Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2013 16:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.4.2013
Příspěvky: 20
Bydliště: Villach, Rakousko
Ahoj vsichni,

Jsem uplny zacatecnik a po dukladnem hledani se mi zalibil Bixler 2 jako muj prvni cvicny model.

Planuji sestavit letadlo sam a prosim o vase komentare k nasledujicimu vyberu z Hobbykingu:

Letadlo - Bixler 2 kit - 59.44$
Motor - Turnigy D2826-6 2200kv - 10.99$
Regulator - Turnigy ESC 40A - 24.95$
Baterka - Turnigy 2200mAh, 25C, 3S - 18.47$
Servo 6x - HXT 900, 9g(11g) - 16.14$
---------------------------------------------
CELKEM 130$


Otazka 1. Bohuzel porad nevim, jak vybrat spravnou vrtuli? Hodila by se nejaka obecna pravidla a doporuceni...

Otazka 2. Plati priblizne, ze pokud ma motor max. odber 34A (serva a prijimac nepocitam), teoreticky muzu litat na plny knedlik ~4 minuty (s vyse uvedenou baterkou 2200mAh)? Kolik to cca bude v realu?

Otazka 3. Doma nemam zadne vybaveni krome pajky. Budu potrebovat nejake dalsi dily, ktere je vyhodne koupit u Hobbyking? Treba i malickosti jako nejake kabely, konektory, prodluzky, lepidla atd..

Otazka 4. Je slozite letadlo vyvazit? Popr. par rad jak to prakticky provest...

Otazka 5. Nejaky tip na radio s vysokym pomerem cena/vykon?:)


Predem mockrat dekuji za odpovedi,
David


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2013 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
dawwwid píše:
Ahoj vsichni,

Jsem uplny zacatecnik a po dukladnem hledani se mi zalibil Bixler 2 jako muj prvni cvicny model.

Planuji sestavit letadlo sam a prosim o vase komentare k nasledujicimu vyberu z Hobbykingu:

Letadlo - Bixler 2 kit - 59.44$
Motor - Turnigy D2826-6 2200kv - 10.99$
Regulator - Turnigy ESC 40A - 24.95$
Baterka - Turnigy 2200mAh, 25C, 3S - 18.47$
Servo 6x - HXT 900, 9g(11g) - 16.14$
---------------------------------------------
CELKEM 130$


Otazka 1. Bohuzel porad nevim, jak vybrat spravnou vrtuli? Hodila by se nejaka obecna pravidla a doporuceni...

Otazka 2. Plati priblizne, ze pokud ma motor max. odber 34A (serva a prijimac nepocitam), teoreticky muzu litat na plny knedlik ~4 minuty (s vyse uvedenou baterkou 2200mAh)? Kolik to cca bude v realu?

Otazka 3. Doma nemam zadne vybaveni krome pajky. Budu potrebovat nejake dalsi dily, ktere je vyhodne koupit u Hobbyking? Treba i malickosti jako nejake kabely, konektory, prodluzky, lepidla atd..

Otazka 4. Je slozite letadlo vyvazit? Popr. par rad jak to prakticky provest...

Otazka 5. Nejaky tip na radio s vysokym pomerem cena/vykon?:)


Predem mockrat dekuji za odpovedi,
David


2. Ano... v reálu to musíš vyzkoušet
3. maximálně konektory
4. není, stačí dát baterku úplně dopředu případně posunout regulátor, příjmač dobředu pokud bude potřeba dovažovat na čůmák (to platí i pro opačnou stranu) a vyvažuj tak, že si to chytneš pod křídlama na 2 prsty ;)
5. pro začátečníka Turnigy 9X nebo Turnigy 9XR s FrSky modulem... Obě rádia můžeš různě upgradovat... viz: [url=ok-rimr.com]Tato super Rimrova stránka[/url]

A jinak kdyby si vzal letadlo z Nizozemska tak nebudeš platit takové poštovné a více se to vyplatí ;) -> http://www.hobbyking.com/buddy.asp?code ... 9555A86045 a ještě se slevou :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 09.04.2013 9:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.4.2013
Příspěvky: 20
Bydliště: Villach, Rakousko
Ancistrus01: diky za uzitecne tipy. Hlavne z toho vyvazeni jsem mel trochu strach;). Ohledne radia...Turnigy 9X s FrSky me zaujalo, T9XR je na pohled uz fakt cinsky(apson podle fotek), tak nevim ktere.

Jak si to udelal s tou slevou na HK? Ja totiz bydlim v Rakousku, tak se mi vyplati objednavat z Nemecka. Vcera jsem to zkousel naklikat do kosiku, ale problem je, ze pulka veci neni v Evrope skladem:(.

Jeste jednou diky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 09.04.2013 15:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
No nevim jestli to delam sam, nebo se vam to nezda dulezite, ale ja teda davam regulator co nejdal od prijimace. Takze regulator mam soplecne s baterkou vepredu a prijimac vzadu (pod kridly je na to idealni misto a antena se da kolem pruchodky sroubu krasne dostat ven).

Jinak konektory ano, k tem urcite smrstovaci buzirku aby jsi to nemusel mastit izolackou.
Pro regl bych vzal jeste programovaci kartu, stoji to par kacek.
Jinak na klapky budes potrebovat budto dosttatek kanalu na vysilaci, aby jsi mohl klapky namixovat ze dvou kanalu, nebo pro jednu klapku otoceni chodu serva. Zaroven neni od veci vzit rovnou i zpomalovac chodu serva, aby ty klapky chodily plynule. Da se to koupit v jednom kuse jak otoceni chodu, tak zpomalovac.
Jinak nezapomen vzit nejaka prodlouzeni servovych kabelu, v kitu jsou serva s dlouhymi kabely, ale pokud stavis sam, urcite ti to nevyjde ani z kridelek a nevyslo mi to ani z klapek.

ad baterka a letovy cas. Letam 2200mAh a ve vetru jsem s tim byl ve vzduchu cca 30 minut nez uz jsem byl fakt smrzlej a sel jsem s tim dolu dobrovolne. Do baterky jsem dostal cca 1600mA, s druhou baterkou jsem byl ve vzduchu asi 15-20 minut, vitr byl vetsi, proto me to vyhnalo drive a dobijel jsem tusimze 1200mA.
30 minut by nemel byt problem pro nikoho, pokud dobre vyvazis a bude dobra termika, budes na to jeste nedavat, ze te boli za krkem :) Tam uz to je asi potreba hnat smerem k telemetrii a informaci o stavu baterky primo z letadla...

Jinak bych i po tech 15ti minutach ocenil zidlicku, takze pokud se po necem jeste poohlednout, tak urcite skladaci zidle, rozhodne prijde vhod ;)

ad skladovost, je lepsi si pockat a brat z EU, aspon teda do CR kvuli cla a dane. Z Nemecka to stoji paradoxne vic, nez z Holandska... ja jsem objednaval z Holanska a za 4 dny jsem to mel doma. Ale na naskladneni jsem si musel pockat asi 14 dni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 09.04.2013 15:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
dawwwid píše:
Ancistrus01: diky za uzitecne tipy. Hlavne z toho vyvazeni jsem mel trochu strach;). Ohledne radia...Turnigy 9X s FrSky me zaujalo, T9XR je na pohled uz fakt cinsky(apson podle fotek), tak nevim ktere.

Jak si to udelal s tou slevou na HK? Ja totiz bydlim v Rakousku, tak se mi vyplati objednavat z Nemecka. Vcera jsem to zkousel naklikat do kosiku, ale problem je, ze pulka veci neni v Evrope skladem:(.

Jeste jednou diky!


No přes tu slevu, si to kdyžtak objednej rychle protože v pátek končí...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 09.04.2013 20:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.4.2013
Příspěvky: 20
Bydliště: Villach, Rakousko
Joshuax píše:
No nevim jestli to delam sam, nebo se vam to nezda dulezite, ale ja teda davam regulator co nejdal od prijimace. Takze regulator mam soplecne s baterkou vepredu a prijimac vzadu (pod kridly je na to idealni misto a antena se da kolem pruchodky sroubu krasne dostat ven).

Jinak konektory ano, k tem urcite smrstovaci buzirku aby jsi to nemusel mastit izolackou.
Pro regl bych vzal jeste programovaci kartu, stoji to par kacek.
Jinak na klapky budes potrebovat budto dosttatek kanalu na vysilaci, aby jsi mohl klapky namixovat ze dvou kanalu, nebo pro jednu klapku otoceni chodu serva. Zaroven neni od veci vzit rovnou i zpomalovac chodu serva, aby ty klapky chodily plynule. Da se to koupit v jednom kuse jak otoceni chodu, tak zpomalovac.
Jinak nezapomen vzit nejaka prodlouzeni servovych kabelu, v kitu jsou serva s dlouhymi kabely, ale pokud stavis sam, urcite ti to nevyjde ani z kridelek a nevyslo mi to ani z klapek.

ad baterka a letovy cas. Letam 2200mAh a ve vetru jsem s tim byl ve vzduchu cca 30 minut nez uz jsem byl fakt smrzlej a sel jsem s tim dolu dobrovolne. Do baterky jsem dostal cca 1600mA, s druhou baterkou jsem byl ve vzduchu asi 15-20 minut, vitr byl vetsi, proto me to vyhnalo drive a dobijel jsem tusimze 1200mA.
30 minut by nemel byt problem pro nikoho, pokud dobre vyvazis a bude dobra termika, budes na to jeste nedavat, ze te boli za krkem :) Tam uz to je asi potreba hnat smerem k telemetrii a informaci o stavu baterky primo z letadla...

Jinak bych i po tech 15ti minutach ocenil zidlicku, takze pokud se po necem jeste poohlednout, tak urcite skladaci zidle, rozhodne prijde vhod ;)

ad skladovost, je lepsi si pockat a brat z EU, aspon teda do CR kvuli cla a dane. Z Nemecka to stoji paradoxne vic, nez z Holandska... ja jsem objednaval z Holanska a za 4 dny jsem to mel doma. Ale na naskladneni jsem si musel pockat asi 14 dni.



Presne tyhle detaily potrebuju vedet...diky!

Uz jsem na 80% rozhodly pro Turnigy 9X + FrSky s telemetrii. Sensor na napeti baterky zbastlim sam, takze zakladni data budou.

A ted smrst dalsich otazek...;)

1. Casy, ktere uvadis by mi bohate stacily. S jakym litas motorem a s jakou vrtuli?

2. Kdybys mel chvilku, mohl bys mi sem nahazet prosim odkazy na ten reverser+zpomalovac, konektory, stahovacku, esc programovaci kartu, prodluzky(jak dlouhe aby byly akorat?)

Vypada to, ze si vymyslim, ale ja ani poradne nevim jake konektory bych mel objednat...:)

Nejvic me stve, ze nejake veci vubec nejdou na HK ani predobjednat, protoze nejsou na sklade:(.

Predem diky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2013 16:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2011
Příspěvky: 492
Bydliště: Ústí nad Labem
Joshuax píše:
Naopak trosku zklamani prislo v podobe kridelek, ktera oproti klapkam nejsou na pantech. je trochu paradoxni ze osadili panty na volitelne klapky (nejsou v ARF osazeny ani uplne proriznuty), ale na kridelka je nedali... No budiz...

Zavěšení všech řídích ploch na panty je první, co u Bixlera dělám :-)

_________________
Bixler, Super Sky Surfer, DJI F550, Mavic Pro | FrSky Taranis X9D+
Blog: http://tinyurl.com/ctuoqtx


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 9:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
2 Borek: No jasne, ale Bixler 2 ma vsechno na pantech, akorat kridelka ne... Nevim proc... Klapky, smerovka i vyskovka panty maji v zakladu...


2 dawwwidad: odkazy na ty veci, nedaval jsem zamerne, kazdy pouziva takove, jake uzna za vhodne.

Ja treba pouzil vsechny stejne, protoze jsem je mel doma, ale nekdo zase kouka na vahu, takze pouziva treba co nejmensi, jenom aby to sneslo tu zatez.

Ja pouzivam i na baterky/regulator 4mm kulate konektory
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... m%20connec

Reverser a zpomalovac
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... oduct=8863

Smrstovacka cerna a cervena
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... oduct=3833
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... oduct=5278

Na draty z regulatoru k motoru potrebujes 3 barvy, nebo ja to delam tak, ze pouzivam cernou a cervenou soucasne. Dam 2x cernou, 1x cervenou a na ten jeden cerny pak udelam cervene prouzky. Ono je stejne potreba prvni zkusit jestli se motor toci spravne, pak prehodim cerne mezi sebou a kdyz to funguje spravne, tak jeden cerny par oznacim jeste cervenyma prouzkama, abych to pri vyndavani regulatoru nemusel pak zase zjistovat ;) pak neni potreba mit 3 barvy a vystacis si normalne se dvema.

Jinak pokud nemas jeste tu telemetrii, tak tohle taky splni nejaky ucel, ale je potreba byt nadoslech :)
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... s_4s_.html

Dela se i ve verzi s lokatorem, to je pro pripad, ze ty moel padne do vysoke tavy, nebo pole obili, kukurice atd, tak kdyz to nejakou dobu nedostava signal z vysilace, tak to zacne rvat jako splaseny a ty muzes jit po sluchu tam, kam to padlo :) Primej link na tu 2v1 verzi jsem ale nenasel.Bral jsem ho tenkrat z ebaye.
http://www.ebay.com/itm/2-4S-2in1-Low-L ... 19d3ce8b89


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 13:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Jedna poznámka k tomu házení Bixlera pod plynem - fakt nechápu, co s tím kdo máte problém... Minulý víkend jsem zalétával Bixler 2, který jsem si pořídil jako testovací model pro různou elektroniku, pohon mám nějaký RAY ve velikosti 2212, určitě výkonnější než model z dodávané sady. Motor jsem zapnul naplno, hodil a letí, žádné překlopení na čumák se nekoná. Pokud s tím někdo má problém, nemáte náhodou lože zalepeno opačně? On je motor dost vyosený, míří "dozadu nahoru", v mé stavebnici to bylo na dodatečně vloženém listu papíru, v návodu to zapomněli.

Jinak je s tím docela psina, jak jsem psal, tak já to mám na pokusy se stabilizacemi atd, jinak to opravdu na učení nepotřebuji a tak jsem si hned hrál. Přemet v pohodě, souvrat taky, let na zádech kus nad zemí a nakonec jsem to málem sešrotoval, když mi při tlačeném přemětu vylítly ven baterky. Model bez baterek přistál plochou vývrtkou bez škrábnutí, LiPOL ovšem na šrot :? No asi to bude fakt cvičný model a ne akrobat :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 13:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Baterka byla jedna z veci, co jsem resil jak poradne ukotvit. Tak aby to tam zustalo a zaroven, aby se to dalo jeste zase vyndat :D
Puvodni 2 kousky klobouckovyho suchace nesplnily predpoklad a na EPP ani 3Mko nedrzi, takze jsem podlepil znova lepidle a uvidime... Baterka nastesti zustala uvnitr, ale jak moc se uvnitr posouvala a menila teziste, to netusim :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 16:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Joshuax píše:
Baterka byla jedna z veci, co jsem resil jak poradne ukotvit. Tak aby to tam zustalo a zaroven, aby se to dalo jeste zase vyndat :D
Puvodni 2 kousky klobouckovyho suchace nesplnily predpoklad a na EPP ani 3Mko nedrzi, takze jsem podlepil znova lepidle a uvidime... Baterka nastesti zustala uvnitr, ale jak moc se uvnitr posouvala a menila teziste, to netusim :)


Přesně tak, mě se utrhl sucháč od EPP, ne od baterky. Jsem ale přesvědčen, že když se EPP předem trochu zdrsní a pak mázne chemoprénem, tak to už bude OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 16:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Jinak jak se tu někdo ptal na rádio, tak mohu ubezpečit, že T9X zvládne i klapky v pohodě i s původním firmwarem, pro Bixler ani není nutné flashování na alternativní. Mám osobně ověřeno, protože tato vysílačka je jednou z věcí, pro jejíž testy jsem Bixler "zneužil", modul je u mě Orange DSMX (Spektrum), výhodou jsou bez diskuse nejlevnější přijímače, telemetrii ale nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 20:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.4.2013
Příspěvky: 20
Bydliště: Villach, Rakousko
Joshuax: Diky za linky a super tip na bzucaka!

Ted aktualne mi prijde nerealny to vse na jeden zatah objednat z HK. Porad neni neco skladem:(.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
dawwwid píše:
Joshuax: Diky za linky a super tip na bzucaka!

Ted aktualne mi prijde nerealny to vse na jeden zatah objednat z HK. Porad neni neco skladem:(.


Tak si rychle objednej toho Bixlera se slevou z Nizozemska. Zítra končí ;)

http://www.hobbyking.com/buddy.asp?code ... 9555A86045


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 20:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Zaklad je mit doma letadlo, kosmetika okolo se vzdycky da resit ;o) ja jsem treba pri cekani na regl turnigy holt koupil regl jiny normalne u pecky, protoze jsem nechtel cekat :) Ted tam mam stejne Turnigy Plush, protoze ten od Pecky EMAX stoji za ho*no... Ne ze by nedelal co ma, ale takhle opaleny kontakty jenom pri pripojovani baterky jsem jeste nevidel... Nechapu.. Turnigy to nedela a osazeni letadla je az na ten regl naprosto stejne... Kdyz jsem to pripojoval poprve, tak jsem se tak lekl ze mam neco ve zkratu, ze jsem to zase rychle odpojil. Nakonec jsem po opetovne kontrole usoudil ze nikde chybu nemam a zkusil to znova... Ted jsem rad, ze ten emax uz je pryc a hodne se budu rozmyslet, jestli ho jeste nekdy nekam dam...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz