Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 9:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
Ahoj,

měl bych dotaz na zkušenější kolegy se stavbou ér od RC Factory.
Při rozpohybování křidélka u Extry 330 a její následném přeložení dle manuálu došlo k "vystoupnutí" bublinek viz přílohy. Stalo se to pouze na jednom křídélku, u druhého a výškovce se to nestalo. V minulosti jsem stavěl jedno samokřídlo od RCF a Edge od Pelikána a u těch se mě to taky nestalo.

Protože mě rukama neprošlo těchto letadel mnoho, chtěl bych se zeptat zda to je běžné a pokud ne, jak to řešit?

Děkuji.


Přílohy:
file1-2 (1).jpeg
file1-2 (1).jpeg
[ 55.99 KiB | Zobrazeno 8307 krát ]

file2 (1).jpeg
file2 (1).jpeg
[ 28.21 KiB | Zobrazeno 8307 krát ]

file-6 (1).jpeg
file-6 (1).jpeg
[ 67.58 KiB | Zobrazeno 8307 krát ]


_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 10:29 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Zlehka bych to přetřel tenkou vrstvičkou La tmelu, UHUporu, Styrolepu atd... a rozetřel do trhliny.
Natržené a utržené panty tak opravuji často. Po zaschnutí je třeba je opět rozhýbat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 11:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Pokud se křídla řežou na NC stroji, řez vzniká bezkontaktně, sáláním horkého drátu. Pak se může projevit lokální nehomogenita nebo rozdílná hustota desek EPP a "pant" (zbývající část EPP v nejslabším místě) je někdy silnější, někdy slabší.
Řešil jsem to tak že jsem kormidlo ohnul nejprve dolů (nikoli nahoru a téměř "naruby" dle návodu) a přežehlil vhodně nastavenou modelářskou žehličkou. EPP se mírně nataví a vrstvička se zeslabí. Teprve poté jsem otočil kormidlo nahoru a opět přežehlil. Materiál v místě ohybu tak zůstane ale speče se do tenčí vrstvy a lépe se ohýbá.
Úplně špatně je (podle mně) materiál v místě ohybu obrušovat, jak uváděly některé návody.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 11:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
paveld píše:
Zlehka bych to přetřel tenkou vrstvičkou La tmelu, UHUporu, Styrolepu atd... a rozetřel do trhliny.
Natržené a utržené panty tak opravuji často. Po zaschnutí je třeba je opět rozhýbat.


Děkuji, vyzkouším a třeba se o víkendu potkáme na place, tak můžeš posoudit, zda se povedlo :)

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 11:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
jyrry píše:
Pokud se křídla řežou na NC stroji, řez vzniká bezkontaktně, sáláním horkého drátu. Pak se může projevit lokální nehomogenita nebo rozdílná hustota desek EPP a "pant" (zbývající část EPP v nejslabším místě) je někdy silnější, někdy slabší.
Řešil jsem to tak že jsem kormidlo ohnul nejprve dolů (nikoli nahoru a téměř "naruby" dle návodu) a přežehlil vhodně nastavenou modelářskou žehličkou. EPP se mírně nataví a vrstvička se zeslabí. Teprve poté jsem otočil kormidlo nahoru a opět přežehlil. Materiál v místě ohybu tak zůstane ale speče se do tenčí vrstvy a lépe se ohýbá.
Úplně špatně je (podle mně) materiál v místě ohybu obrušovat, jak uváděly některé návody.


Děkuji za radu, když bude nějaké příště tak to tak zkusím udělat :) Todle už zapravím UHUporem a snad to bude v pohodě.

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 11:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Začal bych tím přežehlením jak psal jyrry (tím se ten pant uvolní), a pak to teprve případně vyspravil Uhuporem (pokud tam ty trhliny zůstanou).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 18:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Osobně to žehlím, no a když je to urvané tak tavná pistol a stěrkou do hladka. Pak už to neurve nikdy nic.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2022 13:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Zdravím všechny zkušené 3D piloty a chtěl bych poprosit o radu.Napřed se musím přiznat že jsem mizerný pilot,ale nějké to 3D "vrtění" chci taky zkusit.Chci něco od RCF a nevím jestli vybrat menší éro s deskovým křídlem nebo raději větší "metrovku" s křídlem které už má profil.Nebo bude ideální dvouplošník Revo který se mi s Extrou asi líbí nejvíce?Děkuji za všechny názory. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2022 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Jardátor píše:
Zdravím všechny zkušené 3D piloty a chtěl bych poprosit o radu.Napřed se musím přiznat že jsem mizerný pilot,ale nějké to 3D "vrtění" chci taky zkusit.Chci něco od RCF a nevím jestli vybrat menší éro s deskovým křídlem nebo raději větší "metrovku" s křídlem které už má profil.Nebo bude ideální dvouplošník Revo který se mi s Extrou asi líbí nejvíce?Děkuji za všechny názory. :D

Základní otázkou zůstává, kde s tím chceš létat? S tou metrovkou to do menší haly nebude. Na druhou stranu pokud bude mírný vítr 3-4m, tak s lehkou váhou toho moc neuděláš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2022 17:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Děkuji za názor.Do haly nechodím,takže to bude éro jenom na ven,prostě se chci jen trošku potrénovat v akrobacii a zkusit se naučit i trošku složitější obraty.A prostoru mám dostatek,tak asi bude lepší větší éro.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Jardátor píše:
Děkuji za názor.Do haly nechodím,takže to bude éro jenom na ven,prostě se chci jen trošku potrénovat v akrobacii a zkusit se naučit i trošku složitější obraty.A prostoru mám dostatek,tak asi bude lepší větší éro.

Vezmi tedy metrovku, pokud máš prostor.
Měl jsem většího Pittse - neskutečně létající "krabice", který stačí minimum prostoru. Dvouplošník má určitě něco do sebe.

Dále EDGE 540 v metrovce. Dobré polétání i za mírného větru, ale o to křídlo míň bylo znát v menší stabilitě např. při visení. Celkový dojem dobrý, jen o dost jinačí letový projev.

Delší dobu nově přemýšlím nad Revem P3, protože prostě dvě křídla dávají víc zábavy :D nebo EDGE XL.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 15:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Dík za radu....už mám tři kandidáty-Edge 540 T,Extra 330 Aerobatics nebo Revo P3...sakra líbí se mi všichni.budu si asi muset hodit korunou ,jinak asi nevyberu :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Jardátor píše:
Dík za radu....už mám tři kandidáty-Edge 540 T,Extra 330 Aerobatics nebo Revo P3...sakra líbí se mi všichni.budu si asi muset hodit korunou ,jinak asi nevyberu :)

540T je starší model, novější s hezčím zbarvením je https://www.rc-factory.cz/letadla/outdo ... dge-540-v3
Ta Extra se mi tolik nelíbí.
No a Revo je o prioritách. Tam bych asi dal pro zpevnění uhlík navíc.
Mrkni na nějaký videa běžných uživatelů, hodně napoví co jak létá...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 22:06 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Absolvoval jsem téměř totožné dilema, viz vlákno Druhé letadlo po Step One. Naštěstí mám https://www.rc-factory.cz/ za rohem. Zajel jsem se tam podívat a rozhodně bych vybral https://www.rc-factory.cz/letadla/outdo ... tory-flash přiměřený stroj, rozumná křidélka a velmi dobrá hmotnost.

Není to extrémní 3D model, ale prostě špičkový EPP akrobat. Doporučuji zvážit tento model.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.05.2022 10:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Dík Tomáši za radu,na Flashe jsem se už taky díval,tak to ještě zvážím....Finance na nákup jsou připraveny a nezbývá než se rozhodnout...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz