Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 22:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Čau.Prosím o pomoc s doladěním rexe 600efl.Heli má osazenej microbeast,servo vrtulky align DS 650,regl castle phoenix ICE2 HV 80,motor Align 750mx,baterka 12s.Lítam governor.Vibrace heli nemá skoro žádný.
Mam dva problémy.
1.problém:Za žádnou cenu nemůžu uklidnit ocas v hl modu.Furt cestuje ze strany na stranu.Neni to kmitání jako když je velkej zisk gyra,ale spíš pomalý nepravidelný přejíždění sem tam(max.2cm).V parametru D je nastavenej co nejnižší zisk.Změna zisku ve vysílačce nepomáhá,mění se tim jenom velikost a rychlost kmitů ocasu.Čím větší zisk tím jsou kmity rychlejší a menší.Když mam skoro maximální zisk,tak to už skoro ani neni vidět,ale při piruetě zase nejde ocas plynule a škube se po kouskách,takže taky na nic.Listí vrtulky sem zkoušel ms composit 102 mm a fusuno plastový 105 mm,s obojíma se chová stejně.Otáčky sem zkoušel 2000 a 1800,taky beze změny.Na vrtulce sem vyměnil převody,hřídel a komplet vrtulkovu hlavu.Smýkátko chodilo trochu ztuha,tak sem ho trochu vybrousil a už chodí pěkně volně a nikde nic nedrhne,ale chování ocasu se nezměnilo.Už to ladim asi měsíc a neposunul sem ani o kousek.
2.problém:Jakmile snížim otáčky,heli se rozkmitá přes výškovku a křidýlka.Na 2000ot. se to ani nehne,na 1800 už se to občas zatřese(hlavně když foukne) a na 1600 to kmitá pořád a hodně.Snížení zisku cykliky pomůže jenom lehce,ale pak je zase málo stabilní.Gumy v hlavě mam nejměkčí co se dají koupit.Nemůžou to dělat tvrdý listy?Mam tam Rapidy a ty sou jak prkno.Řešením by bylo lítat na 2000ot.,ale to je na to moje maketový lítaní zbytečně hodně.

Už sem z toho docela nešťastnej,tak budu vděčnej za jakoukoliv radu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 6:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Co zkusit jinou stabilizační jednotku? Mám na Trexovi 550 Kbar za pár stovek, servo vrtulky DS655 a vše mám v klidu. Servo je v pořádku?

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 23:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Nemyslim si,že by to bylo bezpádlem.Microbeast lítá spoustu lidí a i mě na 450 fungoval bez problémů.Servo by snad v pořádku bejt mělo,nezaznamenal jsem nějaký divný chování.Ale i to je možnost,bohužel nemam jiný na vyzkoušení a tak chci zkusit vyloučit všechny ostatní problémy,než koupim nový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 3:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
- Zkusil bych vypnout governor a proletet na krivku plynu. Muze to delat governor.
- Zroverit, zda jde vrtulka (unasece) volne i kdyz je to roztocene. Staci bez listu. Muze byt problem v axialech.
- Zkratit paku na servu co nejvice tak aby jsi mel celou drahu serva a celou drahu vrtulky.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 23:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Dík za rady.Zkusil sem zkrátit tu páku na servu vrtulky o jednu díru a dost se to zlepšilo,ale nemůžu říct jestli je to úplně v klidu,protože mam pořád problém s oscilací přes výškovku a křidýlka.Jakmile dam nižší otáčky než 2000 tak se to začne klepat.Čim nižší tim horší.Na 1800ot. to ještě jde,zaklepe se jenom někdy,ale jakmile dam 1600 klepe se pořád.Na snížení zisku cykliky na pot.1 to nereaguje.Chování by odpovídalo tvrdej hlavě,ale měkčí gumy už sehnat nejdou(mam tam tyhle http://www.benovoletadylka.cz/tlumici-g ... -2438.html )
Celá rotorová hlava je nová,stopa listů ok.Všechny táhla mi chodí volně,nikde nic nedrhne.Při nastavování beasta v menu J svítí při 6° modrá.
Už nevim co jinýho by to mohlo dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 4:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Podle toho co pises by vsechno melo byt v poradku. Ale neni, neco prehlizis.
Je to seriovka ? Nova stavebnice ? Neni to nejaka prestavena heli z vice verzi ? Listy jsou koupene nove, nebo od "nekoho" z bazaru ? Pri nastavovani stopy, je na stole vsechno v nule a stopa pak sedi, nebo po nastaveni na stole bylo potreba hodne doladovat stopu jeste na letisti ?

Pokud je vsechno original a nove, tak bych zkusil tohle :
- znovu zkontrolovat axialy. Jsou skutecne dobre orientovane ?
- namazat gumy vazelinou
- zkusil bych zkratit paky na servech, pokud to lze.
- zameril bych se na vibrace, pises ze nejsou skoro zadne, ale pro jistotu
- pokud je to nova stavebnice, chodi ocka na kloubkach volne i venku v zime ? Plast se zimou stahne a muze to chodit ztuha.
- mas moznost si pujcit jine listy na vyzkouseni ?

Houpani pres vyskovku znamena nejaky problem na rotoru, vyssi otacky ho zamaskuji. Oscilace pres kridelka zase naznacuji vysoky zisk gyra, ale melo by se to zhorsovat s vyssimi otackami a ne obracene.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 21:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Heli sem koupil z druhý ruky jako skoro novou a i tak na první pohled vypadala.Zjistil sem ale že má ohlou hlavní hřídel,kamen hlavy a spoustu ložisek se špatně točilo.Vyměnil sem komplet rotorovou hlavu,hl.hřídel,vrtulkovou hlavu a spoustu ložisek.Listy zůstaly.Jsou to rapidy od ms composit.Nedokážu říct jestli jsou ok,ale zaujal mě jejich podivnej profil,kterej je na horní straně u odtokovky prohlej.Dole to neni.Dál je vidět že jsou trochu ohlý(jakoby svěšený dolů).Je vidět že někde škrtly o zem a musel sem je trochu dovážit.Nikoho kdo by mi pujčil listy na zkoušku neznam,takže jediná možnost je koupit nový.
Stopa listů seděla už při nastavení na stole,nebyla při záletu třeba doladit.
Axiální ložiska v gripech jsou nový a namontovaný nápisem "IN" ke středu a "OUT" směrem ven.Předpokládam že klec s kuličkama je jedno jak se natočí.Gumy v hlavě namazaný vazelínou jsou.
Pokud to roztočim bez hl.listů,jen s vrtulkovýma,tak vibrace nejsou žádný,když tam listy nasadim a sáhnu na domeček vrtulky(jinam ruku strkat nehodlam,nechci o ní přijít :) )tak trochu vibrace cítim,ale řek bych že jsou v normě.
Zaměřil sem se taky na ty kloubky,a zjistil sem že jeden chodí trochu ztuha,tak sem ho vzal výstružníkem a už jdou všechny volně.Když ho nahoře vycvaknu tak se sám svěsí dolu.
Zkoušel sem tam dát i druhej microbeast co mam doma a furt stejný.
Páky na servech dát kratší už nemůžu,ale všimnul jsem se že serva mají trochu vůli.Nemůže to dělat ona?
Jinak vypadá to že všechny díly jsou origo,žádná přestavba z více heli,ale jistě to říct nemůžu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 23:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
1 problem pohyb mam take , za letu to vubec nevadi , ani pri akro , jen ve visu.
2 problem nizke otacky a vice utazene listy rozklepou heli , zvednout otacky

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 3:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Mensi vule v servech by nemela nijak vadit.
Nic moc jineho me nenapada. Podle toho co pises, tak nejsi zadny zelenac. Vis co delas. Takze je predpoklad, ze tam zadna vyrazna bota neni.
Vymenil bych listy. Jinak se to vyzkouset asi neda.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 11:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
frantas píše:
1 problem pohyb mam take , za letu to vubec nevadi , ani pri akro , jen ve visu.
2 problem nizke otacky a vice utazene listy rozklepou heli , zvednout otacky


No když já právě potřebuju nižši otáčky.Nelítam akro a plánuju časem mechaniku zastavět do makety, kde jsou lepší menší otáčky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 11:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
pkotatko píše:
Mensi vule v servech by nemela nijak vadit.
Nic moc jineho me nenapada. Podle toho co pises, tak nejsi zadny zelenac. Vis co delas. Takze je predpoklad, ze tam zadna vyrazna bota neni.
Vymenil bych listy. Jinak se to vyzkouset asi neda.


Ok, zkusim koupit nový listy.Doporučil bys mi nějaký dobrý na maketový lítání? Přemejšlel sem o polosymetrikách, ale nevim jestli spinblady nebo helitec.Nebo jsou lepší klasický symetriky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 11:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pokud jde o opravdu jen a jen maketove letani, mam jen nejlepsi zkusenosti s Helitec "S schlag" asymetriky. Ale musim napsat, ze jsem Spiny nikdy nemel. Nebyl duvod je zkouset diky spokojenosti s Helitec.
Pokud ale chces letat i nejake lehke akro, budou lepsi nejake symetricke listy.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 13:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
pkotatko píše:
Pokud jde o opravdu jen a jen maketove letani, mam jen nejlepsi zkusenosti s Helitec "S schlag" asymetriky. Ale musim napsat, ze jsem Spiny nikdy nemel. Nebyl duvod je zkouset diky spokojenosti s Helitec.
Pokud ale chces letat i nejake lehke akro, budou lepsi nejake symetricke listy.


No vzhledem k tomu že chci mechaniku v budoucnu zastavět do makety, tak žádný akro neplánuju.
Ty helitec S schlang se mi líbí moc, ale nemam pay pal a ani nevim jak to funguje.Sice v podmínkách mají i platbu v hotovosti při předání, ale v objednávce se mi nezobrazuje.Když se mi ten pay pal nepovede zprovoznit tak hold vemu ty spiny, který jdou sehnat u nás.
A má cenu brát ty helitec 2.jakost (píšou že mají jenom kosmetický vady), nebo je lepší si připlatit za 1.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 14:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Napis jim mail, pujde urcite i platba prevodem. Majitel firmy, Kai komunikuje vstricne v nemcine i anglictine. Neni nezbytne nutne to prohanet E-shopem. Druhou jakost uz jsme kupovali, ma je treba Michael na Wessexu a fakt jde jen o minimalni kosmeticke vady. Nutno poznamenat ze zrovna u listu pro Michaela jsme ani zadne vady nenasli. :-)
Listy vzdycky prisly perfektne vyvazene. Namontovat a litat.
Mam je na vsech trech maketach. Letaji i na dalsich ctyrech Mi8 a na zminovanem Wessexu.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Helitec S schlag létám od roku 2013 na Sniperovi jak na vrtulce, tak na nosném rotoru. Bral jsem B kvalitu a nemohu přijít na to, proč jsou v B kvalitě. Naprosto precizní listy.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz