Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 20.04.2018 15:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Spousta levných koptér a jiných létajících věcí je založená na RX a TX čipu XN297. Potkávám se s tím, že má někdo vysílačku a nedaří se mu ji spárovat s modelem.
Nevíte o relativně jednoduchém způsobu jak XN297 jak ve vysílači, tak v přijímači přeprogramovat tak, aby buď byly naladěné na sebe nebo se dokázaly spárovat?

Rozumné bych viděl jako napájení/nakontaktování drátů k čipu, přes nějaký udělátor (adruino) do čipu nahrál "něco", aby si RX a TX rozuměly. Nechci odposlouchávat rádiovou komunikaci a na základě toho cosi tvořit. Vím, že na obou stranách jsou XN297 a teoreticky by si tyto strany měly jinak rozumět.

Asi by stačilo pro zařízení aspoň podobná - vysílačka od koptery, co má umět ovládat kameru tzn +- 6ch, koptera která by měla být touto vysílačkou ovládaná.

Řešení FW mimo zmíněný čip řešit nechci, ale komunikace je předpokládám právě na tomto čipu.

Nevíte? Viděl bych hodně lidí, kterým by to pomohlo.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 20.04.2018 15:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Bohužel... K tomu čipu není dokumentace (popis registrů atd..), jen schéma základního zapojení a základní popis takže není šance.. Navíc je to jen "tuner" a o dekódování se stará nějaké MCU které je někde poblíž tohoto čipu, to je další problém protože by to znamenalo napsat komplet FW od začátku pro celou poletuchu.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 9:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Hmm, k tomu jsem po pátrání došel taky. Takže dík za potvrzení.
A nějaké (asi levné) řešení na předělání? Třeba z HK koupit jinou elektroniku + do vysílačky dát nějaké řešení ala arduino + nějaký RF modul?

Vím, že je to spousta hraní a bádání. Nebo se na vysílačku vy... a koupit něco aspoň trochu rozumného (FlySky?, Devo7?, Orange? ,Turnigy?) k tomu přijímač nebo nějakou "all in one" desku na řízení dronu? - to z toho dronu pak zbyde akorát kostra a motory, ale i tak...

Nebo je nejlevnější celé to zahodit a pořídit něco nového?

Nějaká zkušenost s cenovou hranicí, od kdy je s tím míň starostí jak radosti? Aspoň aby to (dron) neuletělo...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 15:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
Hmm, k tomu jsem po pátrání došel taky. Takže dík za potvrzení.
A nějaké (asi levné) řešení na předělání? Třeba z HK koupit jinou elektroniku + do vysílačky dát nějaké řešení ala arduino + nějaký RF modul?
Před časem mně bylo líto vyhodit letitý amatérský Tx, ještě 27MHz. Koupil jsem modul FrSky DHT (tehdy levně - ebay) a bylo to vyřešený. Později jsem udělal i nový "zbytek". Dělal jsem to s levným picem v assembleru ale pro arduino je na webu dost výběr. Třeba tady nebo zde. Cenově se to ale moc neliší od nejlevnějších souprav, musí k tomu být důvod.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz