Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 20:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.1.2017
Příspěvky: 15
Bydliště: Zlín
Zdar,

nevěděl jse kam to dá, tak snad to tady bude OK. Koupil jsem si lupínkovou pilku Scheppach SD 1600 V a k ní sadu plátků bez kolíčků. Ale nějak mi hlava nebere smysl toho upínnání. Je to přes červa, který má náběžnou hranu, takže se to dělá strašně blbě. Nejtenší plátek jsem tím červem uštípnul. Při utahování to vždycky nějak blbě uhne. No opruz prostě.

Nemáte nějakou fintu. Třeba to nějak předělat:(. Jak to mají jiné pily pořešené?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 20:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 382
Bydliště: Strakonice, ČR
Nestačilo by dát mezi šroub a plátek ještě kousek plechu, vpředu ohnutý do L aby se nemohl při utahování otáčet.

_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 21:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.1.2017
Příspěvky: 15
Bydliště: Zlín
Teď jsem sundal z pily ten upínák a celé je to takové čínské. Asi to budu muset nějak předělat. Případně u kámoše nechám udělat celý nový upínák


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 0:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nedávno jsem to zrovna řešil. Sice né na stejném typu ale vypadá to podobně jako u mé a to původní upínání je příšernost. Nechápu jak tohle moh někdo vmyslet. Udělal jsem si závěsy nové podle sebe a maximální spokojenost. Kam pilku dám, tam jí utáhnu. Snad ti to pomůže.


Přílohy:
Zaves.png
Zaves.png
[ 295.48 KiB | Zobrazeno 2151 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 21:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.1.2017
Příspěvky: 15
Bydliště: Zlín
Mám taky nápad, snad to klapne. Co máš za pilku?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 0:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Parkside z LIDLu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 18:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.1.2017
Příspěvky: 15
Bydliště: Zlín
Dneska začala skákat pilka i se stolem. Příčinou bylo povolení spodního nosiče pilky. Povolilo se to rovnou na nosném raménku. Dotáhnul jsem to tak aby to nebylo volné. Ofoukal to celé vzduchem a pilka jde do krabice a zpět z kama přišla. Nehodlám už investovat svůj čas do této čínské .......

Cchi si koupit Proxxon DSH.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2017 18:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.1.2017
Příspěvky: 15
Bydliště: Zlín
Takže Proxxon DSH dorazil domů. Je naprosto diametrální rozdíl o proti Sceppach.

1. zásadní věc je upnutí listů bez kolíčků. Svírá se to do čelistí, tak jak je to logické - drží to fest a jde to celkem pohodlně. Jen se dole mírně blbě trefuje, ale to není zase taková hrůza a to je téměř u všech pil. (Až na nejvyšší model Proxxon - ten to má vyřešeno luxusně, ale taky stojí asi 10 tis.) Každopádně v tomto bodě spokojenost.

2. Je o strašně moc tižší a o dost méně vibruje. ScHeppach bez přišroubování na stole při nejvyšších otáčkách skákal. Proxxon v podstatě drží, ale i tak jsme ho přišrouboval. Jediné mínus Proxxona vidím v tim, že nemá gumové nožičky - to jsem ale vyřešil podložkou. Scheppach je měl.

3. Dost zásadní plus u Proxxonu je celistvá procovní deska bez nějakého debilního plastového krytu. Protože byl nestejně vysoký vůči desce, tak se o něj sekal materiál a akorát to prudilo.

4. Kvalitu řezu zatím nemohu až tak posoudit bo toho ještě moc neumím.

5. Ofuk pilin byl praktyčtější u Scheppach, ale to je spíše asi o zvyku.

6. Sceppach měl světlo, což bylo fajn. Proxxon nemá, ale koupím lampičku.

7. Značkové plátky Proxxon jsou o dost levnější než značkové Sceppach. (nicméně dají se na obou pilách kombinovat)

Takže jednoznačně doporučuji Proxxon DSH. Je ale nutno si asi 2.500,- Kč připlatit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz