Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 14:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Ahoj,

vedel by niekdo poradiť, kde sa dá s vrtulníkom lietať v Banskej Bystrici? V Auguste tam budem na dovolenke, tak uvažujem, že so sebou zoberiem aj vrťas...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 16:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
TomasN píše:
Ahoj,

vedel by niekdo poradiť, kde sa dá s vrtulníkom lietať v Banskej Bystrici? V Auguste tam budem na dovolenke, tak uvažujem, že so sebou zoberiem aj vrťas...

Nechaj si len kopteru doma, v BB to uz nik nelieta. Vhodne plochy na lietanie su na povolenie a tam ta s kopterou nepustime.

Odoslané z P00C a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 16:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
jozefbb píše:
Nechaj si len kopteru doma, v BB to uz nik nelieta. Vhodne plochy na lietanie su na povolenie a tam ta s kopterou nepustime.


Nepisal som sice o koptere, ale o vrtuniku, kazdopadne dik za "pomoc".

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 19:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.6.2017
Příspěvky: 3
..........


Naposledy upravil mengele6 dne pát 21.07.2017 18:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 20:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
jozefbb píše:
Nechaj si len kopteru doma, v BB to uz nik nelieta. Vhodne plochy na lietanie su na povolenie a tam ta s kopterou nepustime...

Niet nad ochotu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 20:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
mengele6 píše:
kontaktuj logouta +421 603570352
Za aktuálnost kontaktu neručím

V bezprostrednom okoli Ban. Bystrice je len jedna plocha urcena na lietanie. Nebudem pisat kde, tak tu prosim ta nestvaraj anonymne machra, ze ma niekoho kontaktovat. Je tam zakaz vjazdu a je tam aj rampa, ktora je uzamknuta, modelari maju povolenie aj klucik. Keby si mal lietadlo je to ine, ale tieto kosacky sa tu priam neznasaju, kakolko listy uz lietali par ludom ponad hlavy.

Odoslané z P00C a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 20:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
jozefbb píše:
V bezprostrednom okoli Ban. Bystrice je len jedna plocha urcena na lietanie. Nebudem pisat kde, tak tu prosim ta nestvaraj anonymne machra, ze ma niekoho kontaktovat. Je tam zakaz vjazdu a je tam aj rampa, ktora je uzamknuta, modelari maju povolenie aj klucik. Keby si mal lietadlo je to ine, ale tieto kosacky sa tu priam neznasaju, kakolko listy uz lietali par ludom ponad hlavy.


Naozaj ma prekvapila tvoja neznasanlivost a agresivita. Vobec netusim, preco si sa vobec unuval sem nieco pisat. Informacna hodnota tvojich dvoch prispevkou bola nulova, teda okrem toho, ze miesas dohromady koptery a vrtulniky a ze asi ani jedno z toho nemas rad.

Trochu som dufal, ze sa ozve niekdo z BB s vrulnikom a pokeciame.

Tvoja suverennost v tom, ze v okoli BB existuje jedina vhodna plocha sa asi nezaklada uplne na realite. http://www.lmkbb.sk/klub/letiska uvadza niekolko letisk, z toho niektore neoficialne plochy, ktore su podla mapy verejne pristupne...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 20:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Kolega, lmkbb, co uvadza su obycajne luky kam sa chodilo lietat a sem tam niekedy aj chodi, informacia je mozno aj 5 rokov stara, chodi sa na ne s granulovymi vetronami a lahkymi malymi depronovymi modelmi, letisko vhodne na lietanie je osetrene ako som napisal. V LMK BB nik nelieta helikoptery. Na mape, co spominas su vsetko plochy nie vhodne ani urcene na lietanie a z poniektorych sme uz boli vyhnani majitelmi. Kolega, nehnevaj sa, aka agresivita? Napisal som ti to priamo a jasne a uz sa ti nepaci, ze ta nevitame.

Odoslané z P00C a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 6:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1870
Bydliště: Blatnica, SR
To je problém nasadnúť do auta na najbližšie pole, lúku, kraj lesa a zalietať?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 7:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Pochádzam z BB, ale práca ma zaviala inde.
Moji bratia však bývajú a lietavajú v BB a blízkom okolí. A keď prídem na návštevu, tak aj ja.

Máme vytipovaných asi 35 lokalít, kde sa dá lietať s plošníkmi, alebo aj vrtulníkmi, keďže sami lietavame s konvertoplánmi.
Takže toto vyhlásenie:
jozefbb píše:
Nechaj si len kopteru doma, v BB to uz nik nelieta. Vhodne plochy na lietanie su na povolenie a tam ta s kopterou nepustime.

považuj za dríst najhrubšieho zrna.

Paradoxne, práve onu "neprístupnú" lokalitu, na ktorú povolenie síce máme, takmer vôbec nevyužívame. Skús si domyslieť prečo.

Keď prídeš do BB, tak nám napíš na rcmodely@cevaro.sk, alebo ma kontaktuj súkromnou správou. Môj brat Janko O. ťa nasmeruje iným smerom, než kam by ťa najradšej poslal "veleochotný a mimoriadne priateľský" JozefBB.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 8:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Normalne som cakal kedy sa ozves, ale ozaj som necakal, ze az takto. Normalne citit ako ti kypi zlc.

Pokial viem tak tych lokalit v BB ste nedavno na svojich strankach uvadzali asi 30. Uz ich je 35, ozaj neviem, co povazujete za plochu vhodnu na lietanie, alebo len taras? Ozaj, kde by sa v tom hornatom kraji tolko naslo, to zdravy rozum nemoze zobrat. Z jednej vas dokonca vykazali mailom. Preco asi? Prepac, toto vsetko sa viacmenej tyka tvojho brata. On sa aj raz na stranke vyjadril, ze s nim, co sa tyka klubu nesuhlasite. Situacia sa rapidne v BB zmenila. Dva roky dozadu vznikol LMK BB a rok je ako oficialne letisko Cerin, je na povolenie a kluc od rampy. To povolenie, niekedy vydane, co mate je neplatne, take sme mali vsetci. Takze, povelenie bez kluca je k nicomu a kluc maju len clenovia klubu. Pokial viem, stale nie ste clenmi klubu LMK BB a brat to stale odmieta.

Citujem:
Takže za mňa: súčasný stav v duchu Rozhodnutia 1/2015 nie je ideálny, ale isto lepší ako to, čo tu obhajujete. Veď ak vy chcete mať klub, tak si ho majte. Ak chcete stále lietať len na jednom (vyhradenom) mieste, tak si tam lietajte. Ale nenúťte túto predstavu ostatným, ak ich (liberálnejšia) predstava nie je v rozpore so zákonom.

Odpoveď | 2017-03-16 09:29:


Vid diskusia.

http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... y-je-stav-„kauzy“-rozhodnutie-12015

Takze tu je asi ta prava pricina, preco ho nevyuzivate, takze, prosim ta nezavadzaj. Takze preco by sme si svoju plochu nebranili, ked sa nato ako clenovia klubu financne aj skladame. Dokonca jeden clen na upravu kanalov, dal nemalu financnu ciastku. Takze posim ta ak sa chcete stat clenmi klubu kludne, ak nie ozaj vasa vec ako pise brat, ale nevytvaraj proti nam nepriatelske nalady.


Odoslané z P00C a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 10:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
jozefbb píše:
... Z jednej vas dokonca vykazali mailom. Preco asi? ...

Od človeka, ktorý má modelárske letisko v Slovenskej Ľupči na starosti (TV) sme dostali takýto mail:
..................................................................................................................................
Dobry den, p. Oravec.

Mohol by som Vas poprosit, mohli by ste rozsirit informaciu v BB klube, ze
modelarske letisko v Slov. Lupci, je do odvolania zatvorene!! Pri vstupe na luku sa
ihned bude volat policia. Neviem kto v tom ma vacsie prsty, ci ochranari alebo
druzstevnici. Kazdopadne ak letisko otvorime, tak max pre 5-6 ludi, ktori budu mat
karticku s povolenim od druzstva...

Pekny den Vam zela
TV

..................................................................................................................................
Ty si tomu porozumel tak, že z letiska vykázali NÁS (rozumej "cevaro's")?
Lebo TV nás žiada, aby sme informáciu rozšírili v klube BB (rozumej LMK BB).
Zrejme predpokladal, že sme členmi klubu (možno dokonca funkcionári, o čom TV evidentne nemá prehľad, lebo nepozná ani názov klubu), hoci to nie je pravda:
http://www.lmkbb.sk/ Položka menu: Informácie o klube, voľba: Členovia klubu

Povolenie na vstup na letisko (zalaminovanú kartičku + kľúč) ale majú aj iní modelári ako LEN členovia LMK BB (takže vidno, že v tomto nemáš prehľad zase ty). Aj my takéto povolenia (+ kľúče) máme. Legálne. Bez nutnosti byť členmi LMK BB.

................................................................................................................................
Veľmi sa mi páči tvoje vyjadrenie:
jozefbb píše:
... Takze preco by sme si svoju plochu nebranili ...

Tá plocha (rozumej asfaltová) je tam už asi 50 či 60 rokov, takže vy na nej nemáte žiadnu zásluhu, len ste si ju šikovne privlastnili.

A korunu všetkému si dal týmto:
jozefbb píše:
... nevytvaraj proti nam nepriatelske nalady ...

V tomto vlákne si "priateľskú náladu" vytvoril ty, keď si jeho zakladateľovi (TomasN) dal túto láskyplnú a ústretovú odpoveď:
jozefbb píše:
Nechaj si len kopteru doma, v BB to uz nik nelieta. Vhodne plochy na lietanie su na povolenie a tam ta s kopterou nepustime.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 12:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Vidim , ze musis mat posledne slovo, tak ho maj


Odoslané z P00C a podpis odstránim


Naposledy upravil jozefbb dne pát 21.07.2017 17:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
To o tom nevpustení s koptérou je len tvoj osobný názor alebo stanovisko celého klubu zakotvené v pravidlách?
A inak - myslím, že pozorný čitateľ si už mienku urobil...

P.S.
Chlapi, Banskobystričania sú celkom normálni a dobrí chlapi, nesúďte podľa jednotlivca...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lietanie v Banskej Bystrici
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 13:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
mior píše:
Pochádzam z BB, ale práca ma zaviala inde.
Moji bratia však bývajú a lietavajú v BB a blízkom okolí. A keď prídem na návštevu, tak aj ja.
...

Keď prídeš do BB, tak nám napíš na rcmodely@cevaro.sk, alebo ma kontaktuj súkromnou správou. Môj brat Janko O. ťa nasmeruje iným smerom, než kam by ťa najradšej poslal "veleochotný a mimoriadne priateľský" JozefBB.


Ahoj,

ďakujem za odpoveď. Na stránky tvojho brata som včera narazil a zrovna lokalita popísaná v tomto článku je tá, ktorú poznám a pár krát som tam lietal.

Som v podobnej situácii ako ty. Akurát ma zaviala k Prahe nielen práca, ale aj rodina. Raz za rok jazdíme do BB za rodinou. Nedávno sme boli u nás lietať a zastavil sa cudzí pán, aby sa pozrel. Dali sme sa do reči a zistil som, že to je tiež Bystričan a kedysi lietal v helikoptérami.

Tak som si povedal, že tu skusím niekoho zkontaktovať a spolu polietama a pokeciame. Netušil som ako narazím :)

V BB budem od 10. do 15. 8. tak sa potom ozvem.

Inak možno som so slovenskou terminológiou mimo, ale koptéra pre mňa nie je zkratka za HELIkoptéru, ale kvadro(a viac) koptéry - d r o n y, čo tiež asi nie je úplne presné. Ja zo sebou budem mať malú helikoptéru - 380ku. Takže mi stačí na vzlietnutie a pristánie necelý meter x meter relatívne rovnej plochy a priestor cca 100-150m pred a vedľa mňa. Ideálne smerom z kopca alebo na rovine, nie oproti slnku. Samozrejme niekde kde to je bezpečné a nehrozí že človek niekomu ublíži. Myslím, že aj v hornatom Bansko Bystrickom kraji by sa pár takýchto miest malo nájsť... A k tomu bola namierená moja pôvodná otázka.

@jozefbb ... pôvodne som chcel ešte niečo napísať, ale vlastne to nestojí za to. Len by som sa možno zamyslel, či nie je divné, že v rámci toho krátkeho vlákna tvoj spôsob komunikácie zarazil niekoľko ľudí, pričom pár z nich nemá z touto "kauzou" nič spoločné...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz