Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 9:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Prosím poraďte, kde sehnat dřevěné nosníky ( za slušnou cenu ) na oplaňkování trupu lodí. Jde o nosníky 3 x 5 mm až 3 x 12 mm v celkové ploše kolem 3 m2. Vzhledem k tomu, že jde už o stovky nosníků, je každý rozdíl v padesátníku za kus poznat. Nicméně kvalita je před cenou.
Pokud někdo máte dobrého a spolehlivého dodavatele, dejte mi, prosím, vědět.
Díky za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Pokud se jedná o větší množství a samozřejmě kvalitu, řežu si je sám. Na obyčejné hobby cirkulárce. Akorát to výchozí dřevo je větší problém. Já mám zásobu (už jenom) asi 0,5 m3 dřeva na ULL, v té nejlepší kvalitě. Naprosto rovné, suché, vyzrálé. 7 až 15 letokruhů do cm pod 45°. To je ale vedlejší.
Na lodičku jsem řezal nosníky podobně jako ty, na minicirkulárce (samodomo), v délce 1550mm. Je to babračka, ale ten výsledek… Bez nutnosti dalšího broušení, nebo úprav, na čisté rozměry.
Pokud chceš kvalitu a množství cena musí stranou. Trochu to zlevní vlastní výroba, to sice není tolik o penězích, zato o práci a trpělivosti.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 10:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Rozumím ... ale kdybych měl ty možnosti, tak s tím neotravuju ostatní. Nemám na to ani vybavení ( kvalitní cirkulu - mám jen malého Proxxona ), ani to dřevo ( to především ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 11:00 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jenom doplním.
Sehnat správně vysušené dřevo a aby se nekroutilo po rozříznutí je dost problém.
Asi to u lodičky není zas tak velký problém, ale i když jsem dělal truhlařinu a vybavení měl, pokud jsem chtěl opravdu rovný
nosník, šel jsem do Obiku a přehrabal tam 50 nosníků a dva vybral :D .
Takže za mne - Hornbach a různé prodejny pro truhláře, kde prodávají materiál - nejlíp obvolat.
Pecka má taky
http://www.peckamodel.cz/produkty/stave ... ve-nosniky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Ano v obchoďáku se dá najít i kvalitní. Pila Proxxon je podle mne dostatečná. Ta co s ní dělám podobné ptákoviny já, je podobná a kotouč, možná dokonce ten od proxxonu.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 13:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
nedovedu si představit, jak na pile Proxxon řežu 300 nosníků délky nejlépe přes metr. Ono to ani není možné ... pokud bych měl pláty - desky 3 mm, tak by se nosníky 3x5 až 3x12 mm daly nařezat - i když dost obtížně, protože to vedení je velmi krátké a udržet metrovou desku není žádná sranda. Nicméně tu 3 mm desku ( z většího kusu materiálu ) bych na Proxxonu asi těžko dokázal uříznout.
Chce to profi nářadí a hlavně ten vhodný materiál.
S tím vybíráním je to těžké - těch nosníků je zapotřebí několik stovek a pochybuju, že jich tam bude tolik, abych si ještě mohl vybírat.
Prostě bych rád našel profíka, který se tím živí a bylo by možné se s ním na tom domluvit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 15:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
zavolej do HVP model - Marcel Hladík


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 16:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2008
Příspěvky: 432
Bydliště: Roudnice, Srdov
Obrázky: 0
Já bych se obrátil sem:
http://www.star-pila.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Bořík píše:
nedovedu si představit, jak na pile Proxxon řežu 300 nosníků délky nejlépe přes metr. Ono to ani není možné ... pokud bych měl pláty - desky 3 mm, tak by se nosníky 3x5 až 3x12 mm daly nařezat - i když dost obtížně, protože to vedení je velmi krátké a udržet metrovou desku není žádná sranda. Nicméně tu 3 mm desku ( z většího kusu materiálu ) bych na Proxxonu asi těžko dokázal uříznout.
Chce to profi nářadí a hlavně ten vhodný materiál.
S tím vybíráním je to těžké - těch nosníků je zapotřebí několik stovek a pochybuju, že jich tam bude tolik, abych si ještě mohl vybírat.
Prostě bych rád našel profíka, který se tím živí a bylo by možné se s ním na tom domluvit.

Já tak řezal nosníky dlouhé 1500mm. Nebylo jich 300, to je fakt, ale dal jsem ti možnost kontrolovat a ovlivňovat jejich kvalitu, když na ní záleží. Moje pila nemá s profi opravdu nic společného.
A ať mi nikdo neříká že to nejde. Mě to šlo s motorem "600" převodovkou a kardanem na hřídeli.
Profík je jednodužší volba, ale...

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
rdubsik píše:
Já bych se obrátil sem:
http://www.star-pila.cz/

Tady už několik týdnů řeším špatnou dodávku materiálu a zničení mého záměru stavby letadla. Nezkontroloval jsem všechno po nich a teď se mi to sakra draze vymstilo. Nechci na ně být hnusný, paní byla vstřícná, ale náprava jejich zmetků, šla na můj účet :(

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 17:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
S kvalitou firmy Star nemám dobré zkušenosti ještě z doby, kdy jsem potřeboval balzu. Tak nekvalitní prkýnka se neřezala ani za bolševika. Možná to byla náhoda, ale takovou balzu bych nechtěl ani zadarmo.
Jinak Golfisto s tou pilou Proxxon nejdou řezat lišty, ani kdyby jsem se rozkrájel. To je spíš jednodušší strčit do řiti deštník a rozevřít, než z malým Proxxonem jít na lišty. Stačí si jen představit hranolek kvalitního materiálu ( třeba 10 x 10 cm ) a z něj cokoli uříznout. Jak bys to prosím udělal ? Můžeš něco řezat z materiálu, který má menší tloušťku, než je výška kotouče ( zubů ) nad deskou. Ale z hranolku ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 20:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov
Délký počty kusů a časově ? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 21:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Nemám to ještě spočítané - včera přišly poštou plány, teď to budu překreslovat do PC, pak půjdou žebra na vyřezání laserem ... prostě vůbec to nespěchá, je to otázka prázdnin a podzimu. Lodě budou dlouhé necelé dva metry, povrch kolem 3 m2, takže lišty, pokud budou 3 x 10 mm, tak v metrových délkách ( nastavování nevadí ) to vychází na 300 lišt. Budou potřeba užší i širší, takže cca 200 ks 3 x 5 mm a třeba 180 ks 3 x 12 mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 12:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2005
Příspěvky: 8
Bydliště: Kladno
rdubsik píše:
Já bych se obrátil sem:
http://www.star-pila.cz/


Hvězda nedělá smrkové nosníky pro modeláře, jenom balzové.
Kdyby jsi potřeboval nosníky na stavbu baráku tak to je jiná.
Jinak na balzu ani překližku si u nich nemůžu stěžovat, ale to bude tím že si tam jdu vybrat,
jsou velmi vstřícní půjčej i ti váhu a tak si můžeš vybrat to co potřebuješ.
Beru tam toho docela dost jak do výroby i do kroužku, vždy mi něco přihodej pro děti.
Z překližkou taky není problém nařežou ti ji na rozměr jaký potřebuješ. kolikrát než přijedu z
Kladna do Vavřinče tak je vše připraveno.
Za mne jedině dobré zkušenosti. Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nosníky dřevěné
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 13:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Díky za informace, překližka na žebra se bude hodit - pokud ji nebude mít dodavatel, co to bude vyřezávat laserem. Dřevo tam plánuju jen na žebra a plaňky, vše ostatní bude laminát a okrajově ABS.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz