Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 0:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, jaký máte zkušenosti s lepením ABS tisku na tvrdou balzu nebo překližku? V podstatě je to pevnostní spoj, kterej bych v případě dřevo na dřebo či kov lepil epoxydem.
Malý plochy jdou celkem dobře a velmi dobře drží Kanagonem, kór když se dobře vsákne a naleptá ABS. Jenže já potřebuju slepit plochu cca 15 x 30 mm a takováhle plocha schne strašně dlouho. Zkoušel jsem epoxydy Devcon 10 a 30 minut a CHS1200 a jakejkoliv epoxyd na ABS odprejskne, na překližce drží a drží dokonce i na tý tvrdý balze aniž by se z balzy vytrhl. Hustej vteřiňák nemám, PU-čko jsem ještě nezkoušel, má to smysl zkoušet, myslím, že zas tak moc velkou pevnost ve spoji nemá...
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 4:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Kontaktni lepidlo na principu alkaprenu pro pevne spoje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 5:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jirko, dal bych na vyzkoušené - https://www.google.cz/search?q=gluing+a ... e&ie=UTF-8 - docela často tam píšou že drží Gorilla Glue.
Jinak za mně - díl z plastoslintu bych asi nepovažoval za pevnostní ... a lepidlu bych nevěřil nejspíš žádnému, prošrouboval bych to. Ale to je jen můj názor, třeba ho časem změním až někde uvidím že to fakt drží a funguje. :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 9:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
sroub

pokud nejde sroub tak na model udelat kuliky (drsne) a ty zalepit do der ve dreve - osobne bych pouzil PUcko

plosne lepeni - nevim kolik mas infil ale udelal bych do tisku ze strany lepeneho materialu drobne dirky 1ckou vrtakem aby melo lepidlo do ceho zatect. Pak bud epoxy nebo PUcko

pokud to ma trochu neco vydrzet tak rozhodne tisknout spis na vyssi teplotu i kdyz pak bude vysledek hnusnejsi a viditelnou cast poslechtit acetonem. Orientaci vrstev resit predpokladam nemusime :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 9:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
docela často tam píšou že drží Gorilla Glue.


koukam na tu gorilu original a vypada to hooodne purexovate :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kreyson píše:
Kontaktni lepidlo na principu alkaprenu pro pevne spoje.

Jo zapomněl jsem napsat, že pár mm vedle je pod 2 mm balzou polystyrén a to by nemuselo dopadnout dobře (třeba jen výpary při nanášení). Kór když vidím, jak zkrz balzu proleze PUčko. Proto se mě nechce do velkoplošnýho Kanagonu, ten by se při dlouhým schnutí pročmuchal na polystyrén zcela spolehlivě.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
J díl z plastoslintu bych asi nepovažoval za pevnostní ...|

No já už pár pevnostních dílů vytisknul a zatím se nic nerozsypalo. Třeba závěsy na vercajk na Lídláckou desku jsou z PET-G "drátu" průměru 5-6 mm a ještě jsem neurazil ani jeden. Docela mě překvapila výdrž z ABS tištěnýho rezonančního sacího kolena na závodní motorku. Byla toho plná tiskárna naštorc aby se vešlo. Vibrace, benzínový výpary, teplota. Mělo to být jen na zkoušku naladění že se pak odleje z hliníku a jezdí na tom závody už cca rok. Nakonec i na MPCNC dostávaj některý díly celkem dost zabrat a taky bez poškození a to je většina z kukuřice.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 12:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.8.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Ješovice, Liběchov
V práci na ABS používáme Tangit, vznikají komplet nerozebiratelné spoje, v pokojové teplotě to drží u sebe za pár minut, vytvrdne asi za 3-4 hodiny


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 13:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Tangit je ale rozpoustedlove lepidlo ne ? Trubky i bazenu jsem tim lepil taky ale pouzit to na plosne lepeni ABS ke drevu se me moc nezda

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 13:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.8.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Ješovice, Liběchov
Amper píše:
... ale pouzit to na plosne lepeni ABS ke drevu se me moc nezda

Tím že je dřevo nasákavé a porézní drží dobře i na něm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 14:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tak to by me nenapadlo

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 14:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A v tom Tangitu je jaký rozpouštědlo? Psal jsem, že kousek vedle je polystyrén.
Jinak před chvílí jsem zkusil jak drží ABS kostka 20 x 20 mm na překližce lepená včera večer Pu-čkem. Bohužel se to roztrhne ve vrstvě PU-čka a na povrchu ABS. Nejlíp stále vychází starej dobrej Kanagon, ten ve spoji nepovolil, vyrvala se překližka. Zkoušel jsem to vždy odpáčením nožem ve spáře.
Jako druhej nejlepší se mě jeví pětiminutovej Devcon. Připadá mě takovej lehce gumovej, není tak křehkej jako CHS1200. Možná právě proto má nějakou lepší adhezi k ABS.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.03.2018 23:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2011
Příspěvky: 33
Doporučené lepidlo na ABS je UHU plus acrylit. Mám zkušenost s lepením výlisků z ABS a výztuh z překližky. drží to výborně. Jen nemám zkušenost s lepením dílů z ABS vytištěných na 3D tiskárně, chtělo by to vyzkoušet. Lepím s tímto lepidlem konkrétně lodě ( Micro Magic od fy Graupner). Od dodavatele Z trade je toto lepidlo k mání za docela příznivou cenu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 15:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.8.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Ješovice, Liběchov
Zítra v práci ozkouším chování Tangitu k bublinám a dám vědět


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 17:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jmjm píše:
Zítra v práci ozkouším chování Tangitu k bublinám a dám vědět


lepil jsem tim v lete a ciste podle smradu jsem presvedceny ze polystyren to sezere

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz