Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 15:44 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10798
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Píšu to sem spíš jako informaci a varování.

Míchal jsem si 3ml L285 , abych povrchově zpevnil obrobek z umělého dřeva. Při míchání mi nepatrně epoxidu stříklo do pravého oka. Mrknu na etikety, které jsou plné symbolů "žíravina", atd. Zaběhl jsem si oko vypláchnout pod proudem vody.
Vrátil jsem se a dokončil natření, nahřátí, otření,... Z pocitu "pohoda" po vypláchnutí, jsem postupně přešel do pocitu "docela mizerie, není to jako předtím".

Tak jsem se sebral a zajel si na oční pohotovost. Byl nedělní provoz, a stihl jsem to docela rychle.

Sestřička se mě vyptala na alergie a posadila mě k přeměření očního tlaku. Kontrola, jak vidím u levého, bezproblémově nejspodnější řádek, u pravého s epoxidem, jsem dal jen dva řádky nad tím. Pocit tedy nic moc!!
Následně mi paní doktorka oko vyšetřila. Měl jsem sebou technický list L285 i tužidla, ale nebyly potřeba. Dozvěděl jsem se že čirý epoxid by byl vidět i pod mikroskopem.

Ale nebudu vás dál unavovat:
Poleptání rohovky a spojivkového vaku , na rohovce centrálně ložiskovitě zašedlý epitel /chemické poleptání/

Oko mi tam ještě několikrát vypláchly. Dostal jsem recept na Ophthalmo-Framykoin a po zaplacení poplatku (ocenil jsem, že stačilo až PO vyšetření) vyrazil autem domu. Nanesl mastičku do oka a cítil se dost mizerně. Zjistil jsem, že vlastně nedokážu najít činnost, při které bych nepotřeboval "koukat".
Poslech muziky mě dost rychle uspal.


Ráno kontrola na oční ambulanci a dobré zprávy. Skoro zahojeno. Vidím na obě oči OK, dvakrát nejspodnější řádek. Na kontrolu za týden. Mazat.

Za sebe to beru jako ohromnou kliku, že to takto dopadlo.

Zkuste to vzít jako poučení, kterým si nemusíte projít a poučit se z blbosti (a nic jiného to není) někoho jiného.
Už jsem si koupil pracovní brýle 3M.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 15:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
Zajímavá zkušenost, mně se stala dost podobná věc. Do mističky s epoxidem jsem stříkačkou opatrně přidával tužidlo. Stříkačka jde ztuha, ale poslední 2mm je rozšířená, jak je v ní "zaparkován" píst - jak to poskočilo, tužidlo mi stříklo do oka. Asi ne tolik, jako tobě (navíc to byla obyč 1200), ale štípání jsem si užil dost. Propláchl jsem, nakapal nějaký kapky a pokračoval v práci:)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 16:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2011
Příspěvky: 518
Bydliště: Cheb
Obrázky: 5
Jo takovej Aceton to je jiný kafe sice to stačí jen vypláchnout ale děsně to pálí, to se pak honem rychle hledá voda.

_________________
Jsi druhý, prohráls... http://www.rc.hys.cz/
Graupner MC-15, Alien fm. Svor, Piper L4


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
Kluci já měl v oku snad vše možnýho - od vápna a omítky přez kyseliny ,louhy i ředidla. Nejhorší bolest byla asi Toluen. To jsem se fakt málem potentoval. Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 17:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
O důvod navíc proč nepoužívat na dávkování inj. stříkačku, ale dig. mikrováhu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
dudaj píše:
O důvod navíc proč nepoužívat na dávkování inj. stříkačku, ale dig. mikrováhu.

Autor příspěvku píše, že mu to stříklo při míchání, takže by ani ta váha nepomohla. Brýle jsou to pravé ořechové. Nikdo z nás nevyhrál oči v loterii :wink: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Není to uplně modelářské, ale v práci jsem opravoval vstřikovače na motoru a měl odpojené palivové vedeni benzín.
Vrtam se v motoru, přišel kolega a otočil klíčem v zapalování.
Začala tlačit pumpa a bylo to jako by mi někdo z 30cm stříkal do očí zahradní hadicí akorát to byl benzín.
Tak to byl taky mazec ted už raději odpojuji baterku.
Z modelařiny zatím nic vážného. Jinak taky vážim, stříkačky jsou zrádný.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 17:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
TomasC píše:
Při míchání mi nepatrně epoxidu stříklo do pravého oka.
Viem si predstaviť aké je to nepríjemné a hlavne nebezpečné, ale 285 miešam veľmi často a neviem si predstaviť ako sa ti podarilo prsknúť si to do oka. To si miešal nejakým motorizovaným miešadlom? Ručne v kelímku drevenou špachtličkou sa to snáď ani nedá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 17:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
dudaj píše:
O důvod navíc proč nepoužívat na dávkování inj. stříkačku, ale dig. mikrováhu.

... je vidět že si zkušený praktik. :wink:
Pozn. ty nemáš hlavu a ruce , aby si při vytlačování čehokoli ze stříkačky zakryl rukou kelímek a nekoukal se do něj z blízka?? :(

Nepoužívat ten šišoid na konci těla ke koordinaci svých rukou a jiných částí člověka se občas nevyplácí (mám to na sobě ověřeno).

Pro ilustraci uvedu příklad z normální laminační výroby, kde se lepidlo z důvodů míchání větších objemů opravdu váží. Míchá se obvykle strojově (vrtačkou ve stojanu) a to taky není sranda když zakončení těla je mimo provoz.
Měl jsem v práci chlapa,který z mě neznámých důvodů ,přenášel přes dílnu otevřený plastový kanystr s tužidlem T 285.
Těch 10kg byla pro něj nesmírná zátěž a když kanystr pokládal na podlahu ,tak s nim švihl o zem a současně se předklonil .... najednoou byl modrej jako Šmoula.
Strávil jsem s nim celý den na očním v Litomyšli. Poté jsem ho se zavázanýma očima odvezl domů ( domácí léčení). Chlap se na pracoviště již nikdy nevrátil...
veka1


Naposledy upravil veka1 dne pon 22.10.2012 17:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 17:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
ondra1402 píše:
Zajímavá zkušenost, mně se stala dost podobná věc. Do mističky s epoxidem jsem stříkačkou opatrně přidával tužidlo. Stříkačka jde ztuha, ale poslední 2mm je rozšířená, jak je v ní "zaparkován" píst - jak to poskočilo, tužidlo mi stříklo do oka. Asi ne tolik, jako tobě (navíc to byla obyč 1200), ale štípání jsem si užil dost. Propláchl jsem, nakapal nějaký kapky a pokračoval v práci:)



Tohle řekl kolega přesně: Prohlubeň v pryskyřici se zachová jako parabolické zrcadlo-pošle tužidlo přímo do ohniska...a tam je oko...Stalo se již víckrát...
Ještě jsem si z kolegy pak dělali srandu, jestli tu pryskyřici "zpracoval"....CHS epoxy byl drahý-kilovka stála asi 100Kčs :-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 18:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Nejhorší by byl asi vteřiňák - už vám asi každýmu přišly výpary do oka, když jste lepili větší plochu... Nedovedu si představit tekutý CA přímo do oka - asi by povolily svěrače 8O

Jak člověl časem moudří, horší se mu zrak, takže pomalu začne nosit dioptrické brýle - a to je jejich jediná výhoda, že i chrání před vniknutím šmejdu do očí :?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 242
Bydliště: Hradec Králové, CZ
Mě jednou stříknul benzím s olejem (do 2T) do oka při čištění karburátoru. Vypláchl jsem, chvilku to trochu štípalo ale vidím dodnes :D

_________________
Letuschopno: Diablotin 8,5 ccm, Mig 7 (EPA kombat)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
prosimtě, kde si koupil ty brejle ? musim si je už taky pořídit, měl sem jedny bezpečnostní ale ty už se nedají použít jak sou poškrábaný, ono to není fakt legrace, naposledy sem to málem koupil do oka když mi prasknul malej kotouček v dremlu a nebylo to příjemný ... náhoda jak blbec ...

jinak opravdu oceˇnuji že si se podělil o zkušenosti, taky už mi 285 ka párkrát cákla do obličeje ale naštestí nikdy do oka ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
http://www.oopp.cz/stranky.php?pg=47

koukám že i v praze se dají sehnat ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lidské oko X epoxid
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2012 19:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2011
Příspěvky: 518
Bydliště: Cheb
Obrázky: 5
Já myslel že metyl je na pití ne na oči

_________________
Jsi druhý, prohráls... http://www.rc.hys.cz/
Graupner MC-15, Alien fm. Svor, Piper L4


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz