Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 19:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2012
Příspěvky: 16
Bydliště: Velvary
Ahoj dám to sem protože se mi to stalo ve vrtulníku i když to možná patří jinam . Dnes jsem si šel skočit se sedmistovkou a mám následující zážitek . První let naprosto v pohodě akorát sem nadával že to dost fouká . Výměna baterek a při při roztočení vrtule se ozvalo jakoby zasičení a potom mohutnej kouř jak z dýmovnice . Takže shodit přepínač a rychle k vrtulníku při vytažení sady z vrtulníku sem zjistil že první baterka je roztržená přehořelé pásky které ji drží natavený bok u vrtulníku . Baterie jsou dva roky staré nenafouklé turnigy heavy duty 6s 5000 ah 60c regulátor kontrolnik 120 hv nabíječ powerlab 8 nabíjím 1c aby vydrželi, přes zimu uložené v ložnici pod postelí v teple myslím že do ložnice už si je po dnešku nedám . Odpor průměrně 7 ohmů takže nic moc velkého nic nenasvědčovalo že by se mohlo něco dít múžu bejt rád že to bylo na zemi . Ahoj musel sem si trochu zakňučet Mirek


Přílohy:
IMG_2727.JPG
IMG_2727.JPG
[ 145.66 KiB | Zobrazeno 4757 krát ]

IMG_2726.JPG
IMG_2726.JPG
[ 142.93 KiB | Zobrazeno 4757 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 20:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Jojo, už jsme tady párkrát diskutovali o ukládání LiPolek. Ono se většinou nic nestane, ale občas jo (viz tvůj příklad). Sám mám baterky doma a v garáži, aspoň v plechových kufrech. Ale zkusím se vzchopit a dát je do dutých betonových tvárnic, jak už dlouho plánuju (samostatně po jedné baterce do každé dutiny). To je myslím jediné bezpečné. Raděju budu trapčit s tvárnicema než aby mi vyhořela garáž i s autem.

Kdyby se takový případ stal a měl nějaké velké následky, možná by to mělo neblahý dopad na všechny modeláře. Nechci to přivolávat.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
A jaký neblahý vliv by to mělo na všechny modeláře? :?
Víš, kolik baráků už shořelo kvůli špatně skladovanému benzínu? A mělo to nějaký vliv na všechny motoristy?
Osobně znám případ nedaleko mého bydliště, kde úplně shořel rodinný dům kvůli špatnému nabíjení modelářských baterek. A žádný vliv to nemělo :wink: . Jen na peněženku majitele (a zároveň modeláře).
Navíc výše uvedený incident opět nemá spojitost se skladováním, ale přímo s provozem. Tam se to stává celkem běžně a žádná prevence asi nepomůže.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 21:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2012
Příspěvky: 16
Bydliště: Velvary
Ahoj Švejku jak to myslíš provozem nic nenasvědčovalo tomu že je baterka v prd--i . Jediné o čem vím že sem nendodržval přesně je skladování nabité nenabité . Jinak baterka nevykazovala žádné známky opotřebení jak už jsem napsal nebyla nafouklá nabíjet šla normálně žádný velký odpory pokažý sem balancoval powerlab 8 to u větších baterek ani jinak nedovolí a to mě štve nejvíc nejsem si vědom že bych něco porušil . Teď budu čekat kdy se to stane znova sakra . Jo jasně dva roky stará co teď po roce vyhodit všechny baterky i když jsou v pohodě to by bylo trochu na hlavu nebo vadný kus super ale ve středu sem byl létat a ve čtvrtek taky a pohoda teď babo raď Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Nemohlo dojit napriklad pri manipulaci s baterkou pred startem k propichnuti clanku ?

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 22:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2012
Příspěvky: 16
Bydliště: Velvary
Ahoj nemohu stoprocentně říct že ne , nejsem si toho vědom samozřejmě kdybych si toho byl vědom byl bych hovádko kdybych je tam dal . Normálně jsem je doma nabil dal je do kufru auta a jel jsem jedině že by při převozu v kufru měl se je v plastové bedně od ovoce v které je běžně přenáším . Pozná se to nějak od pohledu nebo jinak když je propíchlá a tím nemyslím že vidíš díru Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 0:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
... :( sakra to nevidim rád....musim brzy koupit ty duté cihly aspoň, když si představim ty moje preparované a přepakovávané baterie 5 až 8 Ah
do těch mých lodí...myslim, že ty dutý cihly budou skladnější než ty tvárnice. Doufám, že když ta baterka pšoukne, že nemá aspoň tendenci se přemisťovat (jako raketa) a že aspoň dohoří v tom svém chlívečku v cihle... :roll:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Vždycky, když se tu objeví fotka shořelé lipolky, vyvolá to podivnou paniku. A ti nejcitlivější přidají ke stěně svého bateriového bunkru další deseticentimetrovou vrstvu železobetonu.
Opravdu by mě ale zajímalo, jak ta dutá cihla zabrání vznícení baterky za letu. :?
Bezpečnost beru, skladování pod postelí v ložnici není to pravé ořechové, ale nic by se nemělo přehánět.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
... ta dutá cihla (několik) je pro uskladnění přece :( zatim je mám - sice né pod postelí, ale ani vyhořelá dílna by nebyla příjemná.
Hlavně by se takhle daly oddělit od sebe, a nebyla to řetězová reakce. Znovu se ptám, zda v případě rychlého hoření nemají tendenci se přemisťovat,
abych nemusel ještě ty jednotlivé chlívečky "zazdívat" :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 18:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
JosefSvejk píše:
Vždycky, když se tu objeví fotka shořelé lipolky, vyvolá to podivnou paniku. A ti nejcitlivější přidají ke stěně svého bateriového bunkru další deseticentimetrovou vrstvu železobetonu.




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: To je dokonale shrnutý!

Jinak já zastávám názor, že zdravá baterka je poměrně spolehlivá. Nezdravá se před explozí většinou pozná na nabíječce nebo za letu dle telemetrie (pokud jí člověk má k dispozici). Doma je pro jistotu (jak pro jejich ochranu, tak pro ochranu zbytku baráku) skladuju v plechových kontejnerech na munici.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 9:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 192
Bydliště: Plzen
Zahoreni po letu muze vzniknou vyhradne vnitrnim zkratem. Ohen se projevi az za chvili, max. do pul hodiny.
Typickou pricinoum je mechnicke poruseni obalu.
Spontanni vzniceni se sice neda vyloucit, v lonskem roce snad vyhorela lod ktera vezla baterky. Ale to urcite nebylo "po pristani".
Vliv muze mit (asi) i vysoka teplota, ktera by mohla zkrat zpusobit - ale to je jen moje domnenka.
Uvedene baterky maji podle odporu max. proud 10C, s chlazenim 15C. Takze jsou bud nekvalitni, nebo uz odbyte. Asi se hreji ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 14:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2012
Příspěvky: 16
Bydliště: Velvary
Ahoj určitě jsem sem ten příspěvek nedal abych působil nějakou paniku vůči lipo baterkám i když sem viděl ten natavený bok vrtulníku tak jsem pak doma dvě hodiny zkoumal goblina black nitro ale nepřišel jsem na nic rozumného jak zlevnit provoz a benzínové heli jsou tak do makety a to nemyslím nějak špatně . Prostě sem jen chtěl ukázat že i baterka která vypadá v pohodě si může pšouknout . Teď myslím na to že se mi snad možná mohla poškodit při převozu i když logika mi to nebere plastová bedna od ovoce v ní baterky přidělané na platech abych to nemusel vyvažovat a vysílačka nic jiného . A baterky nebyly teplé po letu ani po nabíjení to je pro mě to nejhorší neznám příčinu asi už byly špatné a ten velký odběr při roztočení sedmistovky ? . To nevadí objednal jsem další ale do ložnice už na zimu nepůjdou Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 20:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
horejsi píše:
Zahoreni po letu muze vzniknou vyhradne vnitrnim zkratem. Ohen se projevi az za chvili, max. do pul hodiny.
Typickou pricinoum je mechnicke poruseni obalu.
Spontanni vzniceni se sice neda vyloucit, v lonskem roce snad vyhorela lod ktera vezla baterky. Ale to urcite nebylo "po pristani".
Vliv muze mit (asi) i vysoka teplota, ktera by mohla zkrat zpusobit - ale to je jen moje domnenka.
Uvedene baterky maji podle odporu max. proud 10C, s chlazenim 15C. Takze jsou bud nekvalitni, nebo uz odbyte. Asi se hreji ?


Tipuju spíš to druhé. Mám 5 let staré turnigy 6s5000mAh 30C a ty mají Ri kolem 3-4mOhm. A asi 190 cyklů za sebou.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
horejsi píše:
Uvedene baterky maji podle odporu max. proud 10C, s chlazenim 15C. Takze jsou bud nekvalitni, nebo uz odbyte. Asi se hreji ?


Pochopil jsem to tak, že těch 7 mΩ je odpor celé baterie :? .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 700 bezpečnost baterek
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 7:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2012
Příspěvky: 16
Bydliště: Velvary
Ahoj ten odpor byl braný průměrně na jednotlivý článek když nabíjím 1c s powerlab 8 tak se samozřejmě nudím a v tu chvíli powerlab nabízí přepínání různých ukazatelů o stavu baterie tak se vtom hrabu jde o různé věci spousta lidí by řekla zbytečné ale co je to tam tak si hraju jsou to různá procenta od začátku do konce nabíjení nabití jednotlivých článků odpor jednotlivých článků kolik odebírá voltů a amper ze zdroje a jiný věci proto vím že to nebylo nic hrozného ten odpor to ukazuje 1 5.2 ® 2 5.3® 3 5.4® 4 5.2® 5 5.2® 6 5.3® místo toho r v kroužku je samozřejmě značka toho odporu kterou v telefonu nemám proto sem použil to r v kroužku Mirek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz