Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
HonzaS píše:
S čím máš problém? To myslíš, že ty lidi co to vyvíjí na tom vývoji makají zadarmo? Nebo že se budou snažit to udělat co nejlevnější, aby si to krom filmových studií a štábů mohl koupit Franta z vedlejší vesnice? A ten soft k tomu si myslíš že byl taky zadarmo? To je jako kdybys řekl, že dát 5 mega za lambo je naprostý hnus. No tak si kup držák z hobbykingu za pár dolarů...

Já nemám problém, to spíš vypadá na Tebe že ses do mne tak obul. Vůbec si nemyslím , že vývoj je zadarmo. A taky už dost dlouho vím, že ani kvalita není zadarmo .Možná déle než jsi Ty na světe. Nějaké coptery jsem už i postavil. A taky jsem se s pár coptery prolétnul a mohl porovnávat. A vidím chyby které jsou za ty peníze neakceptovatelné a které bych neudělal ani já, Franta ze sousední vesnice. A to je taky důvod proč jsem přesvědčen, že to jde udělat za mnohem příjemnější cenu než za tu za kterou se to prodává. I se slušným ziskem. Takový je můj názor. Ty máš zjevně jiný a já ho plně respektuji. A to samé bych uvítal od Tebe.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Troll píše:
...Nějaké coptery jsem už i postavil. A taky jsem se s pár coptery prolétnul a mohl porovnávat. A vidím chyby které jsou za ty peníze neakceptovatelné a které bych neudělal ani já, Franta ze sousední vesnice. A to je taky důvod proč jsem přesvědčen, že to jde udělat za mnohem příjemnější cenu než za tu za kterou se to prodává. I se slušným ziskem. Takový je můj názor...

Pokud máš zkušenosti a domníváš se, že to jde jak zmiňuješ tak bys toho měl využít a začít vyrábět za zlomek ceny sety koptér dodávaných tzv. "na klíč" se závěsy kamer a vybavením jehož parametry budou naprosto srovnatelné s těmi za padesát a více litrů. Na tom bys musel hodně zbohatnout. Koptéry jsou celkem v kurzu a zdá se, že ten trend ještě dost dlouho potrvá. Takže pokud bys dokázal srovnatelnou kvalitu a vybavení poskytující srovnatelné možnosti dodat za zlomek ceny oproti jiným no tak to by to jak se říká "šlo na dračku".

Mimochodem před nedávnem tady na serveru byl dotaz ohledně shánění podobných profi koptér pro záchranné služby a policajty. To téma je viz tento odkaz. To by byla zakázka, na které bys mohl vydělat víc než Ráth na krabici od vína. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 18:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Prágl - střed vesmíru
Tak třeba je to pro Trolla jen koníček a nemá potřebu na tom vydělávat i když tomu rozumí a umí to posoudit.

_________________
www.quadcopter.8u.cz -popis stavby quadrokoptéry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Koníček to pro něj jistě je, ale posoudit to evidentně neumí. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
thegrid píše:
Tak třeba je to pro Trolla jen koníček a nemá potřebu na tom vydělávat i když tomu rozumí a umí to posoudit.

No jo, ale v tom právě může být zakopaný pes, že některé podstatné náklady třeba nevidí právě proto, že si dělal jen nějaké kusy pro zábavu. Ono to totiž klidně může být i tak, že kdyby se do té profi výroby v reálu skutečně pustil tak by to pak mohlo dopadnout s náklady i cenami výrazně jinak. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 18:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Prágl - střed vesmíru
Tak jistě se cena odvíjí také dost od konkurence a je otázkou kolik ji v této špičkovější technice je

_________________
www.quadcopter.8u.cz -popis stavby quadrokoptéry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
thegrid píše:
Tak jistě se cena odvíjí také dost od konkurence a je otázkou kolik ji v této špičkovější technice je

Je řada výrobců a prodejců, ale obvykle to jsou jen samotné koptéry, ke kterým si musí zákazník sám dokupovat a dolaďovat další komponenty což řadu zákazníků buď zcela odrazuje a nebo vede k firmám kde je to pak tak drahé. Nebude moc firem, u kterých si zákazník může nadefinovat komplexní řešení založené na koptéře a oni mu dodají hotový produkt se všemi doplňkovými komponentami pro zvolené řešení ať už třeba kamerový závěs i s kamerou, přenosovým systémem, RC řízením, různými doplňkovými čidly, a to vše zakomponováno v rámci řídicí jednotky a doplněno o pozemní stanici vybavenou počítačem atd., a nejen smontováno, ale i odladěno a ještě s podrobným návodem a případným zaškolením a následnou podporou. Přitom to vše poskytovat za zlomek ceny ovšem se srovnatelnou kvalitou a možnostmi jako konkurence.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 18:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Tak cena se odvíjí od nabídky a poptávky... Kdyby byla výrazně vyšší poptávka, bude cena za ty držáky třeba 100 000, nebo víc. I kdyby náklady byly v řádech dolarů, což nejsou, nemá smysl kvalitní profi zařízení prodávat levněji, než je nutné. I za těch 50 mi to přijde docela dost slušný.

troll: V jistém slova smyslu máš pravdu. Nemám rád, když někdo "nechápe" vysokou cenu za jenom držák na kameru, nebo jiný věci. Proč dneska stojí logo v řádech desítek, někdy stovek tisíc, když je to často jen ohnutá čára a pár písmenek? Jak psal dronys, pokud dokážeš srovnatelnou kvalitu levněji, jdi do toho :wink:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
HonzaS píše:
Tak cena se odvíjí od nabídky a poptávky... Kdyby byla výrazně vyšší poptávka, bude cena za ty držáky třeba 100 000, nebo víc. I kdyby náklady byly v řádech dolarů, což nejsou, nemá smysl kvalitní profi zařízení prodávat levněji, než je nutné. I za těch 50 mi to přijde docela dost slušný.

V tržní ekonomice pokud jsou výrobní náklady skutečně nízké (pozn. a tím lépe pokud přitom není nutné snižovat kvalitu) pak se vzrůstající poptávkou roste především konkurence, prodává se více a více příslušných produktů a cena srovnatelných produktů spíš klesá. Vysoké ceny jsou obvykle důsledkem vysokých nákladů, malé konkurence nebo obojího.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 19:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Drondys píše:
V tržní ekonomice pokud jsou výrobní náklady skutečně nízké (pozn. a tím lépe pokud přitom není nutné snižovat kvalitu) pak se vzrůstající poptávkou roste především konkurence, prodává se více a více příslušných produktů a cena srovnatelných produktů spíš klesá. Vysoké ceny jsou obvykle důsledkem vysokých nákladů, malé konkurence nebo obojího.


Jop a v tomhle případě bude dost hrát know how, které se v kvalitě prostě odráží. Kdo ho nemá, bude ho dlouho získávat a těžko ze dne na den udělá konkurenční produkt. To narážím na špičkové gimbaly třeba od cinestaru.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
HonzaS píše:
Jop a v tomhle případě bude dost hrát know how, které se v kvalitě prostě odráží. Kdo ho nemá, bude ho dlouho získávat a těžko ze dne na den udělá konkurenční produkt. To narážím na špičkové gimbaly třeba od cinestaru.

Pokud má Troll potřebné know how k tomu, aby se dalo vyrábět se stejnou kvalitou za zlomek ceny a přitom sám nechce komerčně vyrábět no tak ať začne prodávat to know how konkurenčním firmám a konkurence poroste jako houby po dešti a tím časem poklesnou i ceny a on aspoň výhodně zpeněží své znalosti aniž by musel něco komerčně vyrábět. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 585
Bydliště: Jablonec
BOSS8 píše:
Troll píše:
Dát za rám na kameru 50 000 Kč je naprostý hnus .To by musel být ze zlata . :roll:


On ten vývoj není jen o času člověka, ale i o spoustě slepých uliček a hromadách materiálu , i to CNCéčko má svou cenu za provozní hodinu.

Tohle s držákem za 3 usd nenatočíš :

točeno vrtulníkem:-)Podívej na stín:-)

_________________
nerušit...bastlím :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 1:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2012
Příspěvky: 251
Bydliště: Hustopeče u Brna
Obrázky: 43
Kdyby tu někdo vyrobil, nebo i poskládal z komponentů a hlavně nastavil copteru za rozumný peníz, tak vím o pár lidech kteří by do toho šli včetně mě. Vlastní zkušenost a hodně nocí strávených s nastavováním :roll:
Kdybych se pořádně vyspal, tak si ji raději koupím, protože v práci bude vyšší výkon a vydělám si na ni třeba na prémiích :lol: :lol: :lol: .
Troll má asi celkem dost zkušeností a být ním, tak to zkusím. Nebo ať se do toho pustí někdo jiný

_________________
Mikrokopter OctoXL2, HEXACOPTER s Wookong, EDGE 540 RedBull,GRAUPNER HOTT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 7:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
HonzaS píše:
Ale to je jen v Čechách. Jsou i rozumné země, kde je to jinak. Z hlediska legislativy je bezpilotním UAV i EPP hornoplošník o hmotnosti 200g, který předvedeš na dětském dnu a dostaneš 100kč na benzín. Tak moc to UCL po*ralo.

Prvotním cílem při vývoji držáku je kvalita obrazu a stabilizace. Nějaká legislativa je tak nějak jedno, to ať si řeší zákazník.

Asi bude dost záležet i na tom jak se těch 100Kč zaůčtuje. Určitě by bylo obrovskou chybou vystavit organizátorovi "dětského dne" na to fakturu.
:wink:
S legislativou je to dnes asi tak, že si každý dělá de facto co chce, dokud se něco nestane. Pak je najednou všem jasné, co všecho se mělo dodržet a co bylo porušeno (anebo i není, vše záleží jak hluboce se v tom vyšetřovatel začne šťourat a jak se v dané problematice vyzná).
Osobně si však myslím, že všechna odpovědnost není jen na straně zákazníka. Protože já jako zákazník (živnostník, nebo firma) si přece mohu ten UAV i pronajmout.

No, nakonec jistá míra regulace asi potřebná je, ale je faktem, že v ČR se to krapet přehnalo, :) jinými slovy se "s vaničkou vylilo i dítě".
Totiž, každá právní norma, ať už zákon, vyhláška nebo nařízení musí být reálně vymožitelná, jinak neplní svůj cíl. Musí být jistá míra ztotožnění i těch, kterých se jeho dodržování má týkat, neboli musí být dosažená dostatečná míra takového celospolečenského koncensu.
Když tvůrce legislativy příjme drakonicky omezující zákon, se kterým se nikdo nestotožní a který bude každý ignorovat a porušovat, tak státní orgány nikdy nebudou mít dostatek síly to v plné míře plošně odkontrolovat a jeho dodržování vymoct. Výsledek pak bude v konečném efektu horší, než kdyby taková norma nebyla přijata vůbec. :(
Anebo se půjde cestou exemplárního potrestáni s dostatečnou medializací pár nešťastníků, co to odnesou za všechny, co bych taky nevylučoval (viz jako ty medializivané případy porušování autorských zákonů v oblasti šíření nelegálního SW a audiovizuálních díl)

Já si osobně myslím, že těch "rozumných" zemí bude ubývat :( a třeba i na Slovensku je jen otázkou velmi krátkého času, než se něco podobného přijme. Zrovna tak i nějaká forma povinného pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem modelu nebo obecně UAV. Momentálně je tady stav takový, že se vláda a parlament zabývá jinými, asi mnohem "důležitějšími" problémy. A i kdybych se iniciativně tady pojistit chtěl, tak v pojišťovně na mne buď hledí jako na zjevení (jakože co to vlastně vůbec chci?), nebo mi vykalkulují tak nesmyslně vysokou částku pojistného, že se na to sám vy...
:D

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč profi koptéru
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 7:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Drondys píše:
I když dle současných pravidel je sice v ČR i 200g EPP model v případě používání pro komerční účely považován za UA tak obecně certifikované materiály a komponenty nejsou vyžadovány pro UA do hmotnosti 150 kg.

Aspoň něco
:)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz