Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dvousložkový akrylátový autolaky
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kolem 16-tý hodiny jsem stříkal akrylát. Na pixlách byl míchací poměr 4:1:1 (barva, tužidlo, ředidlo). Za 6 hodin byl povrch stále takový lepkavý ale už to nebarvilo. Bohužel mě k Akrylátu nedali techničák a netuším, za jak dlouho má být nástřik nelepivý a vyreagovaný. Míchal jsem jako vždy, barva, tužidlo, rozmíchat, 10 minut počkat, přidat ředidlo znova promíchat. Snad jsem neudělal něco blbě, naposled jsem s akrylátem z tý prodejny stříkal před 8 lety. Ještě mě napadlo, jestli to nemá objemový míchání, já to vážil. Ale tužidlo a barva je podobně hustá, tak snad poměr váha/objem bude podobnej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Napiš značku toho akrylu.Jestli to bylo na auta tak standartně je ten poměr objemový.V průmyslu se používá i hmotnostní.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 23:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já měl vždy autolaky i barvu 2:1 objemově, ale značku už přesně nevím. Nelepivý jsem to měl do dvou hodin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 5:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
To je zajímavé, já stříkám občas auta jako koníčka a taky akryláty mívám v poměru 2:1. A to jsem zkoušel už více značek z více mícháren. Na přesnější míchání jsou lepší ty poměrové kelímky, nejsou moc drahé, ten nejmenší myslím 5,-Kč. A co nastříkám barvu, suchá je max. Za 3 hoďky, tedy na pohmat, podle počasí. Sice pár ní ještě zraje, ale to je vedlejší. Takže u vás je něco špatně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 6:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Objemově 2:1 jsou klasické MS 2K laky.Objemově 3 až 4:1 jsou HS laky.Kdo někdy zkusil třeba MaxMeyer Duralit což je UHS tak se k MS materiálům nechce vracet.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 6:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Hm, takový profík zase nejsem. Není to ředidlem ředěné laky a vodou ředěné laky?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
blembondo píše:
Napiš značku toho akrylu.Jestli to bylo na auta tak standartně je ten poměr objemový.V průmyslu se používá i hmotnostní.

Značka není, jen hausnumero. V pondělí tam můžu zavolat. Ale asi to je pasé, ráno to bylo na dotek suchý a tvrdý, nehtem neproškrábnutelný a zbytek v kelímku je jak hustej sulc.
Třeba to bylo složkama barvy. Majitelka říkala, že fialovou za tu dobu co tam jsou, nikomu na auto nemíchali. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 8:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Tohle dělám pět dní v týdnu.
4:1 je takový dost netypický poměr.To tak nějaký polyuretan.
Základní mám v práci Dupont ale doplňkově dělám se vším co zákazník požaduje.
Teplotní bod kdy to dost pomaleji reaguje je pod 18 stupňů.Ideál kolem 20 nad 25 nastává opačný problém.
Bez přisoušení většinou nějakých 12 hodin do stavu kdy na to lze šáhnout rukou.nepředpokládám že můžeš dát půl hodiny na šedesát stupňů...
Dá se tomu pomoct různýma urychlovačema akcelerovaným tužidlem tužidla jsou taky fast normal slow to samé ředidla,jak to přežene je nebezpečí že to už bude chytat mat (vyvře) a nestihne se barva rozlít bude se zaprašovat.
Mám možnost používat fakt rycle tvrdnoucí věci,ale nestihnu ani vypláchnut pistol.
Jo ale pozor, v technických listech je odolnost proti rozpouštědlům kyselinám alkáliím až po týdnech nebo měsících zrání!!
Báze pod lak jde taky udělat dvousložku a to i z vodní! báze.Bez toho reagují na rozpoštědla po natužení už ne.
Natužená vodní báze udělá krásný sametový mat.
Kdysi dávno se vypalovací syntetika "tužila" kapkou nitrolaku bez vypálení to tvrdlo dva měsíce a s nitrem půl hodiny.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 8:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Teď si uvědomuju, že jsem měl to rychlé tužidlo a doba zpracovatelnosti byla asi 1hod. Po těch asi dvou hodinách už se na to dalo sáhnout a teplota určitě byla víc než 20°C.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Asi je vše v cajku. Ta fialová vypadá teda monstrózně, takovej superlesk jsem ještě nikdy na žadný stříkaný barvě neměl. Už i ten zbytek v misce je tvrdej jak kámen. Na faktuře je Lech BC, podle webu prodejce to je nejspíš Lechler Brilant Colour speciálka na motorky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2018 8:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
V Ostravě je taky míchárna Lechler, ale co míchají za barvy nevím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2018 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No Lechler je přímo výrobce systému barev. http://www.lechler.eu/en


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2018 21:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No u nás v okolí je spoustu mícháren a každá si míchá barvy jiné značky. Tak se v tom ani nevyznám co je co.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz