Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 20:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.6.2016
Příspěvky: 24
Ahoj do fora,
mám následující problém. Sestava je AXI2820/10, reg. Hobbywing FlyFun-60-V5, aku 3S, Taranis X9E + X8R.
Zcela náhodně, obzvláště pak při pomalém přidání plynu, se motor neroztočí a vydává hrozné skřípavé zvuky. Musím plyn stáhnout a zkusit znovu dokud se to nepovede. Začal jsem změnou časování, to nezabralo. Takže jsem motor vyndal zkontroloval, vrátil a ejhle, bez vrtule je regulace bez problému. Takže jsem vzal fungl nový 2826/10 a to samé, bez vrtule OK, ale s vrtulí problém zpět, motor se zcela náhodně neroztočí a vydává hrozné zvuky.
Kalibraci plynu jsem provedl snad 100x.
Máte nějaký nápad nebo je to na reklamaci reglu?

M.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 20:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Některé regulátory mají nastavení rozběhového proudu.
Pokud je moc silný, tak sebou motor naopak výrazně škubne. Bez vrtule je škubnutí výraznější.
V tvém případě se zdá, že by mohl být rozběhový proud nastaven naopak na příliš nízkou hodnotu pro danou vrtuli.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 20:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Ten FlyFun regulátor dané nastavení nemá.
Takže zbývá pouze časování a "Freewheeling". Tam ale vůbec netuším o co se jedná.
http://www.hobbywing.com/products/enpdf/FlyFunV5en.pdf


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 21:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
Měl jsem podobný problém s motorem a regulátorem od Emax. Přehazováním motorů a regulátorů jsem vybral problematický regulátor a reklamoval. Poprvé neúspěšně a podruhé již prodejce uznal vadný kus a regulátor vyměnil. Dokonce se prý motor jednou roztočil na druhou stranu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 5:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.6.2016
Příspěvky: 24
Grugh píše:
Ten FlyFun regulátor dané nastavení nemá.
Takže zbývá pouze časování a "Freewheeling". Tam ale vůbec netuším o co se jedná.
http://www.hobbywing.com/products/enpdf/FlyFunV5en.pdf


Freewheeling je podle českého návodu jakási DEO volnoběžka, což netuším vůbec co je, ale z nouze jsem zkusil i to.
Budu ho reklamovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 18:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
freewheeling bych si tipnul na vypnutou brzdu

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 20:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
Amper píše:
freewheeling bych si tipnul na vypnutou brzdu


To nema s brzdou nic spolocne. Je to zapnutie alebo vypnutie aktivnej rekuperacie vyp = funguje rekuperacna dioda, zap = aktivna kekuperacia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 7:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Zdravim kamarade s flyfun V5. Mam uplne stejny problem se stejnym regulatorem. Pri pomalem pridani plynu motor skripe a jako by se hadaly faze. Zkousel jsem na jinem motoru, mensim, a vse v pohode. Chtel jsem ho dat do Hurricane od E-flite, ale bohuzel. Asi si s tim motorem nerozumi. Tak jsem musel dat zpet ten setovy a poridit zvlast BEC.
Objednaval jswm z bangood, takze reklamace nic, ale kdyby ho nekdo chtel, je k mani. S jinym motorem si bude rozumen myslim lepe :)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 8:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Mám Hobbywing Sky Walker 40A A i můj motor má s rozeběhem také problém. Trošíčku pomohlo jiné časování přes programovací kartu. Dělat to na vysílačce a poslouchat pípání je cesta do pekel a vede to akorát k rozštelování nastavení. To vymyslel idiot. Nikdy jsem to nepochopil a netrefil.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 8:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Je to ako morzeovka, keď to pochopíš, tak je to jednoduché. :wink:
Alebo som idiot. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2018 7:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.6.2016
Příspěvky: 24
Roman_rc.pilot píše:
Zdravim kamarade s flyfun V5. Mam uplne stejny problem se stejnym regulatorem. Pri pomalem pridani plynu motor skripe a jako by se hadaly faze. Zkousel jsem na jinem motoru, mensim, a vse v pohode. Chtel jsem ho dat do Hurricane od E-flite, ale bohuzel. Asi si s tim motorem nerozumi. Tak jsem musel dat zpet ten setovy a poridit zvlast BEC.
Objednaval jswm z bangood, takze reklamace nic, ale kdyby ho nekdo chtel, je k mani. S jinym motorem si bude rozumen myslim lepe :)


Už je na reklamaci. Souhlasím s tebou, že asi s menším motorem to bude OK, ostatně ono to bylo v uvozovkách lepší i jen s menší vrtulí, ale to je mi k ničemu. U 60A regu se nepředpokládá, že ho budu provozovat s malým motorem nebo malou vrtulí. Jsem rád, že v tom nejsem sám, vypadá to na nějaký větší problém celé řady V5.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2018 7:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.6.2016
Příspěvky: 24
rampa_mckvak píše:
Mám Hobbywing Sky Walker 40A A i můj motor má s rozeběhem také problém. Trošíčku pomohlo jiné časování přes programovací kartu. Dělat to na vysílačce a poslouchat pípání je cesta do pekel a vede to akorát k rozštelování nastavení. To vymyslel idiot. Nikdy jsem to nepochopil a netrefil.


Souhlas. 2x jsem to zkusil a šel jsem koupit programovací kartu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: sob 11.01.2020 15:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ten isty problem v tejto konfugurací, ked sa zacne chviet drgnem do vrtule a rozbehne sa , na ziadne vhodne nastavenie som neprisiel. Bez vrtule ide.
Obrázek


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: stř 24.03.2021 1:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 296
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vážení, občas taky řeším nespolehlivý rozběh motoru a jiné neduhy regulátorů. I 2 vteřiny zpoždění při krizovce můžou být problém. Mám doma směsku menších motorů, regulátorů i programovacích karet. Nepodařilo se mi vybrat značku, která by solidně fungovala a nabízela regulátory v rozsahu 10 až 30A. Cenová představa je do 500 Kč, ale není to dogma. Vždy koupím regulátor, kartu a pak zjistím, že něco není dobré, nebo nejsou skladem a zkouším další. Chtěl bych se orientovat na jednu řadu regulátorů, která bude solidně fungovat. Nezáleží mi na super ochranách, své pohony nepřetěžuji a napětí baterek hlídám přes telemetrii. Motory chci zkusit Leopard, prý jsou opravdu dobré. Pro začátek LC2826-9T 1820KV, malé modely (300 - 800g) provozuji na LiPol 2S, 800 - 2200mAh a ty větší (cca 2 kg) čekají až bude auto a jsou na 4S. Nakupuji většinou v bighobby, ale i jinde v ČR.
Poraďte, prosím, s kterými máte dobré zkušenosti.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný rozběh motoru s vrtulí
PříspěvekNapsal: stř 24.03.2021 5:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Používám >10 let Turnigy plush od 6A po 80A. Nezaznamenal jsem žádný problém. Motory větší SK3, dříve NTM, pak třeba malé Hextronik 5g - 10g.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz