Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Eachine E33 - headless mode a návrat
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 18:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2017
Příspěvky: 6
Ahoj. Vlastním tuto levnou koptéru. Není to sice nic extra, ale jako první koptéra (a ještě za ty peníze) to byl dobrý kup. Jen bych se chtěl zeptat, zda nevíta jak funguje headless mode a návrat. Nevím asi jak to nastavit. Při zapnutí headless mode místo kemně letí doprava. Po stisknutí návratu také letí doprava. Chápu, že návrat u koptéry bez GPS asi nebude nic extra, ale letět za zvyšující se sílou signálu by snad neměl být problém, ne? Spíše si myslím, že dělám nějakou chybu snad při kalibraci headless či co. Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 18:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
JanFogas píše:
...ale letět za zvyšující se sílou signálu by snad neměl být problém, ne?


Dneska není problém vůbec nic .... 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 20:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nevim jak tadle ale vetsina non GPS copter co se umeli vracet pouzivali IMU - pocitalo si to smer z kompasu, acc-gyra a casu a pak se na zaklade toho vracel. I headless mod vyuziva kompas - zapamatuje si kam se kouka a bere to z toho.

Ciste pro jistotu - startujes tak ze stojis celem ke coptere a koptera je k tobe zady ? Jsem se jednou divil ze me neslape headless na velke a pak jsem si uvedomil ze jsem se cely po startu otocil o 90 stupnu (coz copter nemuze tusit)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 21:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2017
Příspěvky: 6
Gyroskop má, ale zda má kompas, tak to netuším. Startuji vždy jak píšeš. Stojím ke koptéře čelem a ona je ke mně zády. Někdy to funguje dobře a někdy letí místo ke mně, tak pryč. Není třeba nějak před startem skalibrovat kompas či něco takového? V manuálu o tom nic není, ale na netu sjem viděl, jak některé koptéry před letem otáčejí v ruce a kalibrují tím kompas. Před startem vždy jen spáruju visílačku (levou páčku dolú a nahoru), koptéra přestane blikat, rozsvítí se a pak jen stisknu tlačítko vzletu. V manuálu ještě píšou, že headless mode nemusí vně budov fungovat správně. Ale dělá mi to stejně i na poli. Ještě mě napadla jedna věc - doufám tedy, že jsme to s headless mode a návratem špatně nepochopil. Nemusí být ten headless mode zapnutý už při startu, že ne? Zapínám ho jen tehdy, když se mi už koptéra vzdálí a nejsem schopen bezpečně rozpoznat příď a záď. Většinou ale v tomto případě volím raději přistání. Při ztrátě signálu totiž koptéra nepřistává, ale řekl bych že padá volným pádem. :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz