Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: sob 29.12.2012 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
To občasné zakolísání, to tam mám asi taky, ale není to nic drastického.
Když by nedopadla reklamce (teď jsou svátky, takže se nikde nevrtí), tak mám už také nakreslený excentr.
Bohužel nemám ani soustruh, ani materiál, ale po svátcích by mi to mohli vyrobit kluci v práci.
S pootočením protizávaží myslím netřeba experimentovat. Ale přemýšlel jsem o velikosti (hmotnosti) protizávaží. Výpočty už dávno nedávám. Vyjdu z současné velikosti a buďto bude vibrovat nebo nebude.

Každopádně, dám vědět, jak jsem dopadl s reklamací.
S odmítnutím vlivem neodborného zásahu jsem smířen, ale pokud jsou solidní, tak odšroubování tří vrutů a dvou šroubů za neodborný zásah brát nebudou.
Uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2013 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
"Ticcino píše: Díl s extentrem má křivě vrtanou díru, kterou se to nasazuje na hřídel motoru. To (krom toho, že to brutálně namáhá ložiska) má za následek, že spodní rameno je "vikláno" -> rozkmit." u mňa bola diera navrtaná, a potom z trnom pretiahnutá, dôvod diera nie je kruhová

Excenter aj keď bude mať vyuhlovanú dieru, má rameno minimalný rozkmiť :lol: lebo pri pohybe ramena bez excentru tiež robí rozkmit do boku, neriešim :wink: je to spotrebný tovar a za tie peniaze to nikto lepšie nevyrobí ani doma, ak chce niekto kvalitu tak nech sa pozrie na kategoriu od 150€ vyššie. :wink: je to na modelarčenie, a nie na presnú strojnú výrobu kde sa ide na tisícini, tam by ma to sralo a riadne :!:
Nepresnosť môže byť aj na čape jedného z dvoch ramien s dierou čo má za následok, že rez nieje kolmí ale pod uhlom, to je asi tak všetko Keď tak porovnávam excenter na fotke od Ticcino, tak tam vidím rozdiel vo výrobe, my čo máme minuloročnú seriu sme asi na tom lepšie


Přílohy:
Poznámka: tu je odfotení excenter z pohľadom na dieru, čo mám ja v excentri, a ako to meral Ticcino z vrtakom, nepochopím pri takej diere, ja mam excenter OK
excenter.jpg
excenter.jpg
[ 23.2 KiB | Zobrazeno 3724 krát ]

Poznámka: robil som skúšky ako to odstrániť, a dosť zasadní vplyv ma aj nastavenie držiakov pilky, u mňa OK
držiak pilky 002.jpg
držiak pilky 002.jpg
[ 36.66 KiB | Zobrazeno 3705 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2013 14:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Ingwarr: Z tvojí fotky to není moc vidět, ale má tvůj excentr také to protizávaží? Mně to přijde, že nemá.
Tím protizávažím mám na mysli to červeně zvýrazněné viz model v příloze.

Jde mi to to, že mi kluci vyrobili excentr a je otázkou, zda-li se crcat ještě s protizávažím.


Přílohy:
Model.png
Model.png
[ 30.95 KiB | Zobrazeno 3644 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2013 15:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
tiež tam mám protizávažie, ja som fotil dieru aby bolo vidieť aký ma tvar tá diera v mojom excentri a ešte je priechodná, čo na vašom excentri nieje, ten váš excenter by šiel opravit, stačilo by stočiť z čela kde sa prichytáva ojnica, ale záleži ako je zas navrtaná diera zo závitom pre ojnicu, jednoduchá oprava ak je po ruke sústruh :wink: bez nutnosti robiť nový excenter

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2013 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
ingwarr píše:
ten váš excenter by šiel opravit, stačilo by stočiť z čela kde sa prichytáva ojnica, ale záleži ako je zas navrtaná diera zo závitom pre ojnicu,


O tom jsem také přemýšlel. Prostě jen stočit to čelo.
Bohužel osa díry se závitem pro ojnici není rovnoběžná s osou pro hřídel motoru, takže by to bylo z bláta do louže.

No, každopádně excentr mám vyrobený nový. Dnes ho zkusím a pokud se osvědčí, nechám na něj zítra přivařit protizávaží.

Jinak reklamace v německu stále běží...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2013 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Jo a ještě k tomu protizávaží... furt mi to nedá spát...
Kdybych já vůl dával ve škole pozor a nechlastal furt.
Mi to protizávaží přijde strašně malinkatý. Jakoby mělo kompenzovat jen to, že na druhém konci je přidělaná ojnice. Ale to, že to celé pohání ještě obrovské rameno pily, to už se nějak neuvažuje.
Ale budiž. Zjednodušeně, rotuje půlka ojnice a to je kompenzováno protizávažím.
Z pohledu statiky a statického vyvážení dejme tomu v pořádku.

Jenže nějak nechápu, proč je to protizávaží na jednom čele, když ojnice je přidělaná na druhém čele.
Tam pak zákonitě musejí vznikat dynamické síly a vibrovat to musí, i kdyby nechtělo. Je to tak?

Edit: Ono to protizávaží nemůže být nikde jinde než tam, kde zrovna je, protože jinde na něj není místo. Byla by tam kolize s ramenem pily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2013 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Provedl jsem zkoušku s novým excentrem.
Stejně jako v případě kolegy výše, rozkmit zmizel, chodí to pěkně.
Jelikož na tom ale ještě nemám navařené protizávaží, tak to vibruje. Zhruba od 1/4 rozsahu otáček.
Takže zítra doděláme a hotovo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2013 1:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Ahoj,

tak konečně mi v nástrojárně dodělali excentr. Chtěl jsem po nich, aby k nově udělanému válečku jen přivařili kus plechu, ale to nechtěli, že to udělají pěkný.
Tak udělali. Frézovanej/soustruženej monolyt. Chodí to s ním pěkně, bez rozkmitu.
Vibrace taky zmizely.

Ale objevila se jiná závada, a to již zmiňované kolísání otáček.
No, ono to není ani tak kolísání, jako občasné "vystřelení" asi jako když střílí starej spalovací motor.
Dělá to jen při běhu na prázdno. Když je to v zátěži (stačí rameno trošku přidržet rukou), tak to šlape bezchybně. Řešením by bylo přidání tažné pružiny mezi spodní rameno a rám pily.
Možná by se ještě dal doladit nevývažek, který na to taktéž může mít vliv.
A nebo je chyba v elektronice která řídí motor.
Nevím. Jelikož se mi ale před pár hodinami ozvali ze servisu, že pilu komplet vymění, tak se tím nebudu zabývat.

Až mi dorazí nový kousek, tak se ozvu. Nový excentr si zatím nechávám pro případ že by nová pila zase blbla.
Pokud by neblbla, tak excentr bude k mání řekněme za kilčo. Mě nestál nic, ale prachy dám klukům na nástrojárnu, když se s tím tak crcali.


Přílohy:
Replika_resize.jpg
Replika_resize.jpg
[ 77.87 KiB | Zobrazeno 3528 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: úte 29.10.2013 9:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Táborsko
Prosím, nemáte odkaz na nějaké jemnější listy? Jaké používáte? Ty přiložené se mi zdají dost hrubé.
Děkuji všem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2014 23:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.1.2014
Příspěvky: 6
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Dekupírku proxxon D200 som si kúpila asi pred rokom, ale mávam problém že z vrchu je síce rez čistý,ale zo spodnej strany buď vytrháva drevo,alebo necháva 0,5cm dlhé vlásočnice nerobí to stále , ale väčšinou. pílim 3 a 8 mm preglejku topol a brezu. pláty mám proxon aj obyčajné aj s malým zubom aj väčším. minule mi to išlo čisto s dnes už som vyskúšala všetko a nič z toho nepomohlo. Tiež som včera skúsila ako vy píšete zlepiť dva 3 mm hrubé pláty, potrebovala som vypíliť kruhy , ale po treťom roztrhnutom pláte som to vzdala. Viem, že sa má tlačiť na základnu a nie na pílu, ale vtedy mi zase neberie. Nastavenie mám na najnižšiu dĺžku a pláty rozštikávam na polovicu, tak aby mi zuby pasovali. Píšem vám, či náhodou neviete poradiť. velmi by ste mi pomohli. Ďakujem za rady a ochotu. Veronika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 20:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.12.2016
Příspěvky: 1
Ahoj,
s odstupem 2let jsem take zakoupil tuhle pilku. Bohuzel se zda, ze jsem nemel uplne stastnou ruku.

Nejdrive se utrhl spodni uchyceni listu a pak se rozlomila matice pro nastaveni napnuti listu. To se mi podarilo opravit, ale narazil jsem na zasadni problem.

Kdyz rezu cokoliv, tak rez neni rovny. List neustale uhyba na obe strany a tudiz neni mozne udelat rovny rez. Zkousel jsem vice napnout pilovy list, ale pri vetsim napnuti se pilka uz nerozbehne (motor jen huci), jakoby nedokazala uz rozkmitat pilovy list. Rezani provadim velmi pomalu, abych na list moc netlacil.

Muze mi prosim nekdo poradit, co delam spatne?

Predem diky

MG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 19:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 43
Bydliště: Dubnica n/V
MildaGenius píše:
Ahoj,
s odstupem 2let jsem take zakoupil tuhle pilku. Bohuzel se zda, ze jsem nemel uplne stastnou ruku.

Nejdrive se utrhl spodni uchyceni listu a pak se rozlomila matice pro nastaveni napnuti listu. To se mi podarilo opravit, ale narazil jsem na zasadni problem.

Kdyz rezu cokoliv, tak rez neni rovny. List neustale uhyba na obe strany a tudiz neni mozne udelat rovny rez. Zkousel jsem vice napnout pilovy list, ale pri vetsim napnuti se pilka uz nerozbehne (motor jen huci), jakoby nedokazala uz rozkmitat pilovy list. Rezani provadim velmi pomalu, abych na list moc netlacil.

Muze mi prosim nekdo poradit, co delam spatne?

Predem diky

MG
Nakupuješ v Lidl smetisku. :lol:

_________________
FC16,FF9,Piper,Grunau baby,Slingsby,DH60 moth.MU13d3 1:4.Wilga.Slingsby t31 1:3.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 19:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 489
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Mám z Lidlu pár kousků nářadí a zatím spokojenost,ale základem všeho je si uvědomit na co je určené a kolik stálo .
Na hobby použití myslím stačí,přiznám že třeba lupenkovka mě neuchvátila a koupil jsem si Dremel ,ale je to každého volba,ale paušálně tvrdit ze je to shit není pravdivé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 21:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jaroash píše:
...Nakupuješ v Lidl smetisku. :lol:

No jak myslíš...
Zkus si přečíst tohle viewtopic.php?f=18&t=43729&p=1263366#p1263366

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupínková pila Parkside - Lidl
PříspěvekNapsal: ned 23.06.2019 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Potřeboval bych tip na vyzkoušenou dekupírku, nejlépe takovou, do které jdou upínat klasické pilky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz