Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 7:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2012
Příspěvky: 33
Tak vcera Toro900 zaletnute akorat jsem zjistil ze bude potreba udelat par uprav.Muze nekdo hodit fotku zespod jak ma vyresene kabely k motoru od regulatoru a k baterce aby nebyly jen tak na volno?!Druha vec co me zajima jak nejlip umistit prijimac?Mam OrangeRX 610 bez satelitu a nejsem si jist jak ho nejlip umistit tak aby mel co nejlepsi dosah.
A posledni vec,jak mate vyztuzeny trup u tora?Pri jednom nepoveden startu a "zapichnuti" predkem do pole mi baterka urvala pul trupu (mam tam zippy 2200mAh 3S1) teziste naprosto presne 190mm tak ji nechci moc menit za mensi a lehci.
Ja trup na doporuceni vyztuzil uhlikovyma paskama,ale asi malo.
Poradte nekdo jak na to :-)
Jinak po easy gliderovi takove trocha rychlejsi politani,ale fajneeee

_________________
TORO900 a ELITE od VA models, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
V originále je vyztužení režnou nití. Ja použil ty uhlíkový pásky a úplně vpředu zapustil dvě uhlíkový kulatiny 2mm z křídla dolů do trupu. Navíc mám na předku trupu pěnový nárazník :-) Jinak brácha omotal trup skelnou páskou.

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 19:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.6.2005
Příspěvky: 172
mam to zpevnene jen tim laminatem co k tomu byl , zapichl jsem ho do kridla a drzi to paradne. Akorat jsem to cely jeste prelepil sklolaminatovou paskou . Mam ale jiny problem. pri plnem plynu ukrutne rychle stoupa nahoru a to jsem zkousel motor potlacit (nahore jsem ho podlozil dvouma matkama aby smeroval dolu ale stejne to nepomohlo) mate nejake reseni?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Zkoušels dive test? Bez motoru se rozleť střemhlav a pusť kniply. Samokřídlo by se mělo samo srovnat do horizontálu. Ne moc rychle, ani pomalu. Jestli ti na plnej kotel stoupá, máš ho možná krapet víc přitažený.

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 22:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.6.2005
Příspěvky: 172
pokud dam kotel dolu, narovna se, malinko zhoupne a pokracuje pomalu v klesani srovnane. Prinejhorsim pouziju mix vejskovky s motorem. ale nikdy sem to nezkousel trak se mi do toho moc nechcew:D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 20:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.6.2005
Příspěvky: 172
Vyreseno, nakonec jsem dopredu pridal 10g zavazi a uz je to v poradku:) Ono to ma teziste v rozmezi tusim cca 1,5cm.. Tak jsem to dal na to co nejvic dopredu a uz se to chova lepe
a musim rict ze i s 2S baterii to leti cca 20 min (plny plyn pro vystoupani a pak trochu plynu na blbnuti


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2012 7:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Toro 900 byla dobrá volba chlape! Včera jsem létal s Torem s GoPro a pak se Xenem bez kamery. Toro i přes nesenou zátěž bylo hodnější! Xeno zase lépe klouže a létá rychleji.

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2012 18:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.6.2005
Příspěvky: 172
me nadseni stale neopada:D dnes jsem zavesil toro 2x na strom:D poprve to odnesl jen drzak tahel na elevonu , ten se ale zalepil vterinakem a behem 2 minut jsem byl znovu ve vzduchu. Podruhe se letadlu nic nestalo. :) Vsem kdo vahaj, doporucuju:D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2012 21:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2012
Příspěvky: 33
Taky přidám trochu do mlýna. Za minulej víkend a týden s Torem nálítáno tak 2-3 hodiny, furt si na to zvykám,ale ten pocit dám plnej a tradááá ono vystřelí a ten zvuk k tomu :P . Na 3S 2200mAh baterku polétání tak 20 minut. Furt je ještě co zdokonalovat. Už jsem rozsekal 2 vrtule. Jednou chyba při přistání, škrtla si o asfalt a po druhé takové tvrdčí a kousek se ji uštípl. Jinak musím uznat, fakt je to návykové. Do auta se to vleze parádně a ty letový vlastnosti taky super. Jen mě trošku vadí jedna věc, výchylky na křidýlkách mám nastaveny dle návodu a zdá se mi že při přitažení výškovky to "toši" větší oblouk než opačně, když klesám. Je to chyba nastavení nebo co to může být? I lítání v trošku silnějším větru vpohodě, to EGe by byl už na maděru... tedo on je, ale chybou elektroniky.

Takže můj závěr?Vůbec nelituju že sem do TORA šel :mrgreen: :evil:

_________________
TORO900 a ELITE od VA models, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2012 21:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.6.2005
Příspěvky: 172
muzes mi vyfotit jak si tam narval baterku 2200mah?:D a kolik ma ta tvoje vahu? vychylky podle navodu jsem zrusil a udelal je podle sebe . Je to jeste vetsi masakr. a prulety pul metru nad zemi kdy vrtule jeci a toro leti jak splaseny, pritahnes a vystreli nahoru... brutalni:D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 1:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2010
Příspěvky: 1012
20 min lítá i swift 2 na 1.3 baterku. Co tam máš za motorizaci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 7:11 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2012
Příspěvky: 33
Fotku jak tam mam uchycenou baterku sem hodim odpoledne.Jinak motor je tam od satria.cz BMA2217-6 1500kv a vrtule 7x4 regl nejakej 30A.
Ta baterka je tam docela natesno.Uz jsem uvazoval ze tam dam treba 1800mAh 3s a trochu upravim loze,ale to bych zas musel zadek dovazovat.No uvidime?
A nebo dat vetsi baterku (kapacitou) ale 2s?Cas letu by mel byt prece tak nejak stejny,ale na memsi vykon ne?I tak mi Toro prijde na plnej plyn jako docela raketaaa

Tak tady je odkaz na galerii na rajčeti, jak tam vejde baterka Zippy flightmax 2200mAh 3S.
http://sandman21.rajce.idnes.cz/TORO_900_a_DX6i

_________________
TORO900 a ELITE od VA models, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2010
Příspěvky: 706
Bydliště: Hlučín
Taky jsem zacal na Toru a DX6i a je to fakt dobry stroj. Uz jsem to i pri blbnuti zapich kolmo do pole pod plynem, naprasklo cele kridlo , uhliky to podrzely, predek je uz hoodne nacaty a hoodne lepeny a stale to v pohode lita. Akorat elevony jsou uz na paskach, pac uz vubec nedrzely a stale lita :). Ted jsem na to navesil LED pasky a docela sranda.

_________________
E-Maxx, Frsky Taranis, 90 Toro, 150 FPV a 200 SOPTIK a ruzne mikropoletuchy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 7:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2012
Příspěvky: 33
Jo jo je to slusnej stroj!Puvodne jsem si rikal,jestli to neni male...proti rozpeti 1.8m u easyglidera ale neni,je to myslim tak akorat.Zataci to jsk cert a pri vetsim plynu mam kolikrat strach,aby vse zustalo vlivem pusobeni sil na svem miste.Ted se mi to podarilo taky trochu mrsknout o zem,ale to bylo tim ze docela dost foukalo a jak mi to vzal poryv vetru tak jsem uz nebyl presne schopen urcit smer a jaky zvolit natoceni tak jsem to radeji pustil bez plynu k zemi.Zadne skody,jen vyskocila baterka a bylo potreba dolepit jedno "ucho".Jinak jsem max spokojeny.
Tobe drzim palce pri stavbe mega kridla jak resis v jinem vlakne.Snad to bude hezky litat?! :-)

_________________
TORO900 a ELITE od VA models, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2012 6:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2012
Příspěvky: 652
Bydliště: Pardubice, HK, Plzeň
Obrázky: 37
Už jsem to dal i do jiného vlákna, ale nedá mi to, tady se probírají samokřídla a tohle bylo čistě samokřídlé létání 8)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz