Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Chci dostat F3J (3,8m / 2,3kg) do vzduchu. Občas se dostanu k navijáku a je to super, ale pořídit si ho mi přijde jako dost financí, pokud víte o nějakém samodomo návodu na naviják, dejte vědět.
Jako ekonomická varianta mi přijde gumicuk. Ze zkušeností na navijáku nebude problém, že by éro zatleskalo, spíš aby se netrhal silon, nebo spojky.

Na kolman.info mě zaujalo:
Citace:
Létám tréninkově na gumicuku s F3B (3m,2,2kg). Lépe se osvědčila skladba silnější a slabší gumy. Konkrétně 7mm 30m a 9mm 20m gumolano a cca 150m silonu. Gumy jsou spojeny za sebou. Dosažená výška i v bezvětří je celkem dobrá (podle výškoměru zhruba 150m). Známý co také začal létat se stejným F3B pro začátek zvolil 12mm (50m) gumolano, ale i když je průtažnost skoro stejná tak se smrští o dost rychleji a model je za stejných podmínek jen v cca 70m, silon má také kratší, protože delší již nebyl využitý.

Jinak když trochu fouká (cca 5m/s), tak se dostanu v pohodě na těch 200m. Při silnějším větru model gumu napne víc než ji já dokážu natáhnout, pak je výška o cca 20-30m vyšší. Délka vleku cca 40-60s až do horní úvratě.


Výše uvedená informace je více než 5 let stará a tak by mě zajímalo, jestli jste někdo podobný gumicuk otestovali a máte ověřeno, že dvě gumolana různých průměrů táhnou lépe.


1. Dvě gumy různých průměrů za sebou? Jaké průměry a délky?
2. Gumolana budu brát z Vemat mají průtažnost podle průměru 90%-130%, nebo ještě mají speciál 9mm se 170% průtažností, má to smysl?
3. Jaký silon a kde koupit?
4. Jak to vše spojit? Ukotvení s gumou, gumu s gumou, gumu se silonem, silon s padáčkem a ukončení pro zaháknutí modelu. Jednou jsem zkoušel na naviják kroužek na klíče a je z něj lehce ohnutý drát, nevím ale jaké síly jsou u gumicuku.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 21:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 273
Bydliště: Praha
Ahoj, bohužel neporadím, ale zajímala by mě úplně stejná věc :) doufám, že se někdo najde...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 22:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
....silon můžeš sehnat např zde:

http://www.f3b.cz/product/speedline/index.php

Zavolej Zdenovi a skus snim o pobavit co by ti doporučil.

PS. na malé a historické modely již dlouho používám gumicuk z vyřazené kevlarové šnůry od F1A s nastavenou gumou (pr. 6mm +4mm). V slabých podmínkách mi přijde průběh tahu příhodnější v porovnání s gumicukem, který měl pouze jeden průměr gumy.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: stř 03.07.2013 6:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
Lítal jsem dost dlouho F3J/RCV2 a dva průměry gumy nemůžu doporučit, nám to nefungovalo.
Co se osvědčilo bylo cca 25-30m gumy 10mm a k tomu 150m silonu.
Ještě lépe funguje naříznout opletení asi po 1metru, guma se pak může lépe natáhnout, nevýhodou je větší možnost zničení gumy.
Podle někoho fungují gumy z HK, já se k ní nedostal, vždy byla vyprodána.

Gumu vem s co největší průtažností ať se i v bezvětří dostaneš do výšky, když je guma moc silná tak ti to jen vystřelí ale letadlo se nezapře, taky je to o pozici háčku, my měli i za těžištěm, ovšem to lze doporučit jen ostříleným.

_________________
MPX Royal SX 2,4Ghz...F3J Enjoy3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: stř 03.07.2013 7:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Jde o to, aby ta guma mela co nejvetsi prutaznost. Aby to melo vykon, tak nakonec dojdes k takovemu materialu, ktery stoji 120 euro za 25m gumy. Tyhle gumy jsou kvuli maximalni prutaznosti neopletene, takze slunickem starnou a treni o zem pri natahovani jim na zivotnosti take nepridava. Pokud budes letat intenzivne, za sezonu ji oddelas.Prosel jsem si podobnou cestu a myslim si, ze schudne jsou jenom dve varianty:
1.Navijak - na modelbazaru jich je kopec, takze cena je zajimava
2. Pouzit opleteny gumicuk - 25m co nejsilnejsi gumy(treba z Rempa) a 125m silonu. Nema takovy vykon, jako vyse zminovana neopletena guma, ale neodejde po roce. A take je O DOST levnejsi. Pro silon si muzes nekdy prijet(Praha), az neco pretrhnem, tak ti to namotam.
Ja se zabyval podobnou rozvahou - a po roce peripetii s gumicukem jsem rozbil prasatko a koupil Obera. Musim rici, ze jsem toho nikdy nelitoval.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: stř 03.07.2013 13:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.8.2008
Příspěvky: 8
Zdravím, jen na doplnění názorů. Gumicuk používám a používal jsem dlouho. Když asi po 15 létech guma 5x5 hodně sešla, pořídil jsem si opletené lano. Stačilo asi 5 startů za silnějšího větru s silnějším přitažením výškovky a z gumového lana byly trosky. Opletení se kompletně roztrhalo, guma lezla ven a trhala se také. Takže zpět na na 30m 5x5 mm a silon 1 mm 100 m. Od té doby je zase pokoj. Model ca 2 kg a 3 m rozpětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: stř 03.07.2013 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
Taky jsem na gumicuku roztahoval větroně 4m. 3,5Kg. 30 metrů opředené gumolano 8mm. a 100 metrů vlasec. Sice to toho větroně dostalo asi jen 40 metrů vysoko, ale na chycení termiky to stačilo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: čtv 04.07.2013 9:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 273
Bydliště: Praha
gumolano už jsem objednal ... ad silon, vlasec ... myslíte, že je dostatečné na 2,5kg/3,2m tento ? http://www.topfishing.eu/silon-platil-1mm-70kg.html nebo nemáte někdo zbytek 100-150m ? přijedu, zaplatím :)

existuje nějaký fígl na navázání gumolana na vlasec a co se používá za očka, kroužek ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: čtv 04.07.2013 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Používám na navázání kovový kroužek jak je na klíče, ale máme to na gumicuk do 2kg.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: čtv 04.07.2013 10:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2010
Příspěvky: 111
Bydliště: Havlíčkův Brod
Mám to přesně jako Petr (Sramy), propojený kroužkem na klíče.

_________________
Stránky LMK Havlíčkův Brod - http://www.modelhb.cz/
Potkat se můžeme i na soutěžích RCVS.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.07.2013 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
Docela chytré řešení. Sice jenom "one time", ale to je gumicuk a naviják také.

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: čtv 04.07.2013 11:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Kroužek na klíče bych pro F3J nedoporučoval, roztáhne se. Je potřeba svařený ocelový kroužek, dá se použít i článek řetězu (ovál může být výhoda).

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: čtv 04.07.2013 12:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 273
Bydliště: Praha
pina: zajimave :) 300g neni moc, ale mam doma dva další trupy co čekají na omotorovaní

vic me zaujalo toto:) http://www.youtube.com/watch?v=5cCr2gPg-C4 podle popisu by tam nemusel mít ani žádný silon, guma viz http://www.emc-vega.de/en/high-start/Megarubber/F3B


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: pát 05.07.2013 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
Já používám kroužky na klíče i na ten velký větroň Pavda F3J to není, ale nikdy se mi nestalo, že by se roztáhl. Zajdi normálně do rybářských potřeb a kup tam požadovaný vlasec, já má na 43 Kg. a stačí to. Možná bude krapet dražší ale nebudeš muset platit poštovné a ve výsledku to výjde levněji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk pro F3J
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2013 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Navážu na můj první příspěvek (éro 3,8m / 2,3kg) a přidám pár zkušeností z testování.

Nejdřív DOTAZ - Jak se vlastně startuje na gumicuku? (jak to zkouším popisuji níže)

Krátká verze:
1. Letiště je zatraceně malé.
2. Funguje to.
3. Dost dobrej tělocvik.

Dlouhá verze:
Půjčil jsem si od kámoše gumicuk na zkoušku, říkal že je to tak na 1kg éro, ale ať si s ním dělám co chci. Skládal se z notně vytahaného gumolana 25m a silon 80m. Do vzduchu jsem se dostal, při slabem větříku tak kolem 40m výšky a při hodně silném i 55m výšky.
No alespoň jsem si zkusil jak se to dělá.

Objednal jsem z Vematu nějaká gumolana, nakoupil kroužky na klíče i svařované kroužky a jako první jsem nachystal 40metrů gumolana 9mm (průtažnost 170%) a k němu nechal zbytek půjčeného gumicuku (silon, padáček..) Po čtvrtém prasknutí silonu při natahování jsem naznal, že to takto nepůjde. Několik startů se ten den povedlo a dosahované výšky kolem 80m při větru cca 5m/s.

Další den mi přišel pomoct kamarád s rozplétáním silonu, co jsem měl ze soutěže F3J schovaný prasklý a zacuchaný. Po hodině a čtvrt jsme vymotali dva vhodné kusy pro další použití. Teď už jsem mohl 40m gumolana 9mm + 80m silonu šponovat dle chuti, start probíhá ve velmi ostrém úhlu a zkoušel jsem různá nastavení, vše v rovině, přizvednout nebo snížit odtokovku, dokonce i start jako na navijáku se vztlaky (to není moc dobré). A nahoře nechat volně přejít do rovného letu, nebo vystřelení.
Dosahované výšky 90m-120m mě moc nenadchly ale vítr byl mírný kolem 3m/s. Polétat se samozřejmě dalo i termika byla. Zajímavá je rychlost stoupání, která se pohybovala 13-17m/s.

Budu zkoušet dál, přidám silon, mám i 7mm gumolano, které můžu připojit, ale jak už jsem psal v bodu 1 letiště je mi nějak těsné.
Až budu mít něco zajímavého opět napíšu.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz