Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 8:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 297
Bydliště: Louny
.....no, napájení se vytáhne normálně...Ale signál gyra by byl asi velký problém....Napadá mne jediné řešení: Jiný přijímač (a tedy i vysílač) a samostatné gyro. Jinak je to asi v rovině teoretizování u láhve rumu....

_________________
RadiomasterTX16S, V 911, V 939, V912, Eachine E160


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 11:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2010
Příspěvky: 139
Bydliště: Brno_CZ
Hahahaha, nakonec zjistis, ze z puvodni heliny zustaly dva plasty a kus plechu, to uz hadam je lepsi koupit kit 450 a dosypat si to tam vsecko sam:).
Kdyz dodas (treba oloveny) zavazicka pred padla tak se uzasne zklidni a pro zacatek taky super vecicka, a o level vys:).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2012 18:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2012
Příspěvky: 102
Bydliště: Ostrava
Signal z gyra by samozrejme vytahnout sel. Udelal by jsi to stejne jako kdyz se predelava zadek na stridak. Signal vezmez z toho fetu, ktery ridi ten motor. Akorat potrebujes nejaky prevodnik z PWM na signal kteremu rozumi servo. Kazdopadne si myslim ze by to byla zbytecne slozita predelavka. Lepsi mi ten zadek prijde s DD stridakem.

_________________
Mini Titan E325 > PROTOS 500 FBL > Mini PROTOS FBL 6s, Chase 360 6s <
FrSky Taranis X9D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2012 22:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec Králové - Hubíles
Asi máte všichni pravdu nevyplatí se to a hlavně mi pomohla ta lavev rumu :D k F 45 přibyl starší brácha a to E-Sky Belt CP V2,koupil jsem ho od jednoho vrtulníkáře co přešel na T-Rexe 450E,mašina je nebořená má novou baterku a silnější stříďák+vysílač a profi nábíječ a to celé+ještě hl.jedny listy a kratší flybar se zaoblenýma pádlama(nevím k čemu to bude ale asi to je to lepší než origo) nechal mi to za 3500,- Teď počkám na jaro až bude klidnější počasí a pujdu pozkoušet 6ti kanál :) ale mám z něho strach,nějaké rady než stím začnu,krom phoenixu???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: úte 04.02.2014 18:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.2.2014
Příspěvky: 1
Zdravím páni

tak mám podobný problém asi po mesiaci používania cca 20 letov mi prestal reagovať vrtulník... po zapojení baterky serva bzučí aj fungujú ale hlavný rotor sa ani za boha nerozbehne ...myslel som si že je to asi hlavný motor ale kamarát má rovnaký vrtulník a ked zapojím moje káble od motorov na jeho dosku tak všetko ide a ked ich zapnem zas na moju tak ani ťuk myslíte si že je zlá doska...ešte dodám že vo vysielači chyba nebude lebo naparujem sa cez moju na jeho heli a lietam v pohode a ked skúšam moju tak nič. diodka doblíká ale na heline stále bliká...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2014 15:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
kdyby chtel nekdo F-45 se stridakem tak prodam...nebo i jen samotnej stridak+regl+pastorek......kdyztak sz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pon 16.02.2015 16:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.2.2015
Příspěvky: 6
Bydliště: Trutnov
Zdravím pánové. Mám takovej problém, kterej se trochu podobá tomu předchozímu, ale není to uplně to samé. Stalo se mi to, že jsem lítat a z ničeho nic, ve vzdálenosti asi 10m ode mě, po cca minutě letu vrtulník přestal reagovat a spadnul. Když jsem k němu došel, blikala kontrolka jako když nemá signál, tak jsem ho vypnul, zkontroloval, jestli je všechno v pohodě a znova zapnul, ale už se nechtěl za boha spárovat s vysílačem, vzal jsem ho teda domu, opět to zkoušel a nic, tak jsem vyměnil baterku, kterou mám náhradní a taky nic. Pak asi po dvacátym pokusu se chytil a spároval se, vtule se normálně roztočili, lítal asi minutu a zase spadnul s tim že nemá signál. Tak jsem to definitivně zabalil, než se těma pádama rozbije uplně vzal ho domu a postavil na poličku nechal obě baterky dobít. Když se baterky dobily, tak jsem to s obouma zkoušel večer jentak na poličce vypínat a zapínat a pokaždé z asi 20ti pokusů se spároval hned. Dneska jsem ho teda vzal znova ven na jiný místo a opět to samé po cca minutě letu pád(držel jsem ho jen lehce nad zemí, takže nic hroznýho), vyměnil jsem baterku a zase chvíli šel a pak zase pád, tak jsem to zabalil opět a vzal ho domu, tady jsem to s tou samou nedobitou baterkou zkusil jentak na zemi v obýváku a hned se spároval, vrtule se normálně točí, serva běhají. Tak už jsem z toho trochu zoufalej ,mám pocit, že si vrtulník asi začal žít svým životem, nebo co. Nevíte někdo náhodou kde by mohl být zakopanej pes? Napadl mě jen problém s hlavní deskou. Vrťas už pěknejch pár ran koupil, to nepopírám, je to můj de facto první vrtulník(když nepočítám malej tříkanálovej koaxiál) ale pořídil jsem ho právě na doporučení známýho modeláře, s tim ,že je dosti odolnej, což se do týhle chvíle potvrzovalo. Mám ho něco málo přes měsíc, tak předem všem díky za rady 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pon 16.02.2015 19:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
videl bych to na desku.....asi nejaky spatny spoj u nejake soucastky.....tezko rict....jedine vyzkouset jinou desku.....a pokud je to elektonika tak ihned poslat na reklamaci......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pon 16.02.2015 20:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.2.2015
Příspěvky: 6
Bydliště: Trutnov
Tak jsem tu desku pořádně prohlídnul a porovnával s obrázkama dostupnýma na webu(bohužel druhou fyzicky nemám) a přišel jsem nejspíš na to kde je problém. To místo na přiloženym obrázku označený červenym kroužkem(tušim přijímač signálu) na fotkách nových desek vypadá jinak, je obalenej jakýmsi plechem a plastem. Tušim, že se to při nějakym pádu mohlo ulomit. Asi objednám tu desku a uvidim. S reklamací to kdyžtak zkusim, je teda už omlácenej ze všech stran, mimo jiné kvůli těm pádům po ztrátě signálu, tak uvidim jak moc prodejce bude solidní...


Přílohy:
IMG_20150216_180406.jpg
IMG_20150216_180406.jpg
[ 61.23 KiB | Zobrazeno 3705 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pon 16.02.2015 21:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 160
Bydliště: Nové Město na Mor.
Tak zrovna ta oznacena soucastka je gyro a ridi ocasni vrtulku... A s prijmem signalu nema nic spolecneho... Ale videl bych to na vymenu desky a uvidis...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pon 16.02.2015 21:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.2.2015
Příspěvky: 6
Bydliště: Trutnov
díky za upřesnění, jak jsem psal je to můj první větší vrtulník, navíc elektronika není zrovna můj šálek čaje :D Spíš mě ten díl zaujal, že je na něm vidět, jako by bylo něco ulomenýho a i na fotkách nových jednotek pro mojí verzi to vypadá trochu jinak. No zkusim to a uvidim...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: ned 09.08.2015 11:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2015
Příspěvky: 1
Ahoj. Mám taky problém a nedaří se mi ho vyřešit. Po zapojení baterie mi ihned jedno servo ihned vyjede uplně nahoru, možná když by tam nebylo táhlo, tak se snad otočí i dokola. Už se s tím někdo setkal? Díky za případnou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2015 12:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.8.2013
Příspěvky: 12
jardavano píše:
Ahoj. Mám taky problém a nedaří se mi ho vyřešit. Po zapojení baterie mi ihned jedno servo ihned vyjede uplně nahoru, možná když by tam nebylo táhlo, tak se snad otočí i dokola. Už se s tím někdo setkal? Díky za případnou radu.


Prohod serva mezi sebou (bacha na stejne poradi vodicu abys neotocil nahodou konektor). Kdyz to same udela i to druhe, tak je to deska, kdyz ne vymenit servo. Obcas se u tehle plastacku strhnou zoubky u prevodu a pak to preskakuje.

litat a nepadat!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: MJX-F45 přijimač, co kam zapojit
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2015 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Zdravim, promiňte mi triviální dotaz.
Nehodlám lítat s vrtulníkem, ale dostala se mi do ruky elektronika s tohoto vrtulníku, snad jedna z prvních verzí.(gyro je oddělané)
Chci to použít na ovládání lodě. "Přijimač" se normálně spáruje, serva fungují, takže potud vše ok. Vidím sice jakousi vzájemnou vazbu mezi nimi, ale to není pro mě na závadu.
Otázka zní, jaký je asi dosah tohoto zařízení, vzhledem k tomu, že s vrtulníkem se asi nepočítá létat na velkou vzdálenos, ale hlavně jsem nenašel na desce nic, co by se podobalo anténě??

Z jednnoho vývodu pro serva mohu ovládat regl pro jakýkoliv motor, to je také v pořádku (nutno odpojit +bec z reglu, jinak jsem jeden regl hned odpálil po připojení baterie do elektroniky vrtulníku a tu podobnou do reglu) Pak to funguje jak má.

Další otázka je, "co" to leze za ovládané regulované napětí na bílý 2-pin.konektor, takový ten největší hned vedle té velké diody?
Předpokládám, že je to napájení zadní vrtulky, ....nebo hlavního motoru ??? Nevím totiž, zda má vrtulník v útrobách regl pro hlavní motor,
nebo je tento hl.motor napájený přímo z desky. V této souvislosti bych potřeboval vědět, jakým proudem lze tento vývod namáhat. Pokud by to byl vývod pro hlavní motor, tak jistě několik A , kolem +-7 A když to má vylítat baterku 1,5 Ah za asi 0,2 hod. (velký odhad)
Pokud by to byl vývod pro zadní motorek, pak počítám by bylo možné zatížení podstatně menší. (kolem 2-3 A ??)

No a pak zbývají na desce ještě dva bílé konektory, jeden 2-pin a jeden uplně malinkej 3-pin. Nemyslím, že by byly pro mě použitelné, ale pro zajímavost bych rád věděl, na co jsou...

Velice děkuji za odpověď - rakos :idea:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX-F45 přijimač, co kam zapojit
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2015 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
:lol: tak jsem to konečně vyguglil na obrázkách .... je to silový vývod pro ss motor, takže se dá čekat zatižitelnost min. 5 A .... snad :)

otázkou i nadále zústává, jaký lze čekat dosah. Nooo, to se nakonec může vyzkoušet v terénu - teda né na vodě už, ale hezky si to

odkrokovat od nějakého signálního světla... :wink: ták děkuji za spolupráci :mrgreen:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz