupoval bych to i s vysilackou.
Predstavoval bych si RTF set, cena max. do 7000 tis bez vysilacky. Moznost zakladni 3D akrobacie na nauceni, 6-ti kanal, 3 ose gyro bez flybaru, stridavy motor, zadni vrtulku na kardan a servo, a preferuji radeji vetsi vrtulnicky, ten M120 je hroznej mrnous, ale karbonovej :)

Dekuji za rady od zkusenejsich...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 17:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2008
Příspěvky: 293
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 0
mello píše:
Ahoj, mam toho docela naletano, ale na 3 kanalovem koaxialu.
Chtel bych si koupit novou heli, sice bych radeji motorovou, ale ty ceny... takze jsem skoncil u elektra a zaujali me:

Walkera M120D01
Walkera 4F200

Procital jsem si zdejsi forum a pry jsem se stal objeti marketingu, takze bych si rad nechal doporucit ktery z techto dvou, pripadne jakou alternativu.

Kupoval bych to i s vysilackou.
Predstavoval bych si RTF set, cena max. do 7000 tis bez vysilacky. Moznost zakladni 3D akrobacie na nauceni, 6-ti kanal, 3 ose gyro bez flybaru, stridavy motor, zadni vrtulku na kardan a servo, a preferuji radeji vetsi vrtulnicky, ten M120 je hroznej mrnous, ale karbonovej :)

Dekuji za rady od zkusenejsich...



Než se do tebe pustí mazáci.... chápu tě jako začátečníka s tvými dotazy, ale první věc kterou jsi nepoužil je "hledat" a pak možná sekci pro začátečníky.... hned nahoře rady od moderátora tohoto fora - ZdZd. V druhém odkazu dokonce najdeš něco ohledně Walker.

_________________
Spektrum DX8, T-REX 500 (MB),Tarot 450pro, Home made airbrush kabinky: http://milaro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 17:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2009
Příspěvky: 204
Bydliště: Toronto, Ontario, Canada
Ahoj, bohužel pokud máš nalétáno na koaxu tak ti to moc u 6-ti kanálu nepomůže (vlastní zkušenost).
Myslím, že alternativou walkery je HK-čko. Pokud chceš klvalitu tak T-rex... Hk 450 má výhodu v nižší ceně, pokud bys vzal všechno včetně vysílače, nabíječky atd. z číny (hobbycity.com) tak budeš někde na 4500 kč... Můj osobní názor je, že na první otloukání to stačí. Samozřejmě, že kvalitou je T-rex někde jinde, podle toho, co tu všichni píšou o walkeře, já bych do ní za ty prachy nešel. Jen pro info já mám HK 250 a T9x, s T-rexem ani walkerou jsem nikdy neletěl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Nechcem byť zlý, ale že máš hodne nalietané s koaxiálom, neznamená na prechod k plnohodnotnému vrťasu vôbec nič. Asi ako keby si mal veľa najazdené na kolobežke. Walkeru ti tu asi neodporučí nikto, sám sa nevyjadrujem, nechcem tárať bez konkrétnych skúseností. Odporúčaná a osvedčená cesta na začiatok je simulátor a T-REX 450 Super Combo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 18:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2011
Příspěvky: 23
Bydliště: Mariánské Lázně
maroslong píše:
Nechcem byť zlý, ale že máš hodne nalietané s koaxiálom, neznamená na prechod k plnohodnotnému vrťasu vôbec nič.


Proto jsem to zminil, ze litam pouze s koaxialem, aby jste meli dostatek informaci, a popsal jsem co si ocekavam od heli, aby jste mi to pripadne rozmluvili, ze si delam o 6-ti kanalu krasne iluze :)
Pripadne mi rekli, vykasli se na Walkeru a kup si stavebnici od T-Rexu.

Jinak jsem manualne zrucny strojar, takze nejake stavebnice se nezaleknu, jen se bojim abych pote slozenou heli jako zacatecnik nastavil. A pocitam s tim, ze budu heli casem vylepsovat (pokud nekoupim RTF Walkera :) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj já sice Walkeru mám,nenadávám na ni,ale to je jiné téma.Chceš 6CH jediné co ti poradím,je projdi si unstruktážní videa u rcking a tam zjistíš že u některých setových verzích se nedoporučuje akro lítání ikdyž to je 6CH,raději si něco postav už jen proto že budeš vědět hned od začátku jak to funguje a při kraschu budeš vědět co a jak opravit.

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 18:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2011
Příspěvky: 23
Bydliště: Mariánské Lázně
Koukal jsem na T-Rex 450 Super Combo.

Vrtulnicek je to opravdu nadrherny a myslim si, ze by mi par let vydrzel, ale za tu cenu bych uz mozna uvazoval setrit jeste do jara a koupit si verzi se spalovacim motorem. Je velky financni rozdil v udrzbe elektra a spalovaciho heli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Jasné, veď o to ide. Nikto ťa nepodceňuje, ale koaxiál a 3D mixér je naozaj niečo úúúplne iné. Takisto lacné klony ako HK a podobne. Skúsený vrtulníkár zistí čo je na tom úplne zlé, čo treba vymeniť, upraviť, ako to celé nastaviť... je to neľahká cesta s neistým výsledkom. To combo nie je žiadna špička, ale lieta to s výbavou z krabice, celé je to primerane vyladené a bezproblémové. Ako začiatočník asi aj tak budeš potrebovať niekoho skúsenejšieho, ale nebude to trápenie, špekulovanie, vymieňanie väčšiny dielov za použiteľné atď...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
mello píše:
Koukal jsem na T-Rex 450 Super Combo.

Vrtulnicek je to opravdu nadrherny a myslim si, ze by mi par let vydrzel, ale za tu cenu bych uz mozna uvazoval setrit jeste do jara a koupit si verzi se spalovacim motorem. Je velky financni rozdil v udrzbe elektra a spalovaciho heli?



Když koupíš pádlovku a už lítanou z bazaru .......... nevidím v tom problém. A když s konkrétním inzerátem příjdeš i sem a zeptáš se zda to za to stojí on Ti tu už někdo poradí. Na tom všem se dá hodně ušetřit. Jinak na zimu pořiď simulátor to je bezva věc. Pak až na jaro pořizuj heli a nebo koukej po tom co kde kdo nabízí a jak uvidíš něco co by bylo OK - ...... víš co máš dělat :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2011
Příspěvky: 242
Bydliště: Kladno
Já osobně bych ti doporučil koupit HK 450 a doplnit ho o nějaké lepší gyro,třeba gy 520,na model bazaru se občas vyskytne za rozumnou cenu.Jinak serva a regl jednoznačně z HK,jestli by jsi chtěl,můžu poradit s čím mám dobré zkušenosti.Když s ním spadneš,jako že ze začátku to bude hodně ran,oprava tě vyjde na zlomek ceny oproti rexovi a když vychytáš pár mušek,rozdíl mezi rexem a HK není tak velký


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 19:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6893
Bydliště: Moravský kras
ninja949 píše:
Já osobně bych ti doporučil koupit HK 450 a doplnit ho o nějaké lepší gyro,třeba gy 520,na model bazaru se občas vyskytne za rozumnou cenu.Jinak serva a regl jednoznačně z HK,jestli by jsi chtěl,můžu poradit s čím mám dobré zkušenosti.Když s ním spadneš,jako že ze začátku to bude hodně ran,oprava tě vyjde na zlomek ceny oproti rexovi a když vychytáš pár mušek,rozdíl mezi rexem a HK není tak velký


Jestli chceš místo lítání věčně řešit vůle, vibrace, mizernej materiál čehokoli, mizernou životnost čehokoli, řiď se výše uvedenou radou. :roll: :roll:

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 19:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2011
Příspěvky: 23
Bydliště: Mariánské Lázně
ninja949 píše:
Já osobně bych ti doporučil koupit HK 450 a doplnit ho o nějaké lepší gyro...


Prave koukam na hobbyking.com na T-rexe a HK a uz podle obrazku mi prijde, ze se kvalita zpracovani s Walkerou srovnavat neda. Kvuli cene bych spis sel do HK450 a radeji si na to koupil lepsi dily a nechal si vetsi finance na opravy, kdyz tak procitam forum o 6-ti kanalu :D

Takze nekolik otazek:

1. Da se HK450 koupit RTF nebo uz jako set, treba i jako stavebnice v krabici?
2. Pokud jen na dily, je nejaky cesky shop podobny hobbyking.com? Protoze v anglictine to moc nezvladam, zvlaste kdyz vubec netusim co vsechno nakoupit aby to po slozeni letalo :)
3. Je vysilacka kompatibilni s HK i T-rexem?
4. Head-lock gyro kontroluje pouze 1 osu?
5. Po slozeni stavebnice je potreba nejak nastavovat elektroniku? Abych si nakonec neslozil jen hezky modylek do policky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 19:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2011
Příspěvky: 23
Bydliště: Mariánské Lázně
JirkaA píše:
Jestli chceš místo lítání věčně řešit vůle, vibrace, mizernej materiál čehokoli, mizernou životnost čehokoli, řiď se výše uvedenou radou. :roll: :roll:


Myslel si to jako, ze mi nedoporucujes stavebnici, nebo HK?

Co mi tedy doporucis, abych se tomuhle vyhnul? Kdyz kouknes na prvni post, je tam co bych od heli pozadoval. Nejsou to tedy pozadavky pres ktere nejede vlak, pouze cena, vpripade ze bych to kupoval do Vanoc. Takze aspon priblizne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 19:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2011
Příspěvky: 242
Bydliště: Kladno
JirkaA píše:
ninja949 píše:
Já osobně bych ti doporučil koupit HK 450 a doplnit ho o nějaké lepší gyro,třeba gy 520,na model bazaru se občas vyskytne za rozumnou cenu.Jinak serva a regl jednoznačně z HK,jestli by jsi chtěl,můžu poradit s čím mám dobré zkušenosti.Když s ním spadneš,jako že ze začátku to bude hodně ran,oprava tě vyjde na zlomek ceny oproti rexovi a když vychytáš pár mušek,rozdíl mezi rexem a HK není tak velký


Jestli chceš místo lítání věčně řešit vůle, vibrace, mizernej materiál čehokoli, mizernou životnost čehokoli, řiď se výše uvedenou radou. :roll: :roll:


Podobnou odpověd jsem tu tak nějak čekal.Takže,měl jsem tři HK,vibrace u jednoho a vyřešili se výměnou hřídele vrtulky,je to o tom si s tím pohrát a nečekat od vrtulníku za 1/3 ceny t rexe že to bude t rex.Na materiál si absolutně stěžovat nemůžu,hlavní hřídel se ohne uplně stejně jako ta rexácká,životnost nevím protože HK je testovací vrtulník a dost často s ním řežu.Ale bez problémů a s klidným srdcem s ním zalétnu osmičku couvanou a v invertu.Mám podle čeho hodnotit protože mám i t rexe.Ale to sme se dostali jinám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 19:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6893
Bydliště: Moravský kras
mello píše:
JirkaA píše:
Jestli chceš místo lítání věčně řešit vůle, vibrace, mizernej materiál čehokoli, mizernou životnost čehokoli, řiď se výše uvedenou radou. :roll: :roll:


Myslel si to jako, ze mi nedoporucujes stavebnici, nebo HK?

Co mi tedy doporucis, abych se tomuhle vyhnul? Kdyz kouknes na prvni post, je tam co bych od heli pozadoval. Nejsou to tedy pozadavky pres ktere nejede vlak, pouze cena, vpripade ze bych to kupoval do Vanoc. Takze aspon priblizne...


Nedoporučuju HK. Šel jsem stejnou cestou a už to víckrát neudělám. Finální náklady budou vyšší, než zatnout zuby a vzít rovnou origo set Align. O něco lepší kvalita (něco mezi HK a Align) je Tarot, ale k tomu když vezmeš rozumnou elektroniku na osazení, zase jsi plus mínus na ceně originálu. Pokud jsi omezen financemi, koukni po něčem ze druhé ruky. Ale tam to chce nakoupit osobně a v tvém případě zřejmě ještě s někým, kdo tomu už trochu rozumí a ví na co koukat.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz