Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DSMX přijímač - Orange nebo Lemon
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 21:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Budu osazovat větroně (100" RCEV), vysílač mám Spektrum DSMX. Řeším přijímač a nějak se mi nechce kupovat originální Rx.

Teď používám do bublinkoletu a F3K Rx Orange, ale zjistil jsem, že existuje ještě Lemon. Podle diskuzí na RCG jsou na Lemony lepší reference než na Orange.

Máte s tím někdo zkušenosti? Je lepší volba Orange, Lemon nebo to vyjde na stejno? Vím, že nejlepší volba je originál (alespoň teoreticky), ale ta cena . . .

PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 21:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

BoBik_CZ píše:
Budu osazovat větroně (100" RCEV), vysílač mám Spektrum DSMX. Řeším přijímač a nějak se mi nechce kupovat originální Rx.

Teď používám do bublinkoletu a F3K Rx Orange, ale zjistil jsem, že existuje ještě Lemon. Podle diskuzí na RCG jsou na Lemony lepší reference než na Orange.

Máte s tím někdo zkušenosti? Je lepší volba Orange, Lemon nebo to vyjde na stejno? Vím, že nejlepší volba je originál (alespoň teoreticky), ale ta cena . . .

Něco málo http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=39&t=72094
Jinak používám jen originály, zakoupeno kdysi za pár korun, takže více nepomohu.

PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 7:03 
Mazák
Mazák

Podle mně to je dost podobné, nové Orange s podporou DSMX jsou vesměs dost v pohodě (na diskusi byly některé starší typy).
Mimochodem kdybys chtěl, tak ti mohu jeden minimálně použitý 720X nechat se slevou, začínám postupně Spektrum věci likvidovat... Ale to už kdyžtak v SZ.

PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 7:21 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno

Obrázky: 17
Používám Lemon jak v helině, autu tak i lodi. Kolega létá v Logu pouze na satelity. Vše bez problému.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 23:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 9
S OrangeRX jsem měl nějaké problémy (spíš historicky).
Tuším, že jeden starší 6ti kanálový přijímač (asi R615X nebo předchůdce) vynechával (už při range testu) a dva malé čtyřkanálové (staré DSM2) s jednou anténkou měli velmi malý dosah a spolehlivost spojení.
Trochu zklamaný jsem byl (asi) z R410X, kde slibované CPPM mělo tragické rozlišení (odhadem 8 bitů nebo i méně).
Podobně stabilizace v RX3SM (starý firmware) má na moje svahové samokřídlo přiliš malý zisk. Poťáky stabilizace mám vytočené na max a stejně je to málo. Nový firmware údajně tento problém řeší, ale já nemám zařízení na přeflashnutí.
Naopak používám v rychlém větroni asi R720X (nebo jeho předchůdce) a tam žádný problém není už několik let. Stejně jako nebyl problém s několika dalšími přijímači (4 a 6 kanálů).
Lemon nemám žádný. (A pomalu se chystám přejít na FrSky.)
Petr

Profil Soukromé album