Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 23:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj,

chtěl bych se Vás zeptat na zkušenosti s koptérami Align MR 25 a MR 25X(XP). Poslední verze má 30A regulátory, lepší kameru a přepínatelný výkon vysílače, takže by mohly odpadnout stávající problémy.

Vzhledem k tomu, že létám heli a letadla, tak opravdu nemám chuť a náladu stavět další model, tentokrát koptéry. Vím, že mnozí nad tím ohrnou noc a budou mě lámat, proč si si nepostavit model za třetinu cenu, ale opravdu nechci.

Byl bych Vám vděčný za Vaše názory, postřehy, zkušenosti a nápady s touto koptérou. Vážně o ni uvažuji.
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: ned 19.03.2017 14:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj,

opravdu nemá nikdo Align MR25? Vypadá velmi pěkně, letové vlastnosti myslím dle YouTube perfektní, ale žádné ohlasy :-( Jde mě o to, jak létá bez FPV, klasicky na "oči". Jak je viditelná, jak jsou silné diody, letové módy, nastavení, případné opravy apod.

Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 1:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Slavnostně hlásím, že jsem neodolal a koptéra je doma!

Je to opravdu bomba, nádherné balení, překrásný tvar koptéry, spousta náhradních dílů a perfektní dostavba. Mám poslední typ MR 25XP, který je již značně vylepšený.
Mám rád koptéry s "obalem", ne jenom uhlíkové části. prostě viditelnost i pro létání na "oči", které mě bude čekat. Align obaly opravdu umí, navíc všechno je modulární a tím i dobře vyměnitelné. Zastoupení v ČR je jedinečné, ND je ohromné množství za hubičku.
Co je na MR úžasné, je možnost světelných kombinací, dokonalá svítivost a osvětlení zespodu dokonce s ukazatelem směru. Při zatáčení zase blikání vzadu na koptéře jako u auta :-)

"Reportáž" nekončí, příště ukážu fotky z nastavení a později i první lety. Nejsem ale zkušený matador, takže to bude spíše ukázka MR :-).


Přílohy:
Align2.jpg
Align2.jpg
[ 91.3 KiB | Zobrazeno 12050 krát ]

Align4.jpg
Align4.jpg
[ 59.24 KiB | Zobrazeno 12050 krát ]

Align5.jpg
Align5.jpg
[ 63.84 KiB | Zobrazeno 12048 krát ]

Align8.jpg
Align8.jpg
[ 52.08 KiB | Zobrazeno 12048 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 0:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Jak jsem slíbil, máme tu další pokračování :-)

Jak jsem psal, složení bylo pohodové, bez problémů. Nastavení přes mobil (Android nebo iPhone) ukážu přístě, intuitivní, jenom jsem trochu nakukoval do návodu.
Baterie jsem koupil 3S 1700 mAh, 35C, od Dualskeho. Ve vzduchu mě vydrží při pohodovém lítání 8 - 9 minut, při ostřejším pochopitelně méně - zatím jsem nezkoušel.
Trochu jsem musel potrénovat vyndávání a zandávání krytu. Po 7 letech to už umím a jde to v pohodě :-)
Vrtule se dají použít jak dvou tak třílisté a různých velikostí. Zatím lítám dvoulisty a delší, vepředu jsou červené, vzadu žluté. Barev je na skladě hodně, kombinovat se dá cokoli, dle nálady každého soudruha :-)
MR po vyladění stojí na místě, vysílač můžu dát na zem. Létání umožňuje tři módy včetně nastavení sklonu všech ramen. Zatím mám nastavený 1. mód, do budoucna půjdu dále. Teď ale není potřeba, nic mě nehoní. Užívám si požitek z létání. Po vrtulnících je to snažší, jenom musím dát pozor na menší velikost a správnou orientaci v dálce. Vyplatí se moc neblbnout a nelítat hodně vysoko a daleko.
Osvětlení je přímo báječný. Za bílého dne to svítí opravdu silně a hlavně směrovky zespodu jsou při letu geniální. Vyměnil jsem v balení anténu za kruhovou, která je barevná a s viditelným kloboučkem - při letu vhodné pro orientaci :-)


Přílohy:
Align8.jpg
Align8.jpg
[ 68.05 KiB | Zobrazeno 12014 krát ]

Align7.jpg
Align7.jpg
[ 72.71 KiB | Zobrazeno 12014 krát ]

Align6.jpg
Align6.jpg
[ 65.53 KiB | Zobrazeno 12014 krát ]

Align4.jpg
Align4.jpg
[ 54.67 KiB | Zobrazeno 12014 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 1:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Další pokračování :-)

Ještě neumím nastavit zvukové signály při ztrátě signálu a poklesu stavu baterie pod vybranou hodnotu. Barvy jdou nastavit v neskutečných kombinacích včetně síly intenzity. Hodí se to tedy jak pro noční, tak i pro denní létání při jasném světle. Při poklesu napětí baterie začnou problikávat nejdříve zadní dvě diody a nakonec všechny, což je perfektní.

Dnes večer jsem měl krásný průser :-( Nahrál jsem nový firmware a zjistil, že musím znovu párovat vysílač. To se také podařilo, ale neuhlídal na vysílači plyn a jeho vypínač. Koptéra poskočila a hned na bok ze stolu dolů ... Trošku tvrdší přistání :-( Kupodivu, mimo dvou škráblých zadních vrtulových listů žádná závada. Všechno jsem znovu zkontroloval, vyčistil, znovu nastavil, zkalibroval a šel zase ven. Všechno naprosto v pořádku.
Problémem bylo, že při přehrání firmwaru se všechno nastavení vymazalo a já si to nezkontroloval. Odolnost MR je ale dokonalá, žádný škrábanec, mimo vrtulek bez poruchy, uffff :-)


Přílohy:
Align1.jpg
Align1.jpg
[ 61.34 KiB | Zobrazeno 12011 krát ]

Align2.jpg
Align2.jpg
[ 65.81 KiB | Zobrazeno 12009 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: ned 02.04.2017 19:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Mám za sebou 21 letů a zatím maximální spokojenost. MR létá velmi dobře, rychlost je více než slušná. Žlutě zakrytovaná, spolu s diodami a žlutou anténou zaručuje velkou viditelnost. Při větším světle je lepší použít tmavé brýle, MR je ještě viditelnější. Parádní je létání za soumraku, kde jsem s heli nebo letadlem končil, tak tady začínám :-)

Na vysílači doporučuji si nehrát s jako s heli s nastavením páčky pro vypnutí motorů. Všechno se totiž nastaví v na mobilu, v programu Alignu. MR mě nešla nastavit, po přepnutí páky holdu na vysílači, Align jenom blikal a já už to viděl bledě. Nakonec jsem na vysílači povel nakonec zakázal a už to zase jede. Po zapnutí vysílače a MR páčkou odblokuji hold, motory se spustí na "sporo" režim a potom už jdu hned nahoru.

Výdrž baterek je velmi dobrá. 3S 1 700mAh, 35C mě stačí na 8 minut letu. Pokud to ale pořádně honím, tak je létání pořád na pohodlných 7 minut.

Jsem nadšený z možnosti autokalibrace a dalšího jemného doladění MR přes mobil. Koptéra potom stojí ve vzduchu jako přibitá. Není potřeba dalšího se hrabání do vysílače a nastavovat subtrimy nebo ev. trimy.

Až se mě bude chtít a přijde správná nálada, upravím video z druhého letu, za silnějšího větru cca 7 m/s a dám to na fórum. Ještě nafotím nastavení MR přes mobil. Je to komfortní, nemusím sebou tahat PC, stačí spustit aplikaci.

Pokud bude mít někdo další tuto koptéru, dejte vědět! Nebylo by špatné se sejít, zalítat a dobře pokecat :-)
Hezký večer všem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: čtv 20.04.2017 0:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 28
Dnes jsem i na základě tvého nadšení MR25XP objednal.

Baterii jsem vzal jen 1300, což byla možná chyba, protože podle toho že ty s 1700 máš časy 8 minut, tak těch 1300 asi bude málo.
Budu to mít s tou menší baterií ale o 50 gramů lehčí a mám v plánu s tím létat klidněji než na co je to stavěné, tak to třeba bude dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 23:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
vepr píše:
Dnes jsem i na základě tvého nadšení MR25XP objednal.

Baterii jsem vzal jen 1300, což byla možná chyba, protože podle toho že ty s 1700 máš časy 8 minut, tak těch 1300 asi bude málo.
Budu to mít s tou menší baterií ale o 50 gramů lehčí a mám v plánu s tím létat klidněji než na co je to stavěné, tak to třeba bude dobré.


Ahoj, vítám dalšího nadšence!
Konečně začneme přibývat jako houby po dešti :-) Lítám poslední dobou poněkud rychleji a rychleji a čas jsem díky tomu úměrně zkrátil na 7 minut. Je to ale tak pořád nádhera a při třech baterkách dostačuje. Napiš, jak to jde, poděl se o zkušenosti :-) jaké máš letové časy s 1 300mAh baterií?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2017 18:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 28
Čas letu jsem změřil jen jednou, protože na to po každé zapomenu, ale do chvíle než mi červené světlo signalizovalo nízké napětí to bylo 6 minut a létám tak vždycky.
Běžně potom podle nabíječky dobíjím do 1200mAh. Baterii mám GensAce 3S 25C a při každém prudším přidání plynu to na mě červeně zabliká, protože 25C je zřejmě málo.
Létám na ten prostřední letový režim, kdy se mi to řídí asi jako bezpádlová heli. Nepoužívám FPV a ani to nemám v plánu, skoro jsem si pohrával s myšlenkou že tu zbytečnou zátěž kolem FPV z toho vymontuju :-)
Při jednom z prvních letů jsem si zalétl daleko a ztratil jsem orientaci, problém za šera byl v tom že se mi vybily baterie a stroj svítil červeně v předu i v zadu.
Vyřešil jsem to tak že jsem přepnul na první stabilizovaný režim a doběhl jsem až na vzdálenost ze které jsem to již viděl lépe.
Heli už nemám ani jednu a tak si to vrtulníkování stímto strojem připomínám a létám osmičky trychtýře a couvám a tak pomalu v klidu, jen ten invert chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2017 19:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj,
červené blikání nemám taky moc rád. Naučil jsem se, když začaly diody hodně červeně problikávat, snížil jsem rychlost a hračičkování ve vzduchu a baterky drží bez problémů 7 minut. Mám 3S 35C 1 700mAh a je to letecky tak akorát. Do budoucna ale pořídím pro větší blbnutí 45-50C, bude to lepší.
Heli už taky nemám, náklady byly opravdu velké. Invert chybí, jde to tak nějak provádět, ale není to pochopitelně jako na heli, taková nouzovka.
Orientaci řeším za jasného slunce tmavými brýlemi, diody jsou dobře vidět včetně žluté antény, která stačí. Někdy je to ale také tak tak, je to přeci jenom prcek. Čím ale létám déle, orientace se zlepšuje.
Zkusím sem za pár dní dát krátké video z prvního letu za silného větru. Sice žádná sláva, ale alespoň je vidět jak to hezky drží směr :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2017 9:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 28
Ahoj.
S heli Trex500 a 700N jsem několik let létal denně za téměř každého počasí, několikrát se povedlo i 30 startů za den a večer jedna hodina na simulátoru, přes to stímhle prckem mám trochu problémy.
Vypadá ze všech stran skoro stejně, tak se musím víc soustředit a ve větších vzdálenostech ani na chvilku ze stroje nesmím spustit oči.

Nastavovat barvy LED jdou hezky, ale přehodit defaultní nastavení vpředu červená a vzadu zelená obráceně jsem nezvládl a asi to v tomto software ani nejde, možná přehodit konektory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 22:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 28
Tak jsem s tím pěkně praštil. Chtěl jsem udělat přemet, ale nedotočil jsem kvůli malým výchylkám a tak na místo toho jsem stroj v plné rychlosti napálil vrtulema do trávníku. Šlo to skoro kolmo do země a po dopadu se od země do výšky odrazily části kabiny, vrtulí a baterie. Objednal jsem náhradní díly, ale nakonec stačilo dotahnout pár šroubků a slepit kabinu. Zbylo mi tedy několik nepoužitých náhradních dílů, tolik asi k odolnosti při ráně. Při prvním letu po opravě se ale objevil problém. Po vzletu se byly slyšet vibrace asi 10Hz, svítily červeně LED signalizující pokles napětí baterie a po dvou minutách letu byly baterie vybité, rozpálené včetně kabelů a motorů. Hledal jsem příčinu ve všem možným, nakonec jsem přehrál firmware a provedl jsem jeden bezproblémový let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 15:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.9.2012
Příspěvky: 1
Ahoj taky sem pořídil tento copter jsem z Prahy tak kdyby mnel nekdo zájem můžem se sejít a probrat vše kolem samozřejmě i prohnat stroje....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 14:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2011
Příspěvky: 7
Potíže s připojením přijímače!

Tento model mám asi půl roku a chtěl bych upozornit na následující problémy další potenciální zájemce o tento závodní kopter. První věc je, že Align, i jako vrtulnikář, musím pomluvit, protože úroveň a kvalita dílů, produktů a komunikace se za posledních pár let strašně pohoršila.... Ale to je na jiné téma.

1) Futaba. Po koupi jsem měl po ruce pouze R617FS. Vzhledem k pozici připojovacích kolíků, problém osadit přijímač do prostoru pod hlavní desku. Na hlavní desce, vedle baterie, problém s osazením krytu. Proto jsem přešel na bod 2)
2) FrSky kompatabilní přijímač s Futabou. Vzhledem k pozici kolíků možnost osadit na spodní desku. Je to úplně narvané, ale vejde se....
3) Nově mám R6303SB, ten by tam měl jít rovněř
4) Spektrum. Po tendenci přejít u svých dronů z Futaby na Spektrum (drony jsou často kompatabilní pouze se Spektrem). Opět problém. Spektrum Dx6i se připojí pouze na hlavní přijímač a na, v návodě uvedený satelit, který je supr malý, se spáruje, ale dál nereaguje. Tj. opět problém s umístěním jak hlavního tak satelitního přijímače, podobně jako bod 1)
5) Opět musím zkoušet jiné rádio. Prostě katastrofa. Jenom upozorňuji, že souběžně řeším stejný problém u Blade Torrent 110 s párováním Dx6i......

Informace na stránkách výrobce nulové. To samé u Torrenta. ČLověk lítá z fóra na fórum, z videa na youtube na video. Škoda. Trochu lepší servis by udělal lepší prodejnost....

_________________
T-Rex 450L Dominator FBL, T-Rex 600N FBL, Reflex XTR2, Blade Torrent 110, Align MR25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Align MR25 (MR 25X)
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 14:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2011
Příspěvky: 7
Zdravím, upozorňuji, že ze strany Align dochází k mystifikaci. Na MR25 není možné použít samotný satelit (Spektrum), ač je v návodě uvedeno, že to jde (ověřeno ze světových fór). U přijímače AR600 je nutné v napájení vytáhnout signální kablík (bílý), aby se přijímač neustále nesnažil spárovat (stačí jedenkrát na začátku)....

_________________
T-Rex 450L Dominator FBL, T-Rex 600N FBL, Reflex XTR2, Blade Torrent 110, Align MR25


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz