Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Subforum Výběr vysílače
Anketa končí za pát 26.10.2012 9:39
ANO 78%  78%  [ 54 ]
NE 22%  22%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 69
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 13:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
scarabeus píše:
Pokud budou tato kriteria splnena, budeme usetreni spousty dotazu od totalnich novacku.

Tak to jsi fakt optimista. Pár hodin po uveřejnění této "kuchařky" se objeví v seznamu nejnovějších vláken téma "Pomóóóc" a v něm bude prosba: "Mohli byste mi poradit, jakou si mám koupit vysílačku?" :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Možná by nebyla špatná nějaká tabulka, kde by ve sloupcích byly požadované funkčnosti a
v řádcích přesně značka a typ vysílače. A jen by se zatrhávalo jestli ten vysílač tuto funkčnost má.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 16:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
semi píše:
Možná by nebyla špatná nějaká tabulka, kde by ve sloupcích byly požadované funkčnosti a
v řádcích přesně značka a typ vysílače. A jen by se zatrhávalo jestli ten vysílač tuto funkčnost má.



Zapomeň na to. Taková snaha už tu byla a projekt umřel na nedostatek informací a nemožnost je získat. Těch rádií je zkrátka strašně moc a neexistuje člověk, který by je všechna znal a mohl porovnat.

To, že se někde zaškrtne "má stopky" je k ničemu, protože to ještě nic neříká o tom, jak a k čemu se dají použít. A tak je to se vším.

Pokud někdo chce porovnat vysílače, tak platí jedině stáhnout si jejich manuály a provnat je krok po kroku mezi sebou a s vlastními požadavky. A až v případě nejasných detailů se začít ptát na konkrétní věci uživatelů konkrétního rádia.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 16:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
cilek píše:
scarabeus píše:
Pokud budou tato kriteria splnena, budeme usetreni spousty dotazu od totalnich novacku.

Tak to jsi fakt optimista. Pár hodin po uveřejnění této "kuchařky" se objeví v seznamu nejnovějších vláken téma "Pomóóóc" a v něm bude prosba: "Mohli byste mi poradit, jakou si mám koupit vysílačku?" :wink:


Uz jsem to zazil a vim, ze to funguje. Ne silene skvele, ale usnadnuje to praci moderatorum.

Jaky napad prineses do teto diskuze ty?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 17:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Skor som za, pretoze:
a, nic moc to nestoji, a zaciatocnici sa aspon budu mat kde pytat. A ti, ktorych to rozculuje, tam nemusia chodit :D
b, odkedy ma TG9x samostatne subforum, uz tam nie je taky flame 8) , toz by to mozno prospelo aj tomuto typu otazok

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
zdzd píše:
semi píše:
Možná by nebyla špatná nějaká tabulka, kde by ve sloupcích byly požadované funkčnosti a
v řádcích přesně značka a typ vysílače. A jen by se zatrhávalo jestli ten vysílač tuto funkčnost má.



Zapomeň na to. Taková snaha už tu byla a projekt umřel na nedostatek informací a nemožnost je získat. Těch rádií je zkrátka strašně moc a neexistuje člověk, který by je všechna znal a mohl porovnat.

To, že se někde zaškrtne "má stopky" je k ničemu, protože to ještě nic neříká o tom, jak a k čemu se dají použít. A tak je to se vším.

Pokud někdo chce porovnat vysílače, tak platí jedině stáhnout si jejich manuály a provnat je krok po kroku mezi sebou a s vlastními požadavky. A až v případě nejasných detailů se začít ptát na konkrétní věci uživatelů konkrétního rádia.

No je to náročné, to je fakt. Např. já jsem málem jsem koupil Dx7, ale náhodou jsem někde hluboko v příspěvcích našel, že nemá stopky. Do té tabulky by přispívali uživatelé, kteří tu vysílačku mají. Něco jako wikipedie, kde by se zadávaly funkčnosti a jejich popis ze života ne z manuálu.

Ještě pozn. Např moderátor by stanovil nějakou funkčnost (podle vlastních zkušeností nebo příspěvků) a lidi co tu vysílačku mají by tu funkčnost popsali jak ji splňuje jejich vysílačka.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 18:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 900
Bydliště: Praha 8 Kobylisy
Semi bylo by to kničemu... Dx7 stopky má! Takže by se to zaškrtlo... i časovač Akorát nejsou na plynu, což je problém, který by ti ta tabulka už něřekla...

_________________
"Šmirgl to jistí!"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 18:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Prosim o doplneni ankety

a) zalozit
b) nezalozit

c) je mi to srdecne fuk, veselo muze byt vsude

:-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 18:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Hlasoval jsem ano (aby moderátoři měli dotazy kam přesouvat), ale jinak mi je to fuk.

Fórum prohlížím výhradně přes Zobrazit nové příspěvky a tak jediné rozumné zdůvodnění vidím v zařazení pro pozdější případné hledání. Otázkou je kolik lidí před napsáním dotazu něco hledá ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2009
Příspěvky: 1001
Bydliště: Vavřineč u Mělníka
Obrázky: 41
ahoj,jsem pro založení tohohle sub-fóra,nových pilotů bude stále dost,a dnešní mladí jsou líní jsi něco vyhledat,poradí jim kdo tomu rozumí a nebo aspoň tu snahu má,ať to mají pěkně pohromadě :P každý musel nějak začínat,já když si vzpomenu na jaké věci jsem se ptal tak se jim ani nedivím,v dnešní době je trh naplněn RC soupravami a těžko se vtom orientují :wink: Pavel.

_________________
no holt se učím,DX8,FASCINATION,Radian,


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 19:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 660
Bydliště: Sedlatice (Telč)
Murmandam píše:
výběr vysílače nakonec stejně vždy sklouzne k debatě "kdo ho má většího". Pokud subfóra, tak bych se přimluvil za subfóra dle výrobců, kde se budou řešit technické záležitosti a programování)



Přimlouval bych se za tuto alternativu - rozdělení SubFora dle výrobců rádií.

_________________
Hitec Aurora 9
3DP mini, Loop a další


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2012 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
scarabeus píše:
Jaky napad prineses do teto diskuze ty?


Svůj nápad už jsem přinesl tím, že jsem hlasoval NE. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2012 14:12 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
pár poznámek:

anketa poběží do pátku, pak se uvidí

jsou tu dvě volby, ANO, NE, protože ty jsou podstatné

Rozdělení vysílačů na značky je možná zajímavé, ale jaké: robbe-futaba, graupner, hitec, jr-spektrum, jeti, ostatní?? Kdo bude dělat v sekcích moderátory??
Myslím, že to s dalším rozvojem serveru stejně přijde, ale teď toho není ještě tolik.

názor <> (není stejný) nápad


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2012 14:31 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Ak to už idete deliť , tak by som navrhoval nejaký systém, tu je jedna z možností:

1. "modelárske vysielače"
1.0 "výber vysielača + rozcestník"
1.0.1 "Akú vysielačkú kúpiť?" /tam dať status "dôležité" aby to bolo furt navrchu, vložiť tam nejaký článok laicky napísaný + odkazy na konkrétne subfóra: 1.1, 1.2, 1.3, ..........., využiť aj nejaké farby a túto tému uzamknúť...
1.0.2 - 1.0.X - bežné témy začiatočných zúfalcov, ktorí nevedia čo kde príde + do tejto časti presúvať všeobecné príspevky
1.1 "ROBBE-FUTABA"
1.2 "SPECTRUM"
1.3 "HITEC"
1.4 "MULTIPLEX"
.
.
.
.
PS: hlasoval som za "nedeliť" ale ak už by som sa mal rozhodnúť "ako to rozdeliť" navrhujem to trochu podrobnejšie, kde v úvode by bol iba 1 topic a pod nim následné podrobnejšie subfórum

Vlastne tá úroveň 1.0.1 - 1.0.X by boli tie opakujúce sa otázky nových užívateľov, s tým, že na začiatku by bol nejaký článoček s konkrétnymi odkazmi na podružné SUBfóra, a 1.1 - 1.X to by už bolo pridané nad rámec tejto ankety, kde by sa presunuli konkrétne otázky majiteľov týchto vysielačiek...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz