Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Graupner MX-22
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 21:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2005
Příspěvky: 321
Bydliště: Žatec
Zdravím

Mam prosbu. Vlastním tento vysílač a mam ho na 35 MHz, chci přejít na 2,4 GHz.

Poraďte jaký VF modul koupit a by to mělo i nějakou telemetrii ( bylo to trošku chytrý ), jaké máte zkušenosti ( Jeti model, nebo Graupner nebo jiné). Případně kdo ze svou MX-22 rovněž přecházel na 2,4 GHz.

Díky předem za rady.


Honza


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-22
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli chceš telemetrii, nebylo by lepší rovnou přejít na plnohodnotný Gr. HoTT, nebo JETI? Snadno jí pak můžeš plnohodnotně nastavovat i používat přímo z menu vysílače. Nevím, jestli se dnes ještě vyplatí předělávat starý 35MHz systém doplněním 2,4GHz HF modulu. Při použití Jeti Duplex k tomu navíc budeš potřebovat ještě JETIBox. Ani nevím, jestli taková kombinace pak umožňuje logování hodnot z čidel. U plnohodnotného JETI i HoTTu je logování samozřejmé, včetně hlasových zpráv a varování. Určitě tě nechci od tvého záměru zrazovat, ale je dobré zvážit všechno pro a proti, včetně kompletních nákladů a co jsi ochotný investovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-22
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 7:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Rakovnicko
Ahoj Honzo,

používám MX-22 už léta s Jeti modulem TG2 a MiniJetiboxem umístěným přes držák na původní anténě
a naprostá spokojenost. Nikdy jsem neměl jediný problém. MX-22 je suprový vysílač co se týče funkcí, ergonomie a už jsem si zvykl na nastavování pomocí Jetiboxu.
Proklikáš se stromem nastavení, které Jeti používá a pak už doladíš jen detaily. Teď do spita půjde také vybavení Jeti (CB200 se dvěma přijímači). Je jasné, že s originálním
vysílačem to máš jednodušší na nastavení a zobrazení, ale to je otázka i financí. Vezmi si někde do ruky orig. vysílač z pohledu ergonomie a ovládání, porovnej váhu vysílače,
vezmi si ho v zimě venku do ruky (duralové šasí tě pěkně schladí ruce). Vše má své pro a proti. Ale pokud už MX-ku máš, šel bych asi touto cestou.. Ale je to jen můj názor, se kterým mnozí nemusí souhlasit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-22
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Taky jsem měl kdysi předělaný Gr. MX-16s s Duplex TU-modulem a JETIBoxem na držáku a nemůžu si na nic stěžovat. Chodilo to naprosto spolehlivě. Jen mi trochu vadily ty alarmy pípané morseovkou, protože na čučení na displej není při létání čas, a taky zranitelnost JETIBoxu. Dnes už je ale JETIBox mini, který tolik nepřekáží. Pak jsem pořídil GR. MC-20 HoTT (tenkrát hlavně kvůli zvětšení počtu kanálů) a jsem naprosto spokojený. Filozofie programování skoro stejná jako na MX-16s, jen přibyla hromada dalších funkcí + telemetrie, která ti všechno řekne hlasem i zobrazí na 2. displeji. V zimě nelítám, ale bedna je plast, takže nestudí a je všechno v jedné bedně. Dokonce nemusím ani hlídat anténu proti poškození, protože je vestavěná uvnitř. Jak jsem ale psal, chce to zvážit jaké budou investice do přestavby a co všechno budeš muset dokoupit, aby to umělo to co si představuješ. Spoledlivost určitě řešit nemusíš, protože u žádného z těch systémů nejsou. Je to asi "jen" o penězích a JETI už je zase trochu jiný level. S tím je těžké někomu radit. To si musí každý zvážit sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-22
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 10:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2005
Příspěvky: 321
Bydliště: Žatec
Díky moc za reakce.

Toho vysílače se nechci zbavovat, funguje fakt parádně a mam ho už léta :-)

Přemýšlím nad JETBOX profi, má to v sobě i VF modul a prý se dá i přepínat 35 MHz na 2,4 GHz a opačně ( snad se nepletu ). Což je paráda, ale nemam představu jak to namontovat, nerad bych vrtal a pájel, ale když to bude potřeba, tak se nedá nic dělat :-)))))


Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-22
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 12:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2015
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 6
využívám modul od FrSky a spokojenost :) Zvlášť nižší ceny přijímačů. Mám DHT-8 který zvládne nějakou základní telemetrii ale dají se pořídit i vyspělejší moduly.

_________________
Cokoliv může létat, jen to chce úměrně výkonu
MC-19 FrSky 2,4; Faraon 6,5ccm,Avia b534 15ccm(stavba)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-22
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 18:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2005
Příspěvky: 230
Bydliště: Kostelec u Jihlavy
pidrman píše:
Díky moc za reakce.

Toho vysílače se nechci zbavovat, funguje fakt parádně a mam ho už léta :-)

Přemýšlím nad JETBOX profi, má to v sobě i VF modul a prý se dá i přepínat 35 MHz na 2,4 GHz a opačně ( snad se nepletu ). Což je paráda, ale nemam představu jak to namontovat, nerad bych vrtal a pájel, ale když to bude potřeba, tak se nedá nic dělat :-)))))


Honza

Nazdárek,
mojí nevědomostí jsem zakoupil modul od jeti do Eclipce7, kde pochopitelně nemůže pracovat.
Nechám jej za poloviční cenu. je to úplně nový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-22
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 18:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Proč by modul od jeti neměl pracovat v Eclipse7?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-22
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 11:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Předělávka MX-22 na telemetrickou 2,4 ? Po vlastní zkušenosti napíšu, že bych to nedělal. Bude to stát dost peněz, hodnota toho vysílače se nezvedne ani o korunu a přínos je takový polovičatý.
Před asi deseti lety jsem předělal JR X-3810 na ASSAN, tam to byl přínos velký a to rádio nový majitel používá spokojeně dál. Ale NETOUŽÍ po telemetrii. Před pěti lety jsem předělal JR-XP9303 na HoTT. Sada modul+Smart Box+ GR-24 stál 5.000,- (dnes stojí 5.500,-). Funguje to spolehlivě, zobrazuje to co potřebuji ale obsluha je taková krkolomná. Prostě bastl. Nepoužívám ho a radši jsem jako druhé rádio koupil použitou MX-20 HoTT.
Kolega má MC-22 s Duplex EX a Mini boxem a taky říká, že to byla chyba, že měl koupit MC-20 HoTT. Současně s dalším kolegou prodali MC-19 a on koupil tu dvaadvacítku+JETI a druhý koupil jednu z prvních MC-20 HoTT. Má tedy porovnání. Funguje obojí spolehlivě ale to nové rádio má takovou tu nadstavbu příjemnou pro uživatele a taky podporu od výrobce.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz