Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 15:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
Ahojte , rozhodujem sa medzi tymito dvoma lietadlami , nenajde sa tu niekto kto ich ma odskusane ,ktore by mi odporucil pripadne este iny podobne velky cub ?

_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 23:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Zkusil jsem oboje.
Miluju Funcuba. Mám toho menšího.
Je s tím skvělá zábava. A rozhodoval jsem se jestli koupit velkého FunCuba, nebo Carbona. Nakonec jsem nekoupil nic, přešel jsem na koptéry.
Ale kdybych se rozhodoval jako ty, tak beru Carbona-Z
Jestli je to přítomností turbulátorů a jiné konstrukce, tak Karbon letí líp. Menší pádovka lépe sedí ve vzduchu.
Funcub XL je rychlejší a jankovatější.
Tak mi to tedy přišlo a když kouknu na promo videa, tak je to i na nich vidět. Není to tak že FunCub XL je špatný, to rozhodně ne.
Ale Carbon má své...

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 23:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
Uvazujem ci s Carbon Z bude tiez taka zabava ako s Funcubom XL alebo je skor na take pomalsie lietanie stavany .

_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 13:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Karolinka
A zkušenosti? Z Bety 1400 je to skok. Mírně řečeno. Carbona mám druhým rokem a maximální spokojenost. Funcub XL jsem měl v zaměřovači delší dobu, ale nevím no. Jsem z něj rozpačitý. Malý Funcub mě totálně zklamal, prodal jsem ho po pár měsících. Jako určitý poměřovač kvality a spokojenosti zákazníků používám Youtube. Kolik najdeš videí CZC a kolik Fun XL?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Carbon přišel dřív jak FunCub xl.
Videa nebudou úplně vypovídající.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 14:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Karolinka
Ano, to je vše pravda. Na většině videí s tím létají jako blázni, zaměřuju se na krizové situace-zkoumám kdy a proč k nim došlo. Z toho se dá velice dobře odhadnout, jaké má ten který eroplán mouchy atd. Ale není nad vlastní zkušenost. U CZC udávají letový čas 10-12 minut. Létám s rezervou 20-25 minut se 4S místo s 6S. Vetšinou vše záleží hlavně na pilotovi. Funcub XL bych ale rád dostal do rukou, je to hezké éro a nezdá se mi, že se s ním musí létat jako s akrobatem a pořád pod plynem :) . I když ty 2.5 kg hmotnosti na 1.7 metru rozpětí mi příjdou jakože dost, ale plošné zatížení 55 g/dm2 je zas docela hezké. Můj CZC má 3.7 kg, zatížení 52 g/dm2 a létá báječně. Skutečný bushplane :D .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Ja mel FC XL a je to tak, jak tu pisete. Je celkem tezky s 6S mi vazil 2.7kg. A lital tak jako tezkopadne, musel se drzet vic na rychlosti. Pristani byly taky celkem na rychlosti a tak to bylo o nervy. Dodelal jsem mu pak Vortexy a bylo to o poznani lepsi, ale i tak byl tezkopadny a nelital ladne, jak bych chtel. Tak jsem ho vymenil za Beavera 25e, ten ma pri stejnem rozpeti o vic, jak kilo min a lita paradne. A navic je krasne maketovej. Takze za me u tak velkeho letadla uz bych do bublin nesel, bude vzdycky tezsi nez konstrukcni era. A ja mam rad pohodovy litani.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 19:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
@AloisO

Mam nejake video asi mesiac dva po tom ako som zacal pred rokom s lietanim , dorobil som si na Betu aj podvozok,dal vacsiu vrtulu .Samozrejme som aj pocas roka lietal s betou a malou Cessnou takze som sa zlepsil oproti tomu co vidno na videu takisto som doladil mix throttle/vyskovka a lepsie drzi smer na videu je celkom nestabilna, snad budem zvladat Carbona Z , co myslis ?



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 20:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Ger1

Myslím, že Carbona zvládneš bez problémů. Jen na dvě věci je potřeba dát pozor.

Na plný plyn je Carbon-Z docela divočák, pohodové létání je tak na půl výkonu. Nemusíš na plný výkon ani startovat.

U Carbona používám na řízení směru primárně směrovku, křidélka jako druhotná. Zatáčky jsou čistší, netahá pak ocas dole jako postřelená koroptev :-) Na videu jsem si všiml, že v zatáčkách směrovku moc nepoužíváš, u Carbona je to nutnost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 20:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
Smerovku pouzivam pri dorovnavani zadku k trubu aby sa tak netahal ale pri bete s tak malou smerovkou a pri nizkych rychlostiach nema takmer ziadny ucinok , dakujem za tipy uz som viacmenej rozhodnuty pre cub Z :-) .Nastavenie mixu klapiek ku vyskovke je v navode alebo treba skusat?

_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 21:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Je to v návodu a celkem to sedí. Samozřejmě záleží, v jaké rychlosti klapky otevřeš. Ale pokud nejdřív ubereš a zpomalíš a pak teprve otvíráš, je to ok. Taky mám nastavené pomalejší otvírání i zavírání, aby to nebyl takový náraz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 10:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Karolinka
Máš krásnou letovou plochu, klidně si CZC pořiď. Je to skvělé éro a pokud k němu budeš přistupovat zpočátku s respektem a opatrností, tak myslím, že ho zvládneš. Startuje sám, sám letí a přistává taky sám. Jen mu to nesmíš moc kazit řízením. Ale vážně, pokud máš kolem sebe dostatek místa (jako že máš), aby ses zpočátku vyvaroval prudkých obratů a manévrů (je to přece jen kus letadla a skoro čtyři kila reagují jinak než Beta apod.), tak budeš velice spokojený. Je to přerostlý slowflyer, ale taky zná pojem pádová rychlost... Ale s rozumem se s ním rychle sžiješ a budeš si ho užívat. A poznáš, že platí "Vetší je lepší"...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 12:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Ale startoval bych z trávy. Originální kola jsou hodně tvrdá, na betonu se podle mě brzy obrousí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 14:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
miesta mam dostatok , samozrejme treba ratat s vacsiou plochou na manevre pri tak velkom lietadle , uvazujem casom o kupeni maksich kolies a odpruzeneho podvozku no najskor si ho odskusam na seriovom podvozku , s pristavanim nemam problem snazim sa vzdy jemne dosadnut , mam asi 60 cm Cessnu s malinkymi kolieskami tam si nemozem dovolit nejaky silnejsi naraz.

Lietat budem na flysky 10kanalovom prijmaci bez stabilizacie.

_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Funcub XL vs Carbon Cub Z
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 14:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Karolinka
Paradoxně se CZC dá létat na hodně malém prostoru, když ho člověk dostane do ruky. Já se musím spokojit s menší loukou a parkovištěm pro starty. https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 51.744%22E Starty probíhají v pohodě z dlažby (kola nemají žádné opotřebení), ale přistání je "akční" - podél bílých balíků a cyklostezky lemované stromy mezi dva stromky a v označeném místě ostře doleva a sednout před sebe :D . Jak říkám bushplane. Odpérování podvozku není třeba, funguje bez problémů. Kola zvažuju Du-bro, ale i sériová plně vyhovují. Přistávání s většími a těžšími letadly je "jiné" než s malými a lehkými modely. Mnohem lepší :) . Navíc se dá CZC krásně vydojit, sedá se s ním parádně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz