Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2013 16:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2010
Příspěvky: 225
Sám se snažím nakupovat na modelářských bazarech, využívám tří, ale věřím že jsou i jiné.
Co myslíte, je jich dost? nebo málo?, jaké máte zkušenosti na jednotlivých bazarech.
Vyplatil se vám někdy obchod na těchto bazarech? stojí nákup za úsporu?
:roll:
Já sám jsem ušetřil celkem hodně a rozhodně se mi nákup starších věcí vyplatil hlavně na začátku, jak jste na tom vy?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2013 17:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
No mám špatnou zkušenost boužel. Inzerát většinou neodpovídá stavu dané věci :-( ale tím nechci říct že nejsou dobrý obchodnici, já měl smůlu a z bazaru už nic..

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2013 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
Z hlediska úspory času při stavbě i finančních prostředků mi vyhovovaly klasické "kamenné" bazary, kde bylo možné ihned posoudit stav modelu a buď koupit nebo ne. Bohužel, ani jeden z těchto bazarů už dnes neexistuje. Internetový bazar raději už ne - scházet se někde po parkovištích a tam zjistit, že prodávající zatajil v inzerátu, že model je po havárii, tak to mi za to nestojí.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2013 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Koupil jsem na bazaru Optik 6 2,4 (použité) i EasyGlider Pro (nové) - vše OK. Každý nákup je ale originální a trošku může být adrenalin. Moje zkušenost je 100% pozitivní. Jednalo se o w.modelbazar.cz

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2013 17:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2010
Příspěvky: 225
Buckeye-Blitz píše:
Z hlediska úspory času při stavbě i finančních prostředků mi vyhovovaly klasické "kamenné" bazary, kde bylo možné ihned posoudit stav modelu a buď koupit nebo ne. Bohužel, ani jeden z těchto bazarů už dnes neexistuje.


Jo, kamený bazar je problém, člověk musí levně nakoupit a v tu chvíli je u prodávajcího zloděj, pak musí rozumě prodat, a pak je pro kupujícího zloděj, tohle je nevděčná práce.
Náklady na takový bazar jsou velké a zboží do něj se těžko shání, navíc to většinou provozovali modeláři a z kolegiality nechtěli být drazí, což je pak ve finále dovedlo do krachu. Ale na nakupování určitě ideální, člověk si to prohlédl a věděl do čeho jde. Je smutné, že už nejsou a asi ani nebudou, tím se člověk asi neuživí.
V tomhle se mi líbí v Nesvačilech na předveď a prodej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2013 17:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 242
Bydliště: Hradec Králové, CZ
Kupoval jsem použité rádio (Optic 6 Sport + FrSky) a motor (ASP 8,5ccm). Oboje koupeno za slušnou cenu od slušných lidí a funguje to dobře.

_________________
Letuschopno: Diablotin 8,5 ccm, Mig 7 (EPA kombat)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2013 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Kupoval jsem více věcí na modelbazar.cz a je to určitě nejlepší místo, kde hledat modelářské inzeráty. Tak 50% věcí, které jsem koupil měly ale skryté vady, o kterých se majitelé "zapomněli" zmínit. Bazarové věci rozhodně nezavrhuju, ale už jsem se poučil a mám tyto zásady:

1. Vždy se nejdřív po telefonu domlouvám s prodávajícím. To byste netušili kolik zjistíte už z rozhovoru o solidnosti prodávajícího ;-)
2. Preventivně podezřívám prodávající, kteří nezveřejní telefon a v e-mailu nemají své jméno, ale nějaké to "xulh23@neco.cz"
3. Přes poštu kupuju jen věci, u kterých je velmi nepravděpodobné, že by měly vadu nebo je z fotky jasně vidět, že vadu nemají. Takových věcí je hodně málo;-)
4. Na ostatní se jedu podívat. Když se mi věc líbí a je mimo dosah, zamáčknu slzu a neberu. Naposledy jsem takhle jel z Prahy do Litoměřic abych zjistil, že prodávající prezentoval super fotky letadla, které mělo prasklé přepážky v křídle, poničený potah na spodku křídla a opravovaný trup po havárii.

Tak to je co mne k tomuto tématu napadá.

PS: Nejhorší je když člověk kupuje srdcem:-)

Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2013 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
V bazároch ani z druhej ruky som nikdy nič nekúpil a dúfam že ani nikdy nebudem musieť. A to z jednoduchého dôvodu. Mám rád nové, pekné, pokiaľ možno kvalitné veci a nemodelárčim preto aby som šetril, ale preto že ma to baví a robím si tým radosť. Takže mám radšej menej ale nových vecí (nemám peňazí nazvyš), ako veľa starých krámov (jasné, nie všetko z bazáru musí byť krám). Dúfam že aj protinázor je tu na mieste a v poriadku. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2013 22:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2008
Příspěvky: 235
Bydliště: Velké Karlovice
jo jo na bazarovém zboží jsem vyrůstal :D nikdy žádný problém...ono je dobré čekat horší stav :-) jinak dneska rovnou od soudruhů z HK a chvíli si počkat...

_________________
Turnigy 9x, nějaké éra a možná i heli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2013 9:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.4.2012
Příspěvky: 1
Zásadně nakupuji na bazarech, je to pro mě úspora peněz. Většinou se ale stává, že prodávající zatají stav letadla. Nakupoval jsem a prodával na rcbazar.cz a rcmodelbazar.cz .
Modelbazar.cz mě moc nevyhovuje. Občas něco koupím zde na rcmania.cz
Jsem zatím velmi spokojen. :D :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2013 11:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
Nikdy by sem nic z bazaru nekoupil. Skoro všici co tam prodavají tak se chcou zbavit pokaženych krámu. Mam s tím bohatou zkušenost. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2013 12:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Tak já s bazarem problém měl jen jednou. Při nákupu benzínu MVVS 26ccm se motor choval divně a nešel seřídit (toho si nemohl prodejce nevšimnout), nakonec v MVVS servisu přišli na to, že zapalování je vadné. Kupoval jsem v bazaru vícero věcí a s ostatním nebyl problém. Sám i na bazaru prodávám a taky si nikdo ještě nestěžoval.

Při nákupu letadla je užitečné si nechat poslat ještě nějakou extra fotku navíc. Třeba detail náběžky křídla nebo detail trupu v místě připojení křídla. Je to fotka, kterou prodejce nemá, takže musí udělat novou a tam se pozná, jestli ty fotky, co u inzerátu byly jsou zhruba odpovídající nebo to jsou fotky ještě před tím, než se to rozbilo a opravilo.

Jinak na bazaru bych nikdy nekupoval věci z havárky nebo věci, co můžou být po havárce - konkrétně regulátor, přijímač či servo bych fakt nikdy nekoupil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2013 12:05 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
vitahavlicek píše:
Nikdy by sem nic z bazaru nekoupil. Skoro všici co tam prodavají tak se chcou zbavit pokaženych krámu. Mam s tím bohatou zkušenost. :P

nie každý je milionár, aby od modelárčiny, cez automobil pokračujúc bytmi a rodinnými domami kupoval všetko nové.... :wink:

To, že sa v bazári ľudia "zbavujú" vecí je pravda, ale takisto to platí aj v realitnom a automobilovom trhu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2013 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
mihlit píše:
..konkrétně regulátor, přijímač či servo bych fakt nikdy nekoupil.


Já mám všechny používané přijímače (8 x DUPLEX) koupené na inzerát a všechny naprosto bezvadné, jen u jednoho jsem nechal vyměnit anténky. Takže za mě s bazarem spokojenost (kupuju tam na modelařinu skoro všechno). Zase bych si třeba nikdy nekoupil starší auto (a z bazaru už vůbec ne). Každý to máme, holt, trochu jinak. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Internetové bazary
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2013 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Neviete doporučiť niejaké zahraničné rc bazary napr. Rakúsko, Nemecko atď.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz