Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2016 21:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 23.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
Hledal jsem malý příjmač pro Futabu s modulací co umí Futaba T10J do Hackerova sifoňáčku DHC 2 BEAVER a do Vipa model Auster MK III.

Nakonec jsem vybral CORONA CR4SF S-FHSS 2.4GHz 4CH S.BUS.
http://www.corona-rc.com/coproductshowE.asp?ArticleID=253

Po odstrojení krabičky jsem se dostal na 3,4g.
Antény budou zkráceny, aby nebyly "delší než trup letadla" ;)
Plánuji napájet kablíky pro mikro serva na přímo, takže se myslím dostanu na +-2g :)

5893 5892 5891


Naposledy upravil Snek dne stř 24.08.2016 23:33, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba kompatibilní příjmače
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2016 21:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2011
Příspěvky: 261
Bydliště: Ostrava - Poruba
Provedení přijímače je čisté, ty 2 obvody v SOT363 jsou přepínače anten, vždy je vybrána jedna antena s nejlepším příjmem (proto je doporučeno dávat anteny kolmo na sebe). Ten velký obvod je vlastní přijímač dat, z něho to de přímo do MCU. Tady je použit celkem výkonný ARM Cortex M4 32bitový. Tímto způsobem jsou provedeny většiny přijímačů. Líší se to vesměs použitým MCU. Jeti třeba vesměs používá starší 8bitove ATmega 168 nebo 328.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba kompatibilní příjmače
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2016 11:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Mě by docela zajímala jedna věc, která je přímo k tématu (žádný flame) a odpověď opravdu nevím...

Jak je to vlastně u Futaba FHSS s dopadem nové EN normy vyžadující LBT provoz u této modulace - nastala zde také nějaká změna anebo to má později vzniklá FHSS odladěné od začátku? A pokud nemá a změna byla i zde, tak nastaly u nějakých klonů podobné nesrovnalosti jako u FASST klonů anebo se v tomto případě reverzní analýza povedla napoprvé?
Tohle jsem (narozdíl od FASST) nějak jasně popsané nenašel, přitom je to pro úvahu o alternativních přijímačích podle mne zásadní... Pokud by někdo uměl odpovědět, tak do tohoto vlákna opravdu patří.

Jinak ještě poznámka na autora threadu či moderátory - navrhl bych thread přejmenovat přímo na "Futaba FHSS kompatibilní přijímače", ať se to nemíchá s FASST, ono to skutečně není totéž (a pak přirozeně ve vlákně držet jen zkušenosti s FHSS klony).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz