Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bowdeny
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mám tady nachystaný na motáž 4 ks silnějších plast bowdenů, na jedný straně byla origo namáčknutá koncovka M3. Je to typ s jádrem v řezu ve tvaru hvězdičky, který má podstatně menší tření o venkovní trubku. Ta hvězdička je ve středu dutá a docela mě překvapilo, že vevnitř není ocelová struna jako jsem byl zvyklej u slabých bowdenů s koncovkou M2. Vnitřní struny jsem na 100% neztratil, zamáčknutá koncovka na jedný straně ji přeci nemůže pustit.
Tak teď je to zmetek, a nebo tu strunu do hvězdičky už nedávají? Taky mě není jasný, proti čemu se koncovka smáčkne když uvnitř není struna. A mám pochubnosti o dýlkový stabilitě bowdenu se změnou teploty. Je to do benzína 2,1 m a nerad bych kvůli vyškubnutí bowdenu z koncovky nebo zlomení jádra ryl zemegulu....
Našel jsem doma uhlíkovou tyčku, co jde zastrčit do jádra ale je otázka, jestli to nahradí původní ocel strunu a hlavně co provede, až se bude zamačkávat koncovka, jestli se nenaruší.
Používáte to někdo na benzínu bez tý ocelový struny?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Povedal by som, že bez tej oceľovej struny to nepoužíva nikto. Práve tá oceľová struna je podstatnou časťou tiahla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
ja teda na benzin 2,2m pouzil na smerovku lanka a na vyskovku jsem dal dve serva dozadu. Davat tak dlouhy bowdeny bych nechtel a ani by to nebylo tak presny jak 20cm dlouhe nahony ze zavitove tyce M3 ulozene v uhlikove trubce. Pevnejsi nahony bez sebemensiho pruhybu jsem jeste nezazil.
Kam ten bowden potrebujes natahnout ? Neslo by se mu vyhnout ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 22:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
dovolím si poslat pozdrav přes les do Bydžova . . .
a doplním svou zkušeností. Ocelová struna se dá "justovačkama" trochu zvlnit, zhadovatět a pak ji vrazit i s vnitřním plastem do koncovky a zamáčknout s oním pootočením o 90° - dá se i 3x zamáčknout. Ideál je odvrtat dírku, konec struny drobně zahnout a zapájet . . . nejde to vždy na obou stranách. Ale bez struny do dvoumetrů to snad ne . . .
Ono vůbec dávat tam bowden . .
Na metru osmdesát mám lepený balsový trámeček asi 15x15 v uhlíkové punčoše a na koncích trčí zalaminovaný ocel drát z toho "kompozitu" . . . :-) A je tam i závit . . pro přísl. koncovku. Když už ta serva nejdou dát blíž . .
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
V maketě (polomaketě) lanovody ani serva pod výškovku není to pravé ořechové. Zadek musí být co nejlehčí, protože čůňa je moc krátká. Bowdeny jsou v uchycený v rozpěrným polyši trupu po celý dýlce, takže průhyb nemožný. Navíc je už potažíno.
Takže zítra je zkusím v Jinu vyměnit za jinej typ, co má v jádru strunu.
To Leon: Trám po jistý zkušenosti na ovládání už nikdy nikam nedám. Jde jen o to, na jakejch otáčkách motoru se to rozvibruje a jak to dlouho vydrží poťák v servu. (Velice krátkou dobu)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 0:31 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Dal bych do trubek co tam máš nerez 2mm. Na velký větroň jsem dával uhlík 2mm, ale to bych se na benzín neodvážil.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 6:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . . ta uhlíková punčocha z toho dělá beton . . . ale i betonový překlad, trám, má svou vlastní, mechanicko-rezonanční
frekvenci . . . Ale zatím desítky letů bez problémů. Začínal jsem kdysi s Atlasem a podpultovými Futabami . .
Leč se džbánem se chodí tak dlouho . . . . .
Nojo, no . .
Snad to ještě chvíli vydrží . . .
:-)
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Taky bych se přimlouval za ty 2 dráty, jak píše TomasC. Mám to tak i na 1,5m metláku. Nic nevibruje a vůle to taky nemá. Ještě je možnost nerezové lanko s propájenými konci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 10:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Já bych si vsadil na zmetkovou výrobu.
Vždycky byly struny i v těhlech bovdenech. Ty plasty jsou samostatně blbost.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 11:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
TomasC píše:
Dal bych do trubek co tam máš nerez 2mm. Na velký větroň jsem dával uhlík 2mm, ale to bych se na benzín neodvážil.

V plášti toho bowdenu chodí volně uhlík tyčka průměr 3 mm. Lanko 2 mm teda asi né, mohlo by se vlnit. Nebo se stavím v Matezexu jestli nemaj rovnej 1 mm drát na zastrčení do plast jádra bowdenu. Ale obávám se, že malý průměry maj jen svitky. A co do toho jádra strčit 1 mm nerez lanko, co dávám na lanovody k směrovce?
Do háje, proč jsem si ty bovdeny pořádně neprohlídl při koupi? Vůbec by mě nenapadlo, že tam ta struna nebude...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nešlo by ty bovdeny komplet vyměnit? Nebo sehnat nějakou plastovou trubičku 3/2mm a natáhnout jí na ten drát? Nebo ještě mosazná trubička 3/2,2, nebo 3/1,7 a do konců zalisovat a zaletovat dráty. Takové věci to chce řešit dokud je alespoň jednou stěnou přístup do trupu. Já vím, ono se dobře radí druhým. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 15:50 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Celeron píše:
Do háje, proč jsem si ty bovdeny pořádně neprohlídl při koupi? Vůbec by mě nenapadlo, že tam ta struna nebude...

A kdepak jsi to koupil? A od jakého výrobce? Třeba to tu čte a dozvíme se jak to má být správně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 17:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
O bowdenech je na zdejsim df celkem dost informaci ( mj.TomasC rozchodil vyhledavani) .

Jak resi koncovky seriozni vyrobci je psano napr tu: http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=18&t= ... t=+bowdeny

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 19:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Nevymejšlel bych kraviny a normálně to došel do prodejny vyměnit. Je to výrobní vada. Uvnitř musí být drát.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowdeny
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 23:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
TomasC píše:
A kdepak jsi to koupil? A od jakého výrobce? Třeba to tu čte a dozvíme se jak to má být správně.

Jino HK https://www.jino.cz/bowden-m3-tisicihran-s-dratem--1-m_2715 Jasně, je to na vrácení, v popisu je tisícihran s drátem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz