Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 18:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Dzon píše:
Chápu že pro někoho kdo si prošel už nějakou stavbou a něco zalétel, případně má kolem sebe lidi co létají to může být nesmyslná otázka, ale já to zkoušel dávat nahoru dolu a nijak to nepasuje.


Řada lidí tady začínala modelařit v době, kdy byly 2 obchody s modelářskýma potřebama v celé republice a balsa
tam byla jednou za 3 měsíce a byla hned vyprodaná.Motory se prodávaly bez paliva (bylo nutné povolení na používání
prudkých jedů a když jsi ho vyběhal, tak mělo měsíční platnost a zas nebylo na krámě palivo)
Modelařilo pár lidí a neměl ses koho na cokoli zeptat. Ze zahraničí jsi nic nedovezl , protože jsi nedostal valuty.
Prostě to člověk musel vymyslet hlavou - tou svou !! A modelařilo se fest a lidi dokázali spoustu věcí.

Ty máš desítky obrázků na síti jak se připevňuje vrtule gumičkou a přesto se na takovou ptákovinu ptáš .
Další hromady zapojení jak na fotkách tak na videích a ptáš se na takový blbosti .

Zapoj hlavu a snaž se. Budeš z výsledků mít větší radost, žes to dokázal a naučíš se překonávat překážky a u fajn koníčka zůstaneš.
Pokud za měsíc nepohneš s něčím - pak se ptej. Většina lidí ráda odpoví.

edit jyrry, moderátoská poznámka - odštěpeno z viewtopic.php?f=15&t=80186


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 18:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Úžasný, pokud se někomu nelíbí moje hloupé dotazy, prostě to nečtěte a nereagujte. Samozřejmě jsem chvíli sám googlil než jsem se začal ptát ale každý řeší svoje konkrétní problémy a to že se vrtule uchycuje gumičkou za šrouby jsem nikde nenašel a samotnýho by mě to nenapadlo ani za milion let, myslel jsem si že je to nějaké těsnění. Schválně to vemu někdy do hospody a zeptám se kluků jak by to tam připojili, jsem zvědavej jestli se někdo chytí, pochybuju.

Nemůžu tvrdit že bych hledáním strávil hodně času, ale našlo mi to jak někdo řeší obrácené uchycení vrtule a nějaký šestihran uvnitř, ale úplný základ uchycení nikdo neřeší. Stejně tak jsem si nejdříve prošel všechny dostupné návody k dílům ale tam se o tom nic nepíše a stejně tak jsem googlil připojení regulátoru k motoru a taky jsem se nedozvěděl nic konkrétního pro můj případ. Schéma mi navíc nic neřekne, nejsem elektrikář. Společně s tím jsem potřeboval vyřešit jaké konektory spolu kamarádí, jaké ne a jak vyřešit aby kamarádily, pokud vím tak od toho je také toto forum - když někdo něco neví tak se zeptá. Navíc nevím proč bych měl znovu vymýšlet něco, co už vymyslel někdo přede mnou, na to je život opravdu krátkej.

Pokud nemáte nic lepšího na práci než prolézat forum a poučovat začátečníky že pokládají hloupé otázky, místo toho aby jste poradili k věci, tak je někde něco špatně :/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 20:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
https://www.google.cz/search?q=brushles ... or+%2B+esc


https://www.google.cz/search?q=brushles ... h&q=epp+3d


hledal jsem asi 5 minut.

Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na den, naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu pro celý život.

Tak je to i s tvými otázkami. :D

četl jsem tvé dotazy k vrtulníčku než jsem před tím reagoval .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 20:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Tak a teď zkus hledat znovu a objektivně, jako začátečník, opravdu myslíš že tam napíšu brushless esc? Epp 3d jsi tedy nevím co dokázal ale sotva vím co to znamená, natož abych to použil při vyhledávání. A o tom to právě je. O zkušenostech které ty máš a já ne. Proto sem pokládám hloupé otázky, protože to co já bych hledal bezúspěšně půl hodiny a pak bych stejně napsal dotaz sem na fórum mi někdo poradí během 1 minuty protože už to řešil, ví jak se co jmenuje nebo ví jak to hledat.

Díky Sunn a Amper za pomoc, pomohlo mi to se odpíchnout když jsem ztroskotal na několika věcech najednou a nevěděli si rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 20:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Dzon píše:
Pokud nemáte nic lepšího na práci než prolézat forum a poučovat začátečníky že pokládají hloupé otázky, místo toho aby jste poradili k věci, tak je někde něco špatně :/


Znam spoustu for kde by se ti dostalo pouze dvou odpovedi - UTFG a RTFM :-D takze se nerozciluj, jsi na tom jeste dobre :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 20:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Dzon píše:
Tak a teď zkus hledat znovu a objektivně, jako začátečník,


Máš tady cca 110 příspěvků . Lítáš na simu a malou helinou. Přispíváš do fóra přibližně od poloviny roku 2015

Takže jako nevíš co je Brushless a 3d a epp a esc ???
Nastudovat nějaké info v sekci pro začátečníky asi taky ne .
Snažím se tě trochu nasměrovat k vlastní iniciativě, ale asi marně - ty si chybu nepřiznáš :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 20:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Ještě k té vrtuli a unašeči

Vrtuli musíš dát správně ke směru letu - Zorro má tlačný pohon, tzn. že vrtuli musíš dát její přední stranou k motoru.
Většinou jsou na přední straně vrtule "číslíčka a písmenka", která označují její průměr a stoupání (třeba 8/4, 7/5 apod.)
Prostě přední strana vrtule musí směřovat vždy ve směru letu.

Vyzkoušej si tu redukci, unašeč má také z obou stran různý nasazovací průměr - uvidíš, co bude do tvé vrtule pasovat nejlépe. Do díry ve vrtuli musí jít unašeč (nebo redukce) co nejtěsněji, nesmí tam "vrklat".

A ty dva šroubky na unašeči dobře utáhni, ať za letu neztratíš vrtuli i s unašečem (vlastní zkušenost s Torem).

Konektory které máš, tipuju podle fotek - modrý na baterce je EC5, červený na regulátoru JST.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 21:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
dudaj píše:
... asi marně ...

My jsme se ledasco naučili sami, tak ti mladší by se mohli alespoň naučit jak a kde to hledat... :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 21:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Celkem chápu, že se špatně hledá.
Když něco googlím v oboru, který neznám, nejvíc práce mi dá zjistit používané názvosloví, ať už oficiální nebo slangové. Potom už to s googlem bývá brnkačka :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 21:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sunn píše:
... zjistit používané názvosloví...

No, to je jádro pudla :-)
Starší a pokročilí to názvosloví mají lety zafixované v halvě, použijí ho automaticky. Neznalému je vhodné nadhodit vhodnou hledací frázi, pak ať se v tom povrtá sám; kolikrát když si něco hledám najdu i věci okolo a tím se pořád učím, zdaleka to v hlavě nemám i po těch 40-ti rocích drobného modelaření :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 23:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Myslíš, že jsi Dunaj potěšil?... :


dudaj: to vážně nemáš nic lepšího na práci než procházet všecky moje příspěvky a pak kritizovat moje dotazy? Smutý, vážně :D sorry jako..

Tenhle člověk něco ví a rád poradí...ale takové poděkování opravdu do budoucnosti na ochotě radit nepřidá.
A mě by to bylo hodně líto!!...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.02.2017 23:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
2952 píše:
Myslíš, že jsi Dunaj potěšil?... :


dudaj: to vážně nemáš nic lepšího na práci než procházet všecky moje příspěvky a pak kritizovat moje dotazy? Smutý, vážně :D sorry jako..

Tenhle člověk něco ví a rád poradí...ale takové poděkování opravdu do budoucnosti na ochotě radit nepřidá.
A mě by to bylo hodně líto!!...

Xchat hadr oproti tomuhle vážně.. :D Dunaj nepotěšil mě a ani já ho nepotěším.. nevím, já si jeho příspěvky neprocházel jako on ty moje, ale co píše tady tak se do mě akorát naváží. Bezdůvodně. A to fakt nemám zapotřebí, vážím si rady a dokážu za ni poděkovat, funguje to ale i naopak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 0:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Dzon píše:
Navíc nevím proč bych měl znovu vymýšlet něco, co už vymyslel někdo přede mnou, na to je život opravdu krátkej.



To by se dalo parafrázovat takto: Proč sem psát znovu něco, co už tu bylo napsáno nejmíň desetkrát, na to je život opravdu krátkej.
Dudaj se tě od začátku jen snaží nasměrovat k samostatnosti, která je pro modeláře moc důležitá. Myslím, že mu hodně křivdíš :wink: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 9:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
V tom případě nechápu proč vůbec existuji diskuzní fóra. Skoro všechno už bylo někde napsané. Pak stačí misto obsahu dát na úvodní stránku odkaz jen na google.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 10:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jio píše:
V tom případě nechápu proč vůbec existuji diskuzní fóra. Skoro všechno už bylo někde napsané. Pak stačí misto obsahu dát na úvodní stránku odkaz jen na google.


To mas sice pravdu ale urcite uznas ze je zneklidnujici tendence lidi ptat se na uplne totalni kraviny. Me na tom vrta hlavou spis proc to delaj :-) Cekat na odpoved u dotazu jehoz vypsani do fora trva dele nez nalezeni odpovedi me prijde jako ztrata casu. Jiste, hledani na RCManii neni zrovna buhvi co ale google ji prohledava taky.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz