Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 9:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Stravili sme celkovo tri dni s tymto vetronom a za seba musim skonstatovat ze je to lietadlo co nelieta. S original motorom a sklapacou vrtulou to nedokaze vobec vystupat.
Posledny pokus bol taky, ze ako som to hodil nad kukuricou tak to kruzilo asi 2 m nad nou a po par desiatkach sekund sme to zhodili dole a nadobro "odlozili" toto lietadlo.

Ma niekto lepsie skusenosti s tymto lietadlom?

A co ma najviac trapi je, ze mam obavy ze som znechutil s tymto lietadlom lietanie mojmu 8r pilotovi ....


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 10:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 450
Blog: Zobrazit blog (1)
Aniž bych vás chtěl hoši podceňovat, to bych si netroufl, ALE NENASADILI JSTE NAPŘÍKLAD OBRÁCENĚ VRTULI???
Už jsem to viděl několikrát se stejnými výsledky.
J.L.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
mam gamu 2100 už dlhší čas. Mám v nej aj vario meter. V pohode som s ňou vedel nastúpať na vyše 100m a potom pomaly plachtiť. Problém bude niekde inde ako v modely. Gama lieta veľmi pekne. Má ju aj sused, tak isto žiadny problém. Lieta parádne. Lietam s 3S 3300 mAh baterkou. Je pravda že to nieje stíhačka, že nedokáže stúpať prudko, ale pekne pomaly vystúpa bez problémov. A netreba ani plný výkon dávať. Aj na 1/2 až 3/4 plynu v pohode stúpa u mňa. Motor mám setový.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 10:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Lněnička píše:
NENASADILI JSTE NAPŘÍKLAD OBRÁCENĚ VRTULI???
Už jsem to viděl několikrát se stejnými výsledky.
J.L.
Nevím, jestli se sklopka při zdravých smyslech dá nasadit obráceně, ale když to říká tak zkušený odborník, asi se to už stalo... :)

Setovou Gamu má kamarád a určitě to lítá. Není to žádná raketa, ale na čerstvý tříčlánek stoupá cca 20° vzhůru v pohodě.

Závadu hledej v pohonu, model určitě létá. Nemůže být problém třeba v mizerné baterce?

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2009
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha 9 Kyje
Obrázky: 0
Také se Gamy zastanu, i když jsem jí zrovna prodal :-)
Měl jsem plnou setovku, včetně klapek a už před cca 3-4lety kdy jsem ji kupoval byla velká diskuse o té setové výbavě, jak to s tím motorem nelítá atp.
Takže za mě: Gama setová funguje, lítá, vše bez problémů. Pokud ti nelítá, chyba je někde jinde.

_________________
Moje stroje http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=341
www.rctomas.webnode.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 13:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
TomasTR píše:
Také se Gamy zastanu, i když jsem jí zrovna prodal :-)
Měl jsem plnou setovku, včetně klapek a už před cca 3-4lety kdy jsem ji kupoval byla velká diskuse o té setové výbavě, jak to s tím motorem nelítá atp.
Takže za mě: Gama setová funguje, lítá, vše bez problémů. Pokud ti nelítá, chyba je někde jinde.


Vdaka za nazory, ta "nasa" ma tiez niekolko rokov (asi 4, bola odlozena pretoze uz vtedy povodny majitel ju nedostal do vzduchu)

Pravdepodobne tam bude naozaj nejaky problem ked uz vtedy "byla velká diskuse o té setové výbavě, jak to s tím motorem nelítá atp." .....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 14:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
sky59 píše:
Vdaka za nazory, ta "nasa" ma tiez niekolko rokov....

Odkiaľ si? Gamu som síce nemal, ale aby vetroň so sklopkou nelietal, to sa mi nechce veriť, to už by nelietalo nič :mrgreen: Keby si dobehol, ak si z blízka, poskúšame...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 16:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
ddano007 píše:
Odkiaľ si? Gamu som síce nemal, ale aby vetroň so sklopkou nelietal, to sa mi nechce veriť, to už by nelietalo nič :mrgreen: Keby si dobehol, ak si z blízka, poskúšame...


pilot je v Bohdanovciach nad/Trnavou ale uz som mu slubil ze na to lietadlo uz niekolko rokov nesiahneme, ma z neho doslova mindrak.... nikdy viac

mozno by sa dala predat za symbolicku cenu aby uz nebola ani v dome...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 16:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
A nebude lepší než slibovat, že na něj nesáhnete, lepší zjistit, kde je problém?
Proč jinak by ses ptal?
Vidím to jako ostatní na problém s pohonem.
Buď je něco s motorem nebo baterií.
A třeba máš jen sw omezený rozsah plynu, nebo jinou záludnost.
Můžeš mít i nevhodnou vrtuli (špatné stoupání nebo průměr...).
Popiš, co tam je, zda původní výbava, či něco změněno.
Pokud je to původní sestava, pak bych se asi zaměřil na baterii. Jestli má 4 roky, může být nemocná, i když i původní majitel s tím měl problémy...?
Nabíjíš ji správně? Na jakém nabíječi? Nemáš nastavení na dva články (a používáš tříčlánek) ?
Hřeje se?
Hřeje i motor?
Nedrhne motor?
Možností, kde je chyba může být hodně, ale evidentně nemáš dostatečný výkon - pak ten model poletí asi jen na svahu (zkusil jsi?).
Není příliš pravděpodobné, že by z principu byl model tak neletuschopný jak popisuješ...
Výkony bych neočekával, ale trápení na minimálce ve dvou metrech je o výkonu a ne o letových vlastnostech...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 20:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
sky59 píše:
pilot je v Bohdanovciach nad/Trnavou ale uz som mu slubil ze na to lietadlo uz niekolko rokov nesiahneme, ma z neho doslova mindrak....

Proti gustu žiadny dišputát, myslíš, že keď ho necháš pár rokov odležať, potom bude lietať lepšie? :mrgreen:
A predávať ho je škoda, vetroň už z princípu lietať musí...
Z Bohdanoviec do Zavara, či Hrnčiaroviec to neni tak ďaleko 8) Ak to máš v mode 2, alebo 1, nejak to snáď rozdýchame, načo sa mindrákovať...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 21:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.6.2012
Příspěvky: 154
Gamu jsem měl, než jsem ji vlastní vinou poslal k zemi. Nebyl to žádný švihák, ale na pohodové létání super. Motor tam byl setový C 2835 1000 KV, baterie tříčlánek 2200 mAh, původní vrtuli jsem vyměnil na 11x 5.5.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Těch důvodů, proč to neletí, bylo zmíněno dost. Každý může být příčinou.
Mně to trochu připomíná kolegu, který do vzduchu ani za boha nemohl dostat AXNko. Vyzkoušel mnohé a pořád nic.
Příčiny ve finále byly dvě. Jednak měl výchylky na plynu stažené na polovinu (prostě to blbě napípal). To bylo stěžejní. Druhou byly ruce. Prostě nedal letadlu čas nabrat rychlost a moc tahal za kniply.
Trocha cviku a pak to lítalo jako z praku (relativně k povaze letadla a pohonu).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 15:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.4.2016
Příspěvky: 45
mám ju tiež,origo motor,vrtuľa,trojčlánok 2200mAh.kupovaná vo verzii KIT,regulátor FOXY 45A,17g serva s kovovými prevodmi na smerovke a výškovke(setové som tam nechcel),krídlo štyri setové serva.
na fóre sa riešila voľná časť bowdenu medzi výškovkou a koncom trupu z dôvodu možného priehybu .osobne tam mám preglejkovu výztuhu a k nej upevnenú vonkajšiu časť bowdenu.
pripojím aj log z termického letu,keď som musel nasilu tlačiť GAMU dole.


Přílohy:
Bez názvu.png
Bez názvu.png
[ 147.56 KiB | Zobrazeno 3127 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 16:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2017
Příspěvky: 66
Gamu sice nemam, mam Alphu 1500 a chodim casto na víkendy do Bohdanoviec nad Trnavou. aj tento vikend tam asi budem a podla pocasia si zoberiem aj Alphu. Kludne sa s Tebou na Gamu mozne pozriet. Ako prve spravime to, ze vyskusame tah motora s tvojou baterkou a potom dame moju baterku, ci bude rozdiel. Potom uvidime dalej. Ak suhlasis, napis cislo do SZ.

Lubo

_________________
Alpha 1500 Blanik 2100 (LM) Mustang P-51 (SAD) Blanik 2600 (LM) Grand Tundra (Avios), Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 17:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Lubo3 píše:
Gamu sice nemam, mam Alphu 1500 a chodim casto na víkendy do Bohdanoviec nad Trnavou. aj tento vikend tam asi budem a podla pocasia si zoberiem aj Alphu. Kludne sa s Tebou na Gamu mozne pozriet. Ako prve spravime to, ze vyskusame tah motora s tvojou baterkou a potom dame moju baterku, ci bude rozdiel. Potom uvidime dalej. Ak suhlasis, napis cislo do SZ.

Lubo


Trosku problem, pilot je synovec, ja robim vo viedni a nie vzdy vyjde pocasie, ako teraz fukalo ako sproste, malokedy sa podari ze 3 faktory su priaznive.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz