Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 550 - UPGRADE PARTS
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2013 19:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2010
Příspěvky: 203
Právě,nelíbí se mi zvuk a vibrace od toho hlavního kola,přemýšlím i o konverzi na řemen,prej je to pak krásně tichý.

_________________
MSH Protos> T-rex 550E PRO> LOGO 500> T-rex 450 pro DFC> ALIGN T-rex 550 PRO DFC


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 550 - UPGRADE PARTS
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2013 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Konverze na sikme zuby vyjde na cca 1600,- Kc ze zahranici i s postou, u nas to je drazsi... Vychytal jsem 35% slevu na eshopu minuly vikend. Jsou to primo ty kola a dily z cerneho ppastu, takze vetsi kvalita, presnost a trvanlivost.

Remen si myslim ze neni spravna volba, ma to dost negativ a byl jsem rad po mem prvnim stroji ze 550tka ma kardan.

S tou konverzi ti to jen doporucim, chlapi co litaj na letisti a maji sikme zuby tak oproti me heline se to neda porovnavat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 550 - UPGRADE PARTS
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2013 20:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2010
Příspěvky: 203
Ohledně tematu řemen vs kardan je to těžký,kdyby měl řemen tolik negativ proč by ho měli Loga atd?

_________________
MSH Protos> T-rex 550E PRO> LOGO 500> T-rex 450 pro DFC> ALIGN T-rex 550 PRO DFC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 550 - UPGRADE PARTS
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2013 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Vis, z aligna nikdy neudelas logo :) ani kdybys tam nahodil remen a buhvi co...

Jde o to, ze logo je o tridu vyse jak cely align... ma to paradne promysleny... do alignu ikdyz tam ten remen narves tak to nebude nikdy ani z 50% tak dobry jako logo... proste vzdy to bude mit mouchy...

v tvem pripade - udelej upgrade na sikme zuby a uvidis jak to je tiche.

Pri vymene bilych plastovych kol a prevodu na kardanu za cerne plastove se to zase o kus zlepsi, navic ty sikme zuby a frezovana kola jsou opravdovy pokrok.

Ja si 550tku nemuzu vynachvalit, dokonce jsem po ni sahl radeji nez po t-rexu 600 pred 3 lety. A nelituju! Dokonce spousta kolegu a lidi co znam vymenila vetsi vrtas za 550tku. Osobne ji taky davam prednost pred vetsim ;)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 550 - UPGRADE PARTS
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2013 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Nevim, ale kdyz si clovek spocita vsechen ten tuning, tak je na cene Loga a vlastnosti stejne nedozene. Ano, cena Rexe je zajimava jen diky elektronice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 550 - UPGRADE PARTS
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2013 20:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Ano, presne toto jsem tim myslel... vymena ozubeni za sikme a tim i vymena odlivanych kol za cnc frezovane dost pomuze... vymena kardanu za remen je zbytecna

clovek se musim zamyslet i nad jinymi vecmi - cena nahradnich dilu (pro zacatecnika je schudnejsi align nez logo), tady dostupnost ND a rozsirenost znacky...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 550 - UPGRADE PARTS
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2013 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Fakt nevím , kde tahle fáma o drahejch náhradních dílech na logu vznikla. Chce to spíš porovnávat ránu jako takovu. Logo je jen levá bočnice za 25USD a pravá za 25USD , trubka 25mm se dá koupit jakákoliv já mám jednu za 2.69USD z TZ .V2 , hlavní osu už taky zlevnili , a ty drobný věci stojej víceméně stejně. To samý i listy. Zas takovej hučák to není.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 550 - UPGRADE PARTS
PříspěvekNapsal: pon 09.02.2015 23:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
pkotatko píše:
Jak vybrat spravne listy pro muj vrtulnik ?
Tato otazka se pomerne casto opakuje. Byt se zda jednoducha, odpoved na ni zdaleka tak jednoducha neni. Promita se do toho hodne parametru jako vaha heliny, otacky rotoru, letovy styl, pilotni umeni a nemalou merou je to i o pocitech z rizeni. Kazdemu vyhovuje neco jineho. Budes mit dve naprosto stejne a stejne nastavene heli a kazdemu majiteli budou vyhovovat odlisne listy.
U listu hraje roli snad naprosto vsechno. Delka, vaha, sirka, posazeni podelneho a pricneho teziste, profil, koncovy oblouk, material ze ktereho je vyroben, tvrdost v ohybu a krutu. Taky mam zkusenost, ze ne kazdy vyrobce je schopen vyrobit stejne se chovajici list v ruznych velikostech. Ato plati i u tech nejdrazsich listu.Pokud je list uzsi nez unasec, neni zadny problem pridat z obou stran velkoplosnou podlozku z plastu nebo duralu. Nekteri vyrobci tyto podloky rovnou do baleni pridavaji. Neni se ceho bat.
Koupit levny nebo drahy list ? List zasadnim zpusobem ovlivni chovani cele heli.
1)Pro prvni krucky, poskakovani nad zemi a vis staci klidne drevene nebo levne cinske listy. Pilot stejne nema sanci neco poznat a riziko jejich zniceni je velike. Tady bych se zameril v postate na jedno a to je serizeni stopy. Nektere levne listy bohuzel maji kazdy jinou tvrdost a stopa, i kdyz je serizena v nule spravne, tak se ve visu rozjede. Pak heli vibruje a nechce se ji presne poslouchat povely pilota. Na to pozor. Takze pokud se stopa nerozjizdi, vic vlastnosti v tomto okamziku me nezajima.
2)Pro letani osmicek, polohovek a prvni "velke" akrobacie. Tady doporucim list laminatovy, mekci ale uz kvalitni. Laminat je ohebnejsi a takovy list vede dobre stopu. Pritom je tupejsi na rizeni cykliky i kolektivu, takze odpusti hodne chyb pilota. Letani s takovym liste je hodne prijemne a ladne. Typickym zastupcem takovych listu jsou bile laminatove listy od MS Composit . Vrele doporucuji pokrocilejsim zacatecnikum.
3)Pro 3D akrobacii. Hmm, tak tady uz je tezko radit. Clovek uz vetsinou ma nejake navyky, potreby a predstavy co od listu ocekava. Aby taky ne, po tech stovkach odletanych hodin :D . Mam zkusenost s listy Radix. Nazval bych je takovym etalonem letovych vlastnosti ve vsech velikostech. Krasne drzi stopu, jsou prijemne na litani. Na ladnou akro i na hozenou motyku. Jedine co me na nich vadi, je trosku nelinearni odezva na kolektiv. Okolo nuly se dlouho nic nedeje a pak list najednou zprudka zabere. Ale zase treba pro nacvik prvku, ktere se provadi s nulovym nabehem je to lepsi. List odpusti ne uplne presne packovani okolo stredu drahy kniplu. Mam uz takovy zvyk, ze u nove heliny nasadim Radixy, heli si na nich odladim, dostanu ji do ruky a pak teprve jdu, porovnavam a hledam list co by mi vyhovoval lepe. Dost dobre jsou treba listy Edge. Jsou rychlejsi na cyklice nez Radixy a velmi linearni na kolektivu. Listy KOK Extreme, vyborne listy na tvdrou 3D, ale na ladnou akro nevedou stopu. KOK Aerodynamic jsem bohuzel nemel moznost vyzkouset. MSC Champion, to jsou listy ktere deli lidi do dvou skupin. Na ty co je miluji a na ty co jim nemuzou prijit na jmeno. Nic mezi tim. Listy jsou hodne tvrde, reaguji rychle. Staci jim mensi uhly na cyklice i kolektivu. Musi se s nimi clovek naucit letat. Jinak budou zrat pomerne vic energie nez treba Radix. Ja to neumim. Listy Align, to jsou listy ktere mam docela oblibene ve velikosti 325mm. Hlavne D a F . Ty Fka jsou velmi ostre na cyklice. Listy V Blades jsem zkousel. Vlastnostmi velmi podobne jako Edge ale vyrazne vetsi spotreba energie. Dal se chystam vyzkouset Spin Blades, Torsion Solid a hlavne jsem moc natesenej na nove listy Mavrikk G5WC. Jsou sirsi nez standartni listy a jdou o nich velmi zajimave informace.

Ahoj pkotatko! Odvtedy hodne casu uplynulo. Ake listy si medzicas vyskusal? Aky mas nazor treba na Rail blades a FunKey-Rotortech blades?

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz