Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Maytech ESC programovací karta
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 17:29 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Pořídil jsem si k reglu Maytech MT40A programovací kartu. Ty Maytechy se mi zatím jeví dost dobrý, mají 5A SBEC.
Příloha:
maytech.png
maytech.png
[ 338.05 KiB | Zobrazeno 734 krát ]

Karta je funkční, ale mám problém s nastavením pokud jsou v řádku dvě hodnoty. Třeba v prvním je Cutoff Mode a Batt Type. Nebo v 7 řádku Brake Strenght a Moto Direction.
Po propojení reglu s kartou, motorem a baterkou postupně 2 x za sebou problikají ledky vlevo na řádcích od prvního do posledního řádku a zastaví se na prvním řádku.
Levým tlačítkem dole se posouvá rozsvěcení ledek řádků, prostředním sloupců a pravým se zapisuje hodnota.
Defaultně v prvním řádku svítí Slow down a LiPo. Pokud změním Cut Off Mode třeba na Off, ledka výběru typu baterky zhasne. A naopak, pokud změním typ baterky, tak zase zhasne nastavení Cut Off Mode.
U 7 řádku je to stejný.
Prostě nevím, jak nastavit pomocí karty obě hodnoty v řádku. V návodu o tom není ani čárka. Zkoušel jsem dlouhostisky, kombinace tlačítek, stále nic.
Nevíte prosím někdo, jak na to? V nejhorším zkusím zavolat do eMotors jestli bude Stein ovšem k sehnání...
Díky!

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: Maytech ESC programovací karta
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 17:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Mám "velmi podobnou" programovací kartu na PLUSH-32 - liší se akorát barvou potisku...
Chová se stejně jak popisuješ, tak jsem zkusil, co ty dva řádky a experimentálně jsem zjistil, že tam, kde svítí dvě LED se výběrem <--> vybere správná fce a ENTER se zapíše, pak se na stejném řádku vybere druhá pozice a zase ENTER zapíše. Po té, co jsem vytáhl a zastrčil baterku, bylo indikováno, že jsem nastavení změnil.

Tož tak.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2020 18:33 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Ahá, máš pravdu, ale výsledný zobrazovací efekt obou ledek v řádku se projeví až po novém připojení reglu k baterce. 8O
Dokud se to neudělá, svítí trvale jen jedna.
A propo, když ho máš, kolik dáváš na oběžky stupnů? 18, 24 a nebo Auto? Na sklopku jsem nastavil brzdu 100%. To Startup Power v procentech je co? Něco jako měkkost rozběhu? A netušíš jakej vliv má Auto Rotation Restart Time? U plošníku to asi vypnout, co?

Tu kartu jsem zkusil i na jiných reglech, třeba Rey50A a nic, jen se srozsvítí horní ledka vlevo ale ledka hodnoty v řádku ani ťuk, tlačítka nic nemění. Myslel jsem, že to bude univerzální pro regly, který se nastavují klikováním min, max, střed. Asi si karta s reglem nějak identifikačně pokecá a reaguje jen na kompatibilní.

Díky!

Edit: koukám, že ty Turnigáče a Maytechy bude asi jen jiná nálepka, výkonová řada je vpodstatě stejná a SBEC taky. Kdo ví, jestli jsou ty karty zaměnitelný...

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 27.11.2020 8:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Plush-32 mám akorát na dvou vrtulnících. Stupně jsem dával auto.
Startup power, jestli jsem správně pochopil, je minimální výkon, kterým se začíná zvyšovat výkon. Jako že plyn na nule, motor stojí, plyn se pohne nad nějakou mez, kdy se začíná motor točit a v té chvíli se roztočí na nastavené procento "výkonu".
Víc nevím, zkusím. :)

Ony ty karty s ESC navážou sériovou komunikaci a pak záleží na tom, co který ESC "poslouchá". Takže si to každý výrobce vymyslí po svém. Pokud to není nějaké to bl-heli nebo podobný standard.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 17:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Vyzkoušel jsem "startup power" a je to skutečně, jak jsem psal. Motor se začíná točit s nastaveným výkonem.

Autorotation restart time je pro mě zatím stále záhadou. Tipnu, že ESC co umí pomalý rozběh po nastavené době, kdy je zastavený motor zase zapne možnost pomalého startu.

Ale u PLUSH 32 ESC co mám doma jsem na možnost pomalého rozběhu nějak nenarazil. Buď to ty ESC prostě neumí nebo jsem blbě hledal. Na vrtulníky jsem si vyrobil pomalý rozběh sám (v rádiu).

Profil Soukromé album